Skocz do zawartości

Przebiegi f11 f10


Marcincamaro

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra z tym latającym kotem to przesadziłem :wink:


Człowiek chcąc nie chcąc mierzy innych swoją miarą, a mi ciężko sobie wyobrazić sprzedaż dobrego samochodu z niewielkim przebiegiem po roku.

Jednak tak jak piszesz - ludzie są różni i dysponują różną ilością gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2011 - 84000 km

 

z PL dystrybucji?

 

Kupiłem roczny z przebiegiem 24000 km w salonie DE (w briefie była jakaś spółka niemiecka, ale nic na jej temat w necie nie znalazłem, mogło to być wszystko wypożyczalnia, bankrut, jakaś kombinacja vatowska etc.). Teraz pykam do 10000 km na rok. Drugie tyle przejeżdżam motocyklem i trzecie drugim samochodem. Jak będę kiedyś sprzedawał to pewnie i tak nikt nie uwierzy że nie kręcony i nie bity :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2011 - 84000 km

 

z PL dystrybucji?

 

Kupiłem roczny z przebiegiem 24000 km w salonie DE (w briefie była jakaś spółka niemiecka, ale nic na jej temat w necie nie znalazłem, mogło to być wszystko wypożyczalnia, bankrut, jakaś kombinacja vatowska etc.). Teraz pykam do 10000 km na rok. Drugie tyle przejeżdżam motocyklem i trzecie drugim samochodem. Jak będę kiedyś sprzedawał to pewnie i tak nikt nie uwierzy że nie kręcony i nie bity :D

 

530D z takim przebiegiem to ja szanuję :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f11 520d 02/2015 - 225kkm

kupilem demo full bieda byznes-lajn z przebiegiem 990km i sprzedalem auto w tym samym serwisie

olej wymienialem co 12-13tys (millers), w skrzyni co 90tys

na gwarancji wymieniony egr i chlodnica klimy plus przednia szyba po kamyku, poza tym bezawaryjny

szczesliwy kupujacy nie wiedzial w co mnie calowac :mrgreen:


tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kosa666 - tak, ze skrzynia sa male niedogodnosci (czasami poszarpywanie na nizszych biegach, glownie na zminym silniku) - wymienialem olej w skrzyni , robilem adaptacje i uaktualnienie oprogramowania, ale nic to nie pomoglo :( duzo osob tutaj narzeka na takie problemy nie tylko w F10/F11 - generalnie przyzwyczailem sie :)

Rozrzad, troche mi halasowal i wymienilem jakes 6 miesiecy temu, chociaz przy wymianie w ASO stwierdzili ze nie bylo potrzeby (podobno)


Jesli idzie o wtryski to nie mam zadnych problemow (narazie) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma problem "do ludzi"? NIE :) raczej do sprzętu :D


po prostu zastanawiam się, jaki wpływ na diesla ma robienie 10tyś km rocznie (w sumie to szukam też logiki takiej sytuacji, bo jakby nie moje przebiegi to w życiu bym klekota nie kupił) :norty:


PS - zresztą, od niedawna nabrałem sporego dystansu do programu PS, myślę że kiedyś napiszę o tym dłuższy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............PS - zresztą, od niedawna nabrałem sporego dystansu do programu PS, myślę że kiedyś napiszę o tym dłuższy post

Nie krepuj się wal od razu. Skoro tak piszesz to podejrzewam, że raczej masz złe doświadczenia z PS.

Sam mam auto z PS, zastanwiam się nad kolejnym. Twoje przygody / doświadczenia pozwolą spojrzeć na temat z innej perspektywy.

A nei tylko ja jestem zainteresowany PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy pewnie wiedzą, że niedawno byłem na etapie zmiany auta... szukałem F11 lub (pierwotnie G31, ale mało funduszy).... auto bezwypadkowe z PS, po sprawdzeniu VININFO, taki kwiatek:


29e08d8ef6b40a1em.jpg


sprawdzili dokładniej i okazało się to prawdą (oczywiście nic o tym nie wiedzieli) - przeprosinom nie było końca :duh:


ps- wieczorem przysiądę to napiszę więcej (miałem tak w dwóch na trzy auta, drugie w mniejszej skali)


edit: ostatecznie kupiłem nowe auto innej marki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kosa666 - przykro mi slyszec ze takie masz doswiadczenia z PS - nie jestem pewien czy tylko w PL czy rowniez DE.


Ja w PL nie rozgladalem sie bo interesowalo mnie wyposazenie a w PL trudno bylo o dobrze wyposazone samochody

w przeciwienstwie do salonow w DE. To juz jest moje drugie auto z PS z salonu DE. W obydwu przypadkach odbylo sie tak samo.

Szukanie przez Internet, telefon do salonu, wyptanie o szczegoly, wiecej zdjec , negocjacja ceny etc, pozniej przelew EUR

bilet na samolot i odbior samochodu. W obydwu przypadkach samochody super utrzymane, serwisowane i bezwypadkowe.

Zreszta w na umowach/dokumentch sprzedazy to jest wszystko wpisane etc. Pozniej oczywiscie to potwierdzilem :) ale wszystko

bylo super.

Dodam ze PS to nie tylko bezwypadkowe samochody, dlatego jak szukalem to odarazu pytalem o to, w DE bez problemow

I otwarcie mowili ze np. byl naprawiany i moga przedstawic dokladnie co i jak - ale mnie takie samochody nie interesowaly.


Ja zlego slowa nie moge powiedziec o PS, jedyny problem to kwestia realizacji ewnetualnej gwarnacji Premium Selection DE w Polsce,

niestety nie dziala to jak w przypadku np. Audi a szkoda.


Byc moze kwestia jak poruszasz to problem z Polskimi salonami ... w co jestem w stanie uwierzyc.


Co do kupowania samochodow innych marek mialem podobny dylemat, kupic super wypasionego VW, Skode, Mazde etc czy moze jednak 3 letnia (45K km) super wyposazona F10,

wygralo BMW :) i nie zaluje.


Jasne ze nie jest idealnym samochodem ale powiem ze wciaz wsiadajac do niej robie to z przyjemnoscia pomimo tego ze ma 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło, że neguje program PS - jest to jeden z lepszych programów wymiany aut, ale... ale tam też pracują ludzie i popełniają błędy


rozwijając mojego posta, jest kilka kwestii o których się dowiedziałem, a o których warto by inni wiedzieli:

1) duże wypożyczalnie aut negocjują zakup hurtowy aut i dostają np na starcie rabat -20%, w umowie z dilerem zawierają klauzulę, że ten odbierze te auta za rok w rozliczeniu za kolejną dostawę nowych aut (te auta trafiają również do PS)...

2) często auto w użyczeniu długoterminowym (chyba się to nazywa Comfort Lease) rejestrowane jest na BMW i sprzedając te auto poprzez PS, mówią, że jeździł nim jakiś manager BMW (a auto jeździło np w wypożyczalni).

3) auto o którym wspomniałem w poprzednim poście (było w PS w Polsce), zostało naprawione poza ASO (brak śladu u nich), ale za to z ubezpieczenia (więc pozostał ślad w funduszu ubezpieczeniowym, czy jak się to tam nazywa)

4) niestety zdarza się też tak, że auto ma cofany licznik pomiędzy przeglądami (ktoś np robi 60tyś, a przed przeglądem w ASO kręci na 30 i tak wtedy jest zapisywane w komputerze) - oczywiście to jest szyte grubymi nićmi, ale kilku oferentów chętnych kupić moje auto podpowiadło mi, że tak mam robić jeżdżąc 60tyś rocznie (po 5 latach zamiast 300tyś byłoby 150tyś)


nie chcę jakiejś gó...burzy, ale polecam sprawdzać indywidualnie auto przed zakupem (nawet w programie PS)


Pozdrawiam


EDIT: nawet teraz "na szybko" przykładowe auto:

https://katowice.bmw-bawariamotors.pl/samochody-uzywane-do-odbioru/BMW-Serii-5-Limuzyna-530e-M-Sport-Czarny,5Zk2eWhAY1Bzydv6xBIwZH


ma jakąś szkodę na koncie (żeby mieć szczegóły, trzeba zamówić płatny raport):

https://www.vin-info.pl/zamow-raporty/WBAJA91020G981683

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bawaria Katowice też mam (nie)jedną śmieszną historię. Dawno temu, jak szukałem taniego i ekonomicznego wozidła po przesiadce z E65 V8 (jakieś 10-12 lat temu), znalazłem u nich piękne E91. Pod maska był diesel 2.0, chciałem co prawda coś większego, jednak auto było świetnie skomponowane (carbonschwarz i skóra ostrygowa, plus niezłe wyposazenie), byłem więc w stanie zaakceptować ten mankament. Przyjechałem, nie miałem doświadczenia z lakierem ale rodzina z DE ostrzegała, że widać każdą rysę: poprosiłem, aby postawili go w słońcu, bo był piękny słoneczny dzień. Moim oczom nie ukazał się co prawa las krzyży, jednak spokojnie miałem ochotę sprzedawcę ukrzyżować - okazało się, że wszystkie elementy poza maską a dachem były lakierowane, co na tym kolorze dobitnie widać, a potwierdził to chwilę potem miły człowiek z czujnikiem lakieru.


Innych wpadek nie przytoczę, bo zeszłoby mi pisania na cały wieczór ;)


Nie oznacza to, że uważam, iż to zły dealer, serwisowałem u nich samochody i mają na pewno grono przyjemnych w kontakcie pracowników. Są raczej normą w tym biznesie, przynajmniej według mojego doświadczenia.


Więc co do uwag kosy, w 100% sie zgadzam. Sam kupiłem F10 kilkumiesięczne (jak się później okazało) po wypożyczalni, w bardzo dobrej cenie (około 110k taniej za 2.0d niż cennik). Sprzedający miał ich 5 na placu, więc mogłem sobie również wybrać. Jakiś miesiąc później widziałem pozostałe 2 w ofercie mojego ulubionego dealera, z przebitką 30+k od ceny mojego zakupu :)


Jak chcecie kupić PS, to nagle okazuje się, że BMW ma setki menedżerów wyższego szczebla jeżdżących tymi samochodami i wszystkie lądują w PL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to mi chodziło, że neguje program PS - jest to jeden z lepszych programów wymiany aut, ale... ale tam też pracują ludzie i popełniają błędy


rozwijając mojego posta, jest kilka kwestii o których się dowiedziałem, a o których warto by inni wiedzieli:

1) duże wypożyczalnie aut negocjują zakup hurtowy aut i dostają np na starcie rabat -20%, w umowie z dilerem zawierają klauzulę, że ten odbierze te auta za rok w rozliczeniu za kolejną dostawę nowych aut (te auta trafiają również do PS)...

 

.... to nie jest jakis wałek tylko .... strategia sprzedazowa BMW ;) .... ktoś sie musi wywiaaać ze sprzedazy iluś tam tyś sztuk sam. ..... podpisują z dużymi wypozyczalniami umowe na "sprzedaż " BMW .... potem tymi autami faktycznie jeżdżą głównie pracownicy koncernu a po 6 miesiącach sprzedają te auta na wolnym rynku w pakietach po kilkanaście sztuk :) .... BMW ma wyrobiony plan i każdy jest zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.