Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W swoim F31 320d xDrive zmieniłem w Headunit > Sport displays > Sport display color > z Orange na Red, po przeprogramowaniu znacznie zwiększyło się spalanie i podchodzi teraz pod 30l. Próbowałem przywrócić najpierw przez zmianę koloru, a potem przez kilka backupów ale nic nie dało - ścieżka do backupu zapisanego na telefonie Android\data\de.appomotive.bimmercode\files\Backups

I teraz nie wiem czy się martwić, czy rzeczywiście przeprogramowały się wtryskiwacze paliwa i dają więcej mieszanki paliwowej niż powinny, czy tylko zmienił się algorytm, który to oblicza, a nie weryfikowałem jeszcze tego dłuższą jazdą przez pierwszą opcję.

Trybem export mode nie bawiłem się jeszcze ale pewnie będzie trzeba, żeby rozwiązać problem. Nie wiem czy wystarczy znaleźć odpowiedni wpis z Headunit czy jednak będzie trzeba grzebać w innych modułach, a jest tego trochę.


Przewertowałem cały wątek na forum, przeszukałem neta, przepytałem chatgpt i słabo z wynikami


Ktoś spotkał się z tym? Rozwiązaniem na pewno nie jest zamiana skali z 20 na 30 i przywrócenie, próbowałem tego.

Mam wlaczone czerwone sport i spalanie takie takie same jak przed kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Mam dwa pytania odnośnie kodowania z BimmerCode. Jest opcja zakodowania CarPlay ? Dzisiaj sprawdze jaka mam dokładnie navi ale jest ID5. Drugie pytanie czy BimmerCode zakoduje skrzynie , dyfer itp na wersje CS/GTS ? Chodzi o M3 F80 :)


EDIT

Mam problem z połączeniem z HeadUnit wyskakuje „Error while reading coding data” , jak wejdę w „Activation Codes” to mam między innymi 0143 - Apple CarPlay activation code accepted , a nie mogę połączyć CarPlay. O co chodzi? Ani z BT ani po kablu nie wyszukuje mi CarPlay auta.

Wejdz w menu gorny prawy róg i tam rozwiazesz swoj problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany może czegoś nie kumam ale mam wersje auta z USA i licznik z USA (po prawej wkurzajaca woda w "F")


tempomat mi pokazuje predkosc w km/h

 

Mówisz o tym wyświetlaczu pod zegarami który w chwili ustalenia prędkości na tempomacie pokazuje jej wartość?

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany może czegoś nie kumam ale mam wersje auta z USA i licznik z USA (po prawej wkurzajaca woda w "F")


tempomat mi pokazuje predkosc w km/h

 

Mówisz o tym wyświetlaczu pod zegarami który w chwili ustalenia prędkości na tempomacie pokazuje jej wartość?

 

tak + ta zielona kropka przy wartosciach w km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017 i tego nie kodowałem, poprostu zmiana jednostek w idrive ( tym malym biednym :( )

ale utknełem na problemie z brakiem sieci BMW USA support przypisalo mi auto do apki myBMW, twierdza ze powinienem miec zasieg w roamingu przez ich "soft card" no ale nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Hej drodzy forumowicze, mam pytanie w moim BMW włączyłem funkcję Bluetooth przesył strumieniowy, po czym pojawiła się funkcja na ekranie wyświetlacza idrive - połączenie bluetooth, ale telefon komórkowy się nie łączy. ,😔

Mam auto z 2013r z średniej wielkości navi obsługującą mp3 z USB i sam telefon bluetooth, brak modułu combox. Czy można w jakiś uruchomić muzykę z bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jak opóźnić przejście zegarów w tryb nocny? Nie chodzi mi o dim_nacht_ein ustawione na FF. Chcę tylko zmienić próg zmiany trybu dzień/noc. Kiedyś w 6WA metodą prób i błędów udało mi się uzyskać zamierzony efekt, teraz chciałem to samo zrobić w 6WB. Może ktoś się tym bawił i poda konkretne wartości?

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.11.2023 o 17:17, Carloss71 napisał(a):

Witam

Czy jest możliwość zakodowania w Bimmercode ilość mrugnięć kierunkowskazów 

Ta opcja chyba jest po prostu w ustawieniach auta. Można wybrać pojedyczne albo potrójne mignięcie.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Pomoże ktoś z kodowaniem? BMW f36 2015r 

 

Chciałbym aktywować przeciwmgielne tył, żarówki są, guzik jest, zero reakcji. Znalazłem opcje dla LED, a ja mam zwykła żarówkę.

 

Zmienić fale radiowe z US - Europę

 

I nie wiem czy się da, ale chciałbym ogarnąć nawigacje na Europę, bo jak wchodzę jest tylko USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.