Skocz do zawartości

E90 wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów ASB


Tymo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Koszty zależą od tego, czy robisz na częściach oryginalnych czy na zamiennikach. No i gdzie te części kupujesz. Rozumiem, że chodzi Ci o automat? W manualu oleju wchodzi mniej. Ja ostatnio robilem wymiane (przy 150tys km) miski z filtrem + olej, w automacie. Cenowo wyszło następująco:

- miska z filtrem i uszczelką (komplet, zamiennik) - 620zł

- olej Ravenol ATF 6HP Fluid, jakies 7l - 490zł

- robocizna - 290zł

 

Myślę, że spokojnie można znaleźć taniej. Ja akurat miałem auto w warsztacie i zależało mi na czasie, więc wszystko zamawiał właściciel warsztatu. Jak sprawdzał ceny części w ASO, to:

- miska (komplet) - jakieś ponad 900zł

- olej - 100zł/listr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju wyskoczyła przy okazji innej naprawy- miałem wyciek płynu chłodzącego z układu (wąż przy termostacie puszczał). Dodatkowo okazało się, że miska olejowa była pęknięta i przy nacisku wylatywał olej. Zawsze przyjeżdżam ze swoimi częściami ale w tym przypadku nie chciałem zwlekać i kazałem zrobić odrazu. W sumie zapłaciłem tyle za całą robotę (zapomniałem o tym napisać).

 

Oczywiście części można znaleźć taniej (jak napisałem wyżej) ale zależało mi na czasie, dlatego zamawiałem przez warsztat (właściwie to oni zamawiali).

Mechanik jest znajomy i jestem zadowolony z jego roboty. Zawsze sobie z nim pogadam, popytam o różne sprawy, jestem przy naprawie więc oglądam co i jak robi (moim zdaniem robi dobrze i dokładnie).

 

Pewnie można znaleźć taniej, ale biorąć pod uwagę powyższe oraz lokalizację (Warszawa) to uważam, że nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ja wymieniałem olej w skrzyni manualnej. weszlo chyba 1,6 litra jak dobrze pamietam..

dlugi czas szukalem informacji jaki olej jest w skrzyni , jakie ma wlasciwosci i czy sa jakies odpowiedniki dla niego.

olej wymieniłem na fuchs 75w80, który chyba jako jedyny obok orginalu spelnia norme BMW MTF LT3.

olej wymieniłem 5 tys km temu i wszystko jak narazie jest ok. za 2 l oleju zapłaciłem cos kolo 100zl.

 

odnośnie wymiany oleju, to u mnie przy "teoretycznym" przebiegu 190 tys. olej byl czarny jak cola, gestosci kisielu ;p

ogolem polecam wymiane oleju, gdzieś czytałem ze olej po 3 latach traci polowe swoich właściwości min. lepkości itp.

bmw nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni.(ale to tez może być marketing, wiadomo padnie skrzynia kupi sie nowa)

 

jeżeli chodzi o "operacje" wymiany oleju to jest b.prosta, odkreca sie plastikowa oslone pod samochodem, i w skrzyni sa dwie śruby- spustowa (ta nizej) i wlewowa (ta wyzej).

spuszczamy olej, wlewamy nowy (az do mometu kiedy zacznie wylewać sie ze śruby wlewowej-poziom max) zakręcamy śrubę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzyni napisane jest "Lifetime oil" a nie "Forever oil". Producent mógł założyć, że czas życia produktu to 160 tyś km i po tym czasie zaleca kupno nowego samochodu, wszystko się zgadza.

 

Byłem przeciwnikiem wymiany oleju, ale jak naczytałem się tego co ze skrzyni wypływa i widziałem zdjęcia, chyba sam się skuszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia gdyby kogoś interesowało jak wygląda olej po ~213kkm (w manualu): https://www.dropbox.com/sh/c9aez5xv83w07o1/Q-ohONgvHN

Weszło 1,6L (było 5L - https://www.dropbox.com/sh/c9aez5xv83w07o1/Q-ohONgvHN#f:2013-04-19%2017.10.04.jpg)

Po wymianie przejechałem ~7kkm, oczywiście żadnych problemów nie zauważyłem.

 

Też myślę, że obecnie producent uważa że: "life time" <= 200kkm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś samodzielnie wymieniał olej w skrzynia automatycznej ZF 6HP19?

Jaki jest stopień trudności? Czy można to zrobić samemu? Zestaw miska+filtr+olej będę miał niedługo i teraz nie wiem czy dawać to specjalistom czy wymienić samemu?

 

Dzięki.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poszukaj na tym forum - http://www.e90post.com/forums/forumdisplay.php?f=2. Kiedyś widziałem ładny post "po amerykańsku" z fotkami krok po kroku. Przy wymianie wskazane jest wymienić miskę z filtrem, który jest jej integralną częścią i uszczelkę złacza elektrycznego . Podobno potrzeba 7-8l oleju. Poziom oleju należy sprawdzać po uzyskaniu odpowiedniej temperatury przez skrzynię. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w razie czego zapraszam kolege na wymiane do mnie oczywiście profesjonalna wymina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdybyś zdecydował się robić to samemu (a myślę, że tu nie ma wielkiej filozofii - w razie wątpliwości zawsze możesz sprawdzić jak to się powinno robić w TISie) to zrób pls i wstaw tutaj jakąś dokumentację dla potomnych.

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżę temat... :)

 

Czasami na zimnym ciężko wchodzi mi 1 tzn. wchodzi z takim lekkim haczeniem, czy wymiana oleju pomoże ??

mam przebieg 170 000km. - skrzynia manualna.

 

jeśli ktoś wie, to bardzo proszę o info. jaki olej powinienem wlać i ile go wchodzi do skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Producenci nie zalecają ale jak auto ma duży przebieg czyli powyżej 150 tyś to lepiej wymienić koszt to około 800 zł.Pozdrawiam

Nie znam producenta skrzyni biegow ktory nie zaleca wymiany oleju. Sa tylko producenci samochodow ktorzy to robia i proponuja wymiane cale skrzyni.

To troche nie odpowiedzialne takie porady bo mogo sporo kosztowac jak ktos poslucha.

 

poza tym jest caly dzial na forum poswieconym olejom z czego rownierz oleja do skrzyn biegow, tam dostaniesz odpowiedz. Z reszta twoj model i skrzynia juz tam sa, wystarczy przeczytac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat... :)

 

Czasami na zimnym ciężko wchodzi mi 1 tzn. wchodzi z takim lekkim haczeniem, czy wymiana oleju pomoże ??

mam przebieg 170 000km. - skrzynia manualna.

 

jeśli ktoś wie, to bardzo proszę o info. jaki olej powinienem wlać i ile go wchodzi do skrzyni...

 

Ja miałem taki sam problem z wchodzeniem jedynki , po wymianie dwumasy wszystko miodzio przebieg 200k

http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.