Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem pytać o Wasze spalanie w miescie w 530xi.

Moja pali 15l/100 przy odcinkach 2km czyli non stop jest auto zimne. Sr predkosc 18km/h.

Miasto na rozgrzanym silniku okolice 9-10l/100

Bez korkow raczej, jedynie postoje na swiatlach.


Trasa 140kmh - 7.4l

Trasa 100-130kmh - 6.6l

Jazda ze stala predkosxia 100kmh 5.5 pokazuje.


Opony 18"

 

To 540xi pali tak samo.

Prawda. Moja 540i xdrive przebieg 2200 miasto (W-wa) 11,5 - 13 niezależnie czy w trybie komfort czy sport ale ustawiony na komfort, tak aby nie działał system start stop. Trasa- bez problemu poniżej 7 jeśli nie przekraczam 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze im wiekszy silnik tym mniejsze spalanie w miescie na zimnym. :lol:

Brat ma 650xi i mowi ze bez 20 w miescie nie podchodz.

Na trasie schodzi do 11-12.

Kolega znowu ma 318i g20 i tez na krotkich odcinkach pali mu powyzej 10l, jak sie zagrzeje to juz duzo mniej, ale jednak parkujac pod chmurka i startujac z rana nie da sie auta zagrzac w ciagu 4-5minut (tyle trwa jego dojazd do pracy)


Nie wiem, koledzy, jak jezdzicie ze Wam te auta tak mało palą :roll:

Z resztą dla kazdego krotki odcinek co innego znaczy, u mnie obecnie wskazowka od temperatury nie opuszcza nawet niebieskiego pola od uruchomienia do zgaszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. M5 pali 7.5 po mieście :P

 

to prawda, 7,5l ale na 30km :twisted:


btw z tego co widzę, to mój diesel pali najwięcej z przedstawianych tutaj g30, a miało być oszczędnie.... :duh:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to przedlift m550 pali mniej od polifta. Spalanie, które podałem to relatywnie spokojna jazda, ale nie zamulajaca. Odcinek do pracy to ok 7km. W zimę, przy pracującym webasto - silnik a konkretnie zagrzanie płynu chłodzącego do ok 80st zajmuje jakieś 5-7 min jazdy.


Silnik jest moim zdaniem super i jestem zaskoczony, ze podobne spalanie w mieście maja 520 czy 530i. W trasie 140-180kmh - spalanie 10-12,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co widzę to przedlift m550 pali mniej od polifta. Spalanie, które podałem to relatywnie spokojna jazda, ale nie zamulajaca. Odcinek do pracy to ok 7km. W zimę, przy pracującym webasto - silnik a konkretnie zagrzanie płynu chłodzącego do ok 80st zajmuje jakieś 5-7 min jazdy.


Silnik jest moim zdaniem super i jestem zaskoczony, ze podobne spalanie w mieście maja 520 czy 530i. W trasie 140-180kmh - spalanie 10-12,5l

 

Miałem ten silnik w X5 i takie spalanie jak piszesz jest..trudne do uwierzenia :-) Mi po 5km średnie spalanie bez użycia webasto, pokazywało 22-25l. Dopiero dłuższa i powolna jazda po mieście bez korków powodowała obniżanie średniego spalania ale raczej w okolice 18-20. A przecież X5 nie jest tak dużo cięższe od 5er a w mieście aerodynamika ma dużo mniejsze znaczenie.


No chyba ze masz ta wersje 462km, to ona sporo oszczędniejsza była niż 530km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

518d LCI


Warszawa-Gdansk po S7; przepisowo +10kmh; 2+2+pelny bagaznik: 5,4l/100

7km na zimnym silniku po pustym miescie to ok 6.1l/100

Wg komputera oczywiscie.


Ogolem po 3k km wg dystrybutora wychodzi na ten moment 6,0l/100 (80% trasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
518d LCI


Ogolem po 3k km wg dystrybutora wychodzi na ten moment 6,0l/100 (80% trasy).

WOW :shock: całkiem fajny wynik jak na taką ciężką krowę , myślałem że bardziej w okolicach 8 będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to przedlift m550 pali mniej od polifta. Spalanie, które podałem to relatywnie spokojna jazda, ale nie zamulajaca. Odcinek do pracy to ok 7km. W zimę, przy pracującym webasto - silnik a konkretnie zagrzanie płynu chłodzącego do ok 80st zajmuje jakieś 5-7 min jazdy.


Silnik jest moim zdaniem super i jestem zaskoczony, ze podobne spalanie w mieście maja 520 czy 530i. W trasie 140-180kmh - spalanie 10-12,5l

 

Miałem ten silnik w X5 i takie spalanie jak piszesz jest..trudne do uwierzenia :-) Mi po 5km średnie spalanie bez użycia webasto, pokazywało 22-25l. Dopiero dłuższa i powolna jazda po mieście bez korków powodowała obniżanie średniego spalania ale raczej w okolice 18-20. A przecież X5 nie jest tak dużo cięższe od 5er a w mieście aerodynamika ma dużo mniejsze znaczenie.


No chyba ze masz ta wersje 462km, to ona sporo oszczędniejsza była niż 530km.

 

Zrobiłem przez rok 24tys km M550i polift 530KM. Średnie od odbioru z komputera 13,1l/100km ale zawsze po przeliczeniu z dystrybutora wychodzi realnie mniej o 0,3 do 0,5l. Najniższe udało Mi się zejść do 8,5l/100km. Do 120km/h (męczarnia) do 10l. 140-160, -11l. Dojazd do pracy przez miasto w zimie (Śląsk) 10 km do i 10 do domu, na kompie 15l, lato 13l. Brak webasto. Fun z jazdy- bezcenny. Górna granica spalania rośnie proporcjonalnie do uśmiechu na twarzy :lol:


X5 będzie dużo więcej paliło i to naturalne, inna masa, inne opory powietrza, inne przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedlifta 462KM. X5 będzie paliło zdecydowanie więcej. Te wyniki polifta, które przytoczyłeś wyglądają niezle, aczkolwiek jak zbierze się większa ilość użytkowników - to sumarycznie polift pali trochę więcej. No, ale to tez blisko 70KM więcej. Moja Żona jeździ Alfa Q, to te 2.9 V6, pali więcej niż V8 BMW …
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jeździsz 518d na ecopro? :mrgreen:


ostatnio zrobiłem trasę 780 km, S i autostrady i godzina po warszawie.

średnia prędkość wg kompa to 103 km/h;

spalanie z trasy wg kompa 6,0 l/100 km.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

520d trasa 1800km 4 osoby + pełny bagażnik, prędkości 140 - 150, sporo korków po drodze.


Przechwytywanie.jpg

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie ostatnio spalanie takie jak poniżej

https://ibb.co/Nrv5tSV

https://ibb.co/JpTYS2Q.


Uważam, że przy R6 w benzynie średnie spalanie 6,7 czy 7,1, to rewelacja. Ten silnik, to bajka! Samochód x drive z przebiegiem ponad 9 tys. W mieście spalanie do 12. Nie wspomnę już o radości z jazdy, dynamika, komfort (fotele) itp. Potwierdzam, prawdziwa radość z jazdy BMW zaczyna się od 6. cylindrów. Pojazd po lifcie tzw. miękka hybryda. Ustawiony na tryb sport indyvidual, tak aby wyłączyć start/stop. Chociaż w tym trybie praktycznie niezauważlne jest włączanie się silnika. Olej wymieniany po pierwszych 1500. Poprzednio był G 530i xdrive z podobnym wyposażeniem np. komforty. Różnica jest.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania 3-tygodniowe na maksa załadowane G31 540xi, wyjazd także do Chorwacji, pierwsze ok.150 km to autostrada w PL w okolicach 3 w nocy i prędkości dużo powyżej dozwolonych, fakt że średnią prędkość nie wyszła wysoka ale i tak te 8.4 to dla mnie przyjemna niespodzianka :D



c9ad092f9b20174bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania 3-tygodniowe na maksa załadowane G31 540xi, wyjazd także do Chorwacji, pierwsze ok.150 km to autostrada w PL w okolicach 3 w nocy i prędkości dużo powyżej dozwolonych, fakt że średnią prędkość nie wyszła wysoka ale i tak te 8.4 to dla mnie przyjemna niespodzianka :D



c9ad092f9b20174bmed.jpg

One tak pala co prawda zeszłoroczny powrot z chorwacji, ale wartosc podobne przy podobnej sredniej ( co nie znaczy ze bylo wolno , wiadomo jak sie na tej trasie jedzie

01-DF0371-06-E1-4-EDD-BD36-409-F5-B598-BBF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.