Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam również z przeciwmgielnymi. Przerobiłem przycisk i jest aktywny dioda od przeciwmgielnego światła zapala się na zegarach ale żarówka nie świeci się

 

Spróbuj:


FEM_BODY / 3060 LCEMaster 1C / NSL_Verbaut = Verbaut


REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_L_output = nsl_l

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_L_Function = nebelschlusslicht

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_R_output = nsl_r

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_R_Function = nebelschlusslicht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_L_output = nsl_l

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_L_Function = nebelschlusslicht

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_R_output = nsl_r

REM / 3063 LCELampMapping 2 / Mapping_Nebelschlussl_R_Function = nebelschlusslicht


nie mam nawet czegoś takiego do wyboru ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wyłączyć w światłach powitalnych, że jak wciskam na kluczyku przycisk otwierania aby kierunkowskazy z tyłu się nie świeciły.

Takiego już kupiłem i chciałbym to zmienić, by były same postojowe.

Pozdrawiam

 

o ile sie nie myle powinno to być w opcjach Idrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy zmieniając przeciwmgielne na ledy miał ktoś z Was sytuację że świeciły się takim delikatnym światłem cały czas ??

Kodowanie z zmieniłem na led.


Teraz zauważyłem.ze po 3 minutach od zamknięcia auta gaśnie. Jest to bardzo słabe światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy zmieniając przeciwmgielne na ledy miał ktoś z Was sytuację że świeciły się takim delikatnym światłem cały czas ??

Kodowanie z zmieniłem na led.

Teraz zauważyłem.ze po 3 minutach od zamknięcia auta gaśnie. Jest to bardzo słabe światło...

Jakie LED'y zainstalowałeś? Może podaj nazwę dokładną albo link do nich gdzie są opisane w Internecie.

Są dwa rodzaje tego typu źródeł światła: ze stabilizatorem napięcia i bez stabilizatora.

Gdzieś czytałem, że te bez stabilizatora mogą dawać taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem " na miejscu" Ale identyczne znalazłem w sieci i mają taki opis :


"BMW SERIA 3 F34 GRAN TURISMO 2013-2020 LEWY HALOGEN LED 63177315559


KOD PRODUKTU: 2000000053950


Przedni halogen LED, lewy do BMW SERIA 3 F34 GRAN TURISMO 2010-2020.


Specyfikacja:


• numer części OEM: 63177315559 / 63 17 7 315 559


• rodzaj żarówki: LED


• typ homologacji: ECE / SAE


• materiał: tworzywo sztuczne ABS


• lampa wyposażona w regulację kąta świecenia


• światło wyposażone zostało w odpowietrznik zapobiegający parowaniu szybki


• jakość oryginału


• strona zabudowy: lewe (od strony kierowcy)


• oferowany produkt jest elementem wymiennym, montowanym w miejsce fabryczne


• produkt fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany"


Mi osobiście to nie przeszkadza. Tylko czy ma to jakieś znaczenie dla auta ??


Jeśli chodzi o kodowanie to zmieniłem tylko 2 pozycje.



Fog Light Lamp z "Bulb" na "LED"

Fog Light Warm Monitoring na "No Active" - tutaj było tak ustawione nic nie zmieniłem.

Fog Light Cold Monitoring na "No Active"


Doświetlenie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w opisie, że kupiłeś całe reflektory do świateł przeciwmgielnych w technologii LED. Na początku myślałem że kupiłeś same tzw. "żarówki" LED. W takiej sytuacji na pewno w nich jest stabilizator napięcia i wszystko jest skonstruowane tak jak powinno być.

Wydaje mi się, że dla auta takie żarzenie nie powinno powodować jakichś problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko ciekawe czym to jest spowodowane.... Znalazłem rozwiązanie dla podobnego efektu oświetlenia Led na 220v z prądem stałym " zamontowany kondenstator na zasilaniu".


A czy kodując inne opcje np. podobnie jak przy " mruganiu" moze to sie zmienić? Czy lepiej nic nie ruszać skoro wszystko działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko ciekawe czym to jest spowodowane.... Znalazłem rozwiązanie dla podobnego efektu oświetlenia Led na 220v z prądem stałym " zamontowany kondenstator na zasilaniu".


A czy kodując inne opcje np. podobnie jak przy " mruganiu" moze to sie zmienić? Czy lepiej nic nie ruszać skoro wszystko działa....

Wydaje mi się, że nadal działa jakieś sprawdzanie tych lamp dlatego podawane są jakieś sygnały kontrolne, które powodują to żarzenie. A czy te lampy są oryginalne? Czy jakieś zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zakupiłem iCar 4.0 + apkę i trochę pobawiłem się - generalnie super sprawa. Polecam każdemu, dobrze zainwestowane parę złotych.


Zakodowałem sobie m.in.

- Office (maile + smsy wraz z czytaniem)

- zamykanie klapy bagażnika z przycisku w środku auta

- doświetlanie zakrętów z halogenów

- większa czułość świateł do jazdy dziennej

- parowanie dwóch telefonów na raz

- wyłączenie start-stop


Mam pytanie - może pierodła, ale a nuż ktoś będzie wiedział. Zakodowałem sobie m.in. Office oraz zdjęcia z książki telefonicznej, mam małą navi i zdjęcie się pokazuje bardzo małe.

Czy ktoś wie, czy jest opcja jego powiększenia? Miejsca jest tam pod dostatkiem :)





Drugie pytanie czy jest możliwość włączenia wizyt serwisowych?


P.S.

Jakby ktoś w Krośnie lub okolicy potrzebował, dawać znać na PW.


Pozdrawiam

Kuba

 

Proszę powiedz, gdzie znajdę regulację czułości czujnika zmierzchu/ czułość włączania świateł do jazdy dziennej.

 

Podeślesz info co i jak kodowanie poprzez halogeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne pytanie odnośnie adaptera OBD2. Mam elm 327 mini. Da się tego użyć zamiennie z polecanym adapterem? Nie chcę czekać na przesyłkę, a z chęcią bym się pobawił. Na liście w bimmercode nie widać, ale może inny adapter z listy obsługuje te same protokoły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykodować automatyczne ściemnianie zegarów i wyświetlacza iDrive ??? w dzień zegary 6WB i EVO6

W nocy intensywność wyświetlaczy możemy regulować pokrętłem , w dzień robi się to automatyczne

Efekt jest taki że ekrany ściemniają się i nic nie widzę np. podczas cofania :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli reasumując, zamiast:


RADIO_COUNTRY = ece

FM_DEEMPHASIS = 50us

ANZEIGE_FREQ = nicht_aktiv


zakoduję:


RADIO_COUNTRY = Australien

 

Nie działa. Częstotliwości nie aktualizują się po zmianie na "Australien"

 

Miałem podobnie i o ile się nie mylę ustawcie sobie radio na ece i AF_FUNKTION na tak.

Powinno pomóc.

Proszę bardzo, bo to dziwne forum jest. Ci co wiedzą nie powiedzą.

Możecie podziękować jak wam trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.