Skocz do zawartości

Pomoc w konfiguracji BMW G30 530i XDrive


WASI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś posłuży dobrą radą? :) Co naprawdę warto tutaj zmienić

 

530i xDrive

Moc silnika: 252 KM

 

Niebieski srodziemnomorski

Obręcze kół ze stopu lekkiego Double Spoke 664 M,19 cali

Leder 'Dakota' Elfenbeinwei~ Exklusivnaht/Keder in Kontrast (SW)

Listwy ozdobne czarny lakier fortepianowy

 

Pakiet sportowy M

Leder 'Dakota' Elfenbeinwei~ Exklusivnaht/Keder in Kontrast (SW)

Niebieski srodziemnomorski

Obręcze kół ze stopu lekkiego Double Spoke 664 M,19 cali

Listwy ozdobne czarny lakier fortepianowy

Sportowa automatyczna skrzynia biegów

Diodowe reflektory przeciwmgielne

Pakiet aerodynamiczny M

Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

Standardowe zawieszenie

Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

Sportowy układ hamulcowy M

Kierownica sportowa M, skórzana

Pakiet Business Class

Oświetlenie ambientowe

Dostęp komfortowy

Ogrzewanie foteli przednich

Komfortowe fotele przednie, regulowane elektryczne

System nawigacyjny Professional

Pakiet aerodynamiczny M

Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na wysoki połysk

Dostęp komfortowy

Tylko dla Pakiet Business Class

Spojler tylny M

Fotele / komfort

Ogrzewanie foteli przednich

Komfortowe fotele przednie, regulowane elektryczne

Funkcja masażu w oparciach siedzeń przednich

Sportowy układ hamulcowy M

Aktywny regulator prędkosci z funkcją Stop&Go

Parking Assistant

Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

Sportowa automatyczna skrzynia biegów

Kontrola klimatu

Klimatyzacja automatyczna Standard

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

Pakiet serwisowy Service Inclusive - 5 lat / 100.000 km Standard

Zestaw głośnomówiący Bluetooth o rozszerzonym zakresie funkcji Office Standard

ConnectedDrive Services (Usługi ConnectedDrive) Standard

Teleservices Standard

Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound

Rezygnacja z Pakietu ConnectedDrive Advance Standard

Wyświetlacz BMW Head-Up

Real Time Traffic Information

Wielofunkcyjny zestaw wskazników na desce rozdzielczej, (10,25")

Pakiet Repair Inclusive - 5 lat/200.000km

Expanded exterior mirror package Standard

Diodowe reflektory przeciwmgielne

Spryskiwacze reflektorów Standard

Adaptacyjne reflektory diodowe

Dywaniki welurowe Standard

System alarmowy Standard

System załadunkowy Standard

Oświetlenie ambientowe

Dostęp komfortowys

Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

Czujnik ciśnienia powietrza w oponach Standard

Trójkąt ostrzegawczy Standard

Intelligent Emergency Calling (Inteligentne Połączenie Alarmowe) Standard

Odtwarzacz CD Standard

Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound

Kierownice Cena[2]

Kierownica sportowa M, skórzana

Ogrzewanie kierownicy

 

Cena całkowita 349 566,00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Listwy ozdobne czarny lakier fortepianowy

 

nie wiem jak to w g30 jest, ale po doświadczeniach z E91 nigdy więcej takich listw - ekstremalnie trudne do utrzymania w jako-takiej czystości, gdyż każde dotknięcie zostawia po sobie ślad

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas na myśli te aluminiowe w formie plastru ?miodu? Są dużo lepsze od plastikowych.

Fotele najlepsze są M z alkantary .Skóra a raczej ta mielonka wygląda tragicznie po trzech latach a zwłaszcza biała .Nigdy więcej.Być może można zamówić prawdziwą skórę ale będzie 2x droższa od mielonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Listwy ozdobne czarny lakier fortepianowy

 

nie wiem jak to w g30 jest, ale po doświadczeniach z E91 nigdy więcej takich listw - ekstremalnie trudne do utrzymania w jako-takiej czystości, gdyż każde dotknięcie zostawia po sobie ślad

 

Mam takie listwy w E91 od nowości i nie ma żadnych śladów (już prawie 200k przebiegu)

Te listwy nie służą, żeby je "macać", do czyszczenia odpowiednia mikrofibra i nie ma żadnych rys. Polecam bo wyglądają bardzo ładnie. Co prawda w G31 zamówiłem listwy Cove ale to dla urozmaicenia.

W kwestii skóry, też taką samą zamówiłem jak autor wątku i mam nadzieję, że przy większych nakładach pracy uda się ją utrzymać tak jak każdą inną. Jednak napewno trzeba liczyć się z częstszym i obowiązkowym czyszczeniem.

Konfiguracja bardzo fajna, właśnie nie zapomnij o skórze na desce, podkreśli styl auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie uwierze, że po 200tys. nie masz na piano black śladów, ja mam 20kkm i listwy są porysowane, oczywiście liczyłem się z tym, ale do jasnego środka nic innego mi nie pasowało :-)

 

Nie wiem czy jeszcze jest, ale ja bym wziął na twoim miejscu pakiet FirstClass.

 

Nie masz systemów asyst. kierowcy ani domykania drzwi?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje, biorę taką jak jest 18% taniej albo zamawiam swoją 15% taniej i czekam 3-4 miesiące? :) 3% to kolejne 10 tys... do dołożenia, chociaż pewnie zrezygnowałbym z masaży :)

 

Z systemów asystujących tylko tempomat, jeżdzę głównie po mieście a ma on funkcję samodzielnej jazdy w korkach oprócz utrzymania linii ale testowałem z liniami i nie są tak bardzo potrzebne do szczęścia bo w Warszawie i tak co chwilę nie działało.

 

LIstwy widziałem na żywo i fakt od razu w innym samochodzie w salonie są porysowanie ale myślę, że jak będę o to dbał to nic się nie wydarzy strasznego.

 

Jedna z poważniejszych spraw to właśnie ta jasna skóra. Moim zdaniem wygląda z nią 2 razy lepiej, Dakota w porządku i wydaje się lepsza do niszczenia w stosunku do np. nappy. Robię rocznie może 12 tys. km więc przy dobrym zabezpieczeniu, czyszczeniu powinna nie zmienić się tak bardzo przez np. 5 lat :) Chyba, że po kilku tysiącach jest już do wyrzucenia, dlatego liczę na wasze opinie, nigdy nie miałem Dakoty i nigdy nie miałem jasnej tapicerki. Dobrze wiedzieć czy wytrzyma chociaż 50-70 tys. km do sprzedaży :D

 

Z tego co już się dowiedziałem, skórę na deskę można założyć w Javie i tak pewnie zrobię po jakimś czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekszz a ty masz idrive w tym swoim e91 ?

Jeśli masz idrive i nie porysowałeś tych listew to szacun.

Jakoś nie wierzę jak można nie dotykać tych listew jak się obsługuje idrive. A jak dotykasz to się porysują i tyle.

Oczywiście nie mówię o dekorach na desce - bo tam rzeczywiście praktycznie się ich nie dotyka. Ale w pakiecie są one tez na tunelu wokół pokrętła idrive.

 

Tak na marginesie ostatnio potraktowałem to piano black ADBL Interior WOW i wyglądaja o wiele lepiej - rysy nie znikły oczywiście ale piano wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z systemów asystujących tylko tempomat, jeżdzę głównie po mieście a ma on funkcję samodzielnej jazdy w korkach oprócz utrzymania linii ale testowałem z liniami i nie są tak bardzo potrzebne do szczęścia bo w Warszawie i tak co chwilę nie działało.

 

 

Bierzesz tempomat, za który płacisz ok. 5k, wg mnie nie opłacalne, no chyba, że definitywnie rezygnujesz z systemów asystujących, chociaż ja bym je wział, bo to i martwy punkt w lusterku, i awaryjne hamowanie i czytanie znaków, natomiast w syst. asyst kierowcy PLUS, masz już wszystko włącznie z tempomatem, wg mnie źle skonfigurowałeś auto, bo nie pobrałeś pakietów, które wychodzą dużo korzystniej, za 350k z konfiguracji masz już prawie wszystko ( oczywiście uzględniając pakiety ), ale twoja sprawa :) Dodatkowo w pakiecie FClass masz nappe, wentylację foteli, domykanie drzwi z tego co pamiętam i jeszcze kilka dupereli, które masz w konfiguracji.

 

Listwy indywidualna sprawa, ja mam jasną skórę więc pasowało mi wziąć PIANO, jak zamawiałem samochód skóra na desce była czarna, teraz dają brązową i wtedy wziąłbym listwy z imitacją okleiny drewanianej ( nie pamiętam dokładnej nazwy )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiloo98 nie wziąłeś jednego pod uwagę. On to auto tak skonfigurowano ma na placu do wzięcia (z tego co rozumiem to nie on sam je konfigurował). I albo to weźmie albo skonfiguruje pod siebie i weźmie auto 3% drozsze i będzie dłużej na nie czekał.

Chyba sam musi podjąć decyzje, a my tu nie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiałe, ale nie zmienia to faktu, że to auto jest słabo skonfigurowane.

Z ciekawości skonfigurowałem teraz to auto i za 364k z cennika BMW, dostajemy wszystko co w konfiguracji kolegi powyżej oraz dodatkowo :

 

- Syst. Asyst. Kierowcy PLUS razem z tempomatem aktywnym

- Domykanie Drzwi

- Parking Assistant PLUS

- Wentylacje foteli

- Nappe ( to już rzecz gustu co kolega chce )

- EkoSkórę na deskę ( zawsze lepsza niż plastik )

- Wielofunkcyjny Kluczyk

- Ambient Air

- Active Protection

- Klimę 4-strefową

- 4 podgrzewane siedzenia

 

 

Jedyny PLUS, że samochód z konf. ma Repair Incl, który jest warty 7tys.zł

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bierzesz tempomat, za który płacisz ok. 5k, wg mnie nie opłacalne, no chyba, że definitywnie rezygnujesz z systemów asystujących, chociaż ja bym je wział, bo to i martwy punkt w lusterku, i awaryjne hamowanie i czytanie znaków, natomiast w syst. asyst kierowcy PLUS, masz już wszystko włącznie z tempomatem, wg mnie źle skonfigurowałeś auto, bo nie pobrałeś pakietów, które wychodzą dużo korzystniej, za 350k z konfiguracji masz już prawie wszystko ( oczywiście uzględniając pakiety ), ale twoja sprawa :) Dodatkowo w pakiecie FClass masz nappe, wentylację foteli, domykanie drzwi z tego co pamiętam i jeszcze kilka dupereli, które masz w konfiguracji.

 

Listwy indywidualna sprawa, ja mam jasną skórę więc pasowało mi wziąć PIANO, jak zamawiałem samochód skóra na desce była czarna, teraz dają brązową i wtedy wziąłbym listwy z imitacją okleiny drewanianej ( nie pamiętam dokładnej nazwy )

 

Pzdr

 

Trochę źle napisałem na początku. Mam po prostu wybór, mogę kupić taki, albo skonfigurować pod siebie a wtedy mamy +20k, coś tam odejmę, coś dodam + zniżka jest niższa o 3%. Kwota jest przesadą w tym momencie i jeżeli miałbym dopłacać więcej to z jakiegoś konkretnego powodu. Jeżeli chodzi o tempomat to ma on funkcję zatrzymania przed pojazdem w razie kolizji. "Jeśli poprzedzający pojazd zacznie nagle hamować, to przy włączonym ostrzeganiu przed kolizją działającym również bez aktywnego regulatora prędkości BMW natychmiast zareaguje. W poziomie 1. kierowcę ostrzega sygnał wizualny, w poziomie 2. – jeżeli kierowca nie zareaguje wcześniej – pojawia się ostrzeżenie dźwiękowe. Dopiero gdy kierowca nadal nie zaczyna hamować, system inicjuje hamowanie z maksymalną możliwą intensywnością."

 

Jak utrzymanie jasnej skóry? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiałe, ale nie zmienia to faktu, że to auto jest słabo skonfigurowane.

Z ciekawości skonfigurowałem teraz to auto i za 364k z cennika BMW, dostajemy wszystko co w konfiguracji kolegi powyżej oraz dodatkowo :

 

- Syst. Asyst. Kierowcy PLUS razem z tempomatem aktywnym

- Domykanie Drzwi

- Parking Assistant PLUS

- Wentylacje foteli

- Nappe ( to już rzecz gustu co kolega chce )

- EkoSkórę na deskę ( zawsze lepsza niż plastik )

- Wielofunkcyjny Kluczyk

- Ambient Air

- Active Protection

- Klimę 4-strefową

- 4 podgrzewane siedzenia

 

 

Jedyny PLUS, że samochód z konf. ma Repair Incl, który jest warty 7tys.zł

 

Pzdr

 

- Parking Assistant PLUS

- Nappe ( to już rzecz gustu co kolega chce )

- EkoSkórę na deskę ( zawsze lepsza niż plastik )

 

To są takie rzeczy, które dalej chodzą mi po głowie, resztę fajnie mieć, ale przeżyje bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy miałeś F10, ale dla mnie domykanie drzwi to musthave, bo w g30 wcale nie jest lepiej pod tym względem, nawet w nowym samochodzie, a co będzie za rok, dwa jak drzwi juz nie będą jak nowe?

 

 

Utrzymanie skóry jest łatwe pod warunkiem, że wiesz jak się z nią obchodzić, jeśli ją zapuścisz nie czyszcząc np przez 2 mieś to będzie kolorowo :)

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dostęp bez kluczykowy od razu odpada. Wygodne to ale za duże ryzyko kradzieży na każdym kroku.

Jasna skóra jak dasz powłokę to ładnie wytrzymuje jazdy w jeansach.

 

Domykanie to taki bajer jak dla mnie. Moje dzwi bez problemu się zamykają i nie musze jakoś mocno ich zamykać.

 

Warto wziąć choć ten pierwszy poziom asystenta jazdy.

 

Kamerki 360 to też podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dostęp bez kluczykowy od razu odpada. Wygodne to ale za duże ryzyko kradzieży na każdym kroku.

Jasna skóra jak dasz powłokę to ładnie wytrzymuje jazdy w jeansach.

 

Domykanie to taki bajer jak dla mnie. Moje dzwi bez problemu się zamykają i nie musze jakoś mocno ich zamykać.

 

Warto wziąć choć ten pierwszy poziom asystenta jazdy.

 

Kamerki 360 to też podstawa.

 

Najwięcej do powiedzenia mają jak widać osoby nie mające styczności z tym systemem bezkluczykowym.Wytłumacz mi proszę jakie to niebezpieczeństwo grozi ?

Gdybyś kiedyś sprawdził to byś się dowiedział że osoba nie mająca kluczyka w kieszeni nie otworzy samochodu a tylko ten kto ma kluczyk ,nawet gdybyś stał bliżej od samochodu o pół metra to i tak nie otworzysz

Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Domykanie to taki bajer jak dla mnie. Moje dzwi bez problemu się zamykają i nie musze jakoś mocno ich zamykać.

 

 

Gdy zamawiałem F10 uważałem tak samo jak Ty i po trosze jest w tym trochę racji . Ale dźwięk jaki wydobywa się podczas zamykania drzwi w bez soft close moim zdaniem nie przystoi w aucie za 300+ , to jest pierdoła oczywiście bez której można żyć ale niektórym osobom psuje humor :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega za dużo filmów się naoglądał i za dużo się naczytał a kradzieży aut z KeylessGo, ale nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, bo czy masz KeylessGo czy nie masz, jak złodziej będzie chciał to i tak ci samochód ukradnie. Każdy w G30 ma autocasco, wiec martwić się o to nie powinien.

 

 

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega za dużo filmów się naoglądał i za dużo się naczytał a kradzieży aut z KeylessGo, ale nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, bo czy masz KeylessGo czy nie masz, jak złodziej będzie chciał to i tak ci samochód ukradnie. Każdy w G30 ma autocasco, wiec martwić się o to nie powinien.

 

 

 

Pzdr

 

Kolego, wychodząc z Twojego założenia, że jak będą chcieli, to i tak ukradną, to można samochodu wcale nie zamykać...

KeylessGo ułatwia bardzo kradzież samochodu. Jak złodziej będzie miał do wyboru auto, przy którym się musi natrudzić lub te, które może otworzyć i uruchomić bez problemu, to zgadnij, które wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega za dużo filmów się naoglądał i za dużo się naczytał a kradzieży aut z KeylessGo, ale nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, bo czy masz KeylessGo czy nie masz, jak złodziej będzie chciał to i tak ci samochód ukradnie. Każdy w G30 ma autocasco, wiec martwić się o to nie powinien.

 

 

 

Pzdr

 

Kolego, wychodząc z Twojego założenia, że jak będą chcieli, to i tak ukradną, to można samochodu wcale nie zamykać...

KeylessGo ułatwia bardzo kradzież samochodu. Jak złodziej będzie miał do wyboru auto, przy którym się musi natrudzić lub te, które może otworzyć i uruchomić bez problemu, to zgadnij, które wybierze.

 

 

No już to widzę jak złodziej będzie latał po ulicy, i patrzył, które auto ma KeylessGo a które, nie, takie samochody nie giną z przypadku, tylko raczej z zamiaru, więc jeśli będzie "zamówienie" na taką brykę jak masz to czy ją zostawisz w garażu czy pod blokiem i czy będziesz miał KeylessGo czy nie bedziesz miał to i tak się rozpłynie :-)

 

A jeśli chodzi o rekompensację straty auta, to polecam dokupić Gapa do leasingu i problem masz rozwiązany.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.