Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł dziś adapter UniCarScan ale nie mogę się połączyć z aplikacja....

 

 

Sprawdzałeś przed zakupem czy Twój adapter współpracuje z Bimmercode?


Postępujesz jak niżej?

 

  • Wpiąć interfejs do gniazda OBDII.
  • Zapłon na ON (silnik pozostaje OFF).
  • Odpalić Bluetooth/Wi-Fi w telefonie i sparować.

    Dobrze jest kodować w trybie samolotowym aby nikt do nas nie zadzwonił lub nie wysłał smsa w trakcie kodowania bo może nam to zerwać połączenie.
  • Odpalić aplikacje BimmerCode i gotowe.

 


Zobacz jeszcze ustawienia samej aplikacji czy zezwala na korzystanie z bluetooth podczas używania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakodowałem w f30 min. sportowe zegary. Niestety, tak jak w przypadku kilku innych forumowiczów, wyświetlają się, ale nie są aktywne.

Kodowałem je w HEADUNIT, SPORT DISPLAYS nie wchodząc w EXPERT MODE i może tu jeszcze trzeba coś zakodować??? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- system bmw ma "wbitą" korekcję dźwięku aby ze standardowych głośników z przodu uzyskać jak najwiecej sopranów... patrz punkt wyżej. Tę korekcję można "zdjąć" przez kodowanie, ale wtedy wymagany jest zewnętrzny wzmacniacz, bo sygnał jest "słaby i płaski".

 

Siemano, powie mi ktoś jak to zakodować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale na razie zostawiłem na Comfort, poczytałem, że w trybie sport auto będzie się dłużej nagrzewać.


Zauwazyłem jeszcze, że przy włączeniu wstecznego zapalają mi się przednie przeciwmgielne, czy można to wyłączyć?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimmercode na androidzie z interfejsem Vgate działa u mnie bardzo dobrze. Czy ktoś może polecić program do diagnostyki, kasowania błędów, zaprogramowania nowego aku równie przyjazny w obsłudze tak aby nie trzeba kupować Bimmerlinka i urządzenia z iOS?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu przez Bimmercode sportowych wskaźników (Sport Display) zegary pojawiły się na wyświetlaczu, ale niestety nie działają...

Jest jakiś patent na uruchomienie tego?


Pacjent: F30 335ix, 2013

 

Mam to samo - ogarnąłeś to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowalem zegary sportowe,ale po uruchomieniu wogule się nie ruszają.Pokazane są rak jakby były nieaktywne.

 

Mam tak samo - ogarnąłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakodowałem w f30 min. sportowe zegary. Niestety, tak jak w przypadku kilku innych forumowiczów, wyświetlają się, ale nie są aktywne.

Kodowałem je w HEADUNIT, SPORT DISPLAYS nie wchodząc w EXPERT MODE i może tu jeszcze trzeba coś zakodować??? :mad2:

 

Ogarąłeś te sportowe zegary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując:


Udało mi się większość rzeczy zakodować z tych o których pisaliście. Łącznie z BT Audio przez tryb ekspert.


To czego wciąż mi brakuje to:


- odryglowanie całego centralnego zamka po wyłączeniu zapłonu. - niby to zrobiłem, ale nie działa

- US obrysówka w kierunkach ale tylko na postojowych i mijania, bez DLR ?

- NIe działają sportowe zegary po mimo ich włączenia

- Po mimo programowania - logo powitalne nie chce się nie zmienić


Ktoś, coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :) Może ktoś znalazł lub kodował:


1. Nie mam w uproszczonym menu i w Expert mode możliwości zmiany startu samochodu w Eco mode -> i zapamiętanie wyłączenia funkcji START/STOP w Eco mode. Jak włączam Eco mode od razu wyłącza się Start/Stop. Ogarnął to ktoś? Robię to nawet wchodząc do Expert mode -> Tcmaster2 -> i nie ma tutaj do wyboru opcji która niekiedy jest TCM_MSA_ECO_MODE.


2. Nie mogę znaleźć zmiany czułości DRL, jest taka możliwość? Znalazłem tylko czułość sensoru czujnika deszczu... Trochę za wcześnie przełącza się na światła mijania.


3. Czy da się włączyć w ustawieniach ekranu głównym samochodu: opcję DRL włącz/wyłącz ? Czy tylko możemy to robić z poziomu BimmerCode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem ktoś z Was nie mówił o możliwości "utwardzenia" układu kierowniczego podczas jazdy na wprost na profilu Comfort?


Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :) Może ktoś znalazł lub kodował:

.....

3. Czy da się włączyć w ustawieniach ekranu głównym samochodu: opcję DRL włącz/wyłącz ? Czy tylko możemy to robić z poziomu BimmerCode?

Ja mam taką opcję w menu. Mogę włączać i wyłączyć te światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.