Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy Bimmerlink - jak jest u was z odczytami temperatury oleju? W mnie jest różnica we wskazaniu temperatury przez aplikację, a ukrytym menu w zegarach (temperatura przez apkę rośnie o wiele wolniej). Teraz pytanie któremu wierzyć :D

 

jak wejsc w to "ukryte menu" ?

 

Wpisz sobie w youtube "F30 hidden menu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Bimmerlink - jak jest u was z odczytami temperatury oleju? W mnie jest różnica we wskazaniu temperatury przez aplikację, a ukrytym menu w zegarach (temperatura przez apkę rośnie o wiele wolniej). Teraz pytanie któremu wierzyć :D

 

jak wejsc w to "ukryte menu" ?

 

Wpisz sobie w youtube "F30 hidden menu".

 

Już tam wchodziłem kiedyś tylko nie wiedziałem co wpisać w "unlock" żeby odblokować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jak zakodować nowe fotele z funkcją grzania oraz elektryczną regulacja wraz z pamięcią w miejsce manualnego fotela bez podgrzewania,

Oraz jak zakodować odsunięcie fotela przy wsiadaniu wysiadaniu z auta.

Dodatkowo proszę podpowiedzieć jak zakodować nowy panel klimatyzacji z podgrzewaniem w klimatyzacji 1strefowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Zakupiłem iCar 4.0 + apkę i trochę pobawiłem się - generalnie super sprawa. Polecam każdemu, dobrze zainwestowane parę złotych.


Zakodowałem sobie m.in.

- Office (maile + smsy wraz z czytaniem)

- zamykanie klapy bagażnika z przycisku w środku auta

- doświetlanie zakrętów z halogenów

- większa czułość świateł do jazdy dziennej

- parowanie dwóch telefonów na raz

- wyłączenie start-stop


Mam pytanie - może pierodła, ale a nuż ktoś będzie wiedział. Zakodowałem sobie m.in. Office oraz zdjęcia z książki telefonicznej, mam małą navi i zdjęcie się pokazuje bardzo małe.

Czy ktoś wie, czy jest opcja jego powiększenia? Miejsca jest tam pod dostatkiem :)


Drugie pytanie czy jest możliwość włączenia wizyt serwisowych?


P.S.

Jakby ktoś w Krośnie lub okolicy potrzebował, dawać znać na PW.


Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

l.e.s.t.e.r


Bawiłeś się już tym programem?

Wcześniej do czynienia miałem z Esysem, który jest znany i sprawdzony.

Z tego co widzę, aicoder jest dużo prostszy od esysa, jednak trochę boję się tego chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l.e.s.t.e.r


Bawiłeś się już tym programem?

Wcześniej do czynienia miałem z Esysem, który jest znany i sprawdzony.

Z tego co widzę, aicoder jest dużo prostszy od esysa, jednak trochę boję się tego chińczyka.

 

No niestety byłem zmuszony bo po zmianie HU na NBT EVO2 bimmercode nie łączył się z HU. Szukałem jakiejś prostej alternatywy i znalazłem ten bmwaicoder.

Łączy się z wszystkim bez problemu, pokodowałem wszystko co chciałem w FEM i HU - generalnie śmiga aż miło.

Wersja 4.6 zajmuje ledwo 2.5 Mb i działa błyskawicznie.

Napewno bym w tym momencie nie płacił za bimmercode tylko używał bmwaicoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l.e.s.t.e.r


Bawiłeś się już tym programem?

Wcześniej do czynienia miałem z Esysem, który jest znany i sprawdzony.

Z tego co widzę, aicoder jest dużo prostszy od esysa, jednak trochę boję się tego chińczyka.

 

No niestety byłem zmuszony bo po zmianie HU na NBT EVO2 bimmercode nie łączył się z HU. Szukałem jakiejś prostej alternatywy i znalazłem ten bmwaicoder.

Łączy się z wszystkim bez problemu, pokodowałem wszystko co chciałem w FEM i HU - generalnie śmiga aż miło.

Wersja 4.6 zajmuje ledwo 2.5 Mb i działa błyskawicznie.

Napewno bym w tym momencie nie płacił za bimmercode tylko używał bmwaicoder.

 

Lester, mógłbyś napisać nieco wiecej na temat BMWAicoder? jest prosty w uzytkowaniu (cos w miare podobne do bimmercode)? jest w miare czytelnie napisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikus86 napisał:

- zamykanie klapy bagażnika z przycisku w środku auta


Pamiętasz może, gdzie się to zmienia?

 

Zmieniasz to w następujący sposób:


1) Power Tailgate Module

2) Tailgate function when pushing the button in the driver door - zmiana na Open and close

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pytanie odnośnie F10, ale do rzeczy - dlaczego nie mogę nic zakodować w niektórych modułach? Np. CAS przeglądać mogę cały, również w trybie expert, jednak przy próbie kodowania wyrzuca błąd i wychodzi. Zbyt stary soft? Czy po kablu z laptopem to się uda, czy nie ma to znaczenia?
ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Jestem zainteresowany przeprogramowaniu mojego auta z wersji Kanadyjskiej na Polską. Chciałbym w tym celu kupić adapter oraz aplikację bimmercode. Widzę, że w tym topiku głównie pojawia się temat Vgate iCar. Niestety, obecnie na stronie wyświetla się informacja, że nie jest już rekomendowany. Czy ktoś dalej z niego korzysta z najnowszą wersją aplikacji czy może popatrzeć za innym adapterem?


Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.