Skocz do zawartości

Sprężyny / obniżenie zawieszenia


______

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wygląda temat wjeżdżania na krawężniki przy zawieszeniu sportowym "pasywnym" (niższe o 1cm). Bez problemu czy trzeba zachować czujność i pod wyższy krawężnik istnieje prawdopodobieństwo zahaczenia zderzakiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzyłem u siebie wysokość od ziemi do błotnika po montażu sprężyn Eubach Pro Kit i przejechaniu 4tyś km. Koła mam już założone zimowe 245/40R19. Wymiary podane są w mm:

1. Przód - 685mm

2. Tył - 690mm

Jakieś sensowne zdjęcia postaram się porobić jutro bo dziś pogoda nie rozpieszcza.

Edytowane przez Paul666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może zadam teraz bardzo głupie pytanie, ale czy jest jakiś sposób żeby na innych sprężynach auto było ciut wygodniejsze? Ewentualnie takie, które można regulować? Generalnie mam wrażenie, że u mnie na tych sportowych (oryginalnych) amortyzatorach i 20’ ROF auto jest za twarde na dziurawych drogach. Będę wdzięczny za pomoc, uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają moje 705mm. Opony maja 6mm z przodu, tył 5mm. Chyba nie jest to aż tak wysoko jak na serie. Tył wydaje się być wyżej ale mierzyłem w garażu na płytkach i bylo tyle samo


http://i67.tinypic.com/2vj6ijn.jpg

http://i64.tinypic.com/n3uiip.jpg

http://i63.tinypic.com/1zqzm87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640mm?! To chyba zderzakiem po ziemi szurasz. Wstaw zdjęcia..


U mnie tak siadła, niestety pogoda nadal nie rozpieszcza i zdjęcia kiepskie na szybko robione

e2d951525ec2fc39med.jpg

4d25f433ae5b7441med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam zaprzyjazniony warsztat gdzie moge nawet z mechanikiem cos długnąć wiec chyba tak zrobie. On wymieni sprezyny a ja samemu sprobuje wyregulowac wysokosc

 

Sama regulacja jest z tego co wynika banalnie prosta - w przypadku Pro-Kita.

Bardziej mnie zastanawia kwestia pracy tego miecha (amortyzatora) na innym niż fabrycznie poziomie. Z drugiej strony jeśli ten tył obniżymy podobnie jak ma Paul666 czyli raptem o 15mm. hmm.


Paul666 tak powinno to wyglądać w serii :) jest elegancko!


G31 ze standardowym zawieszeniem M-pakietowym ma również 705 mm koła identyczne jak Grzybu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są na zimowych kołach 19", na lato wpadną dystanse + felgi 20"/21". Tylko jeszcze waham się nad wzorem felg :mrgreen: ale do wiosny daleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.