Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Piotrek.

Zdaje sobie sprawę z pewnych spraw ale niepokoi mnie to, że wypalił się do 4g i zaczęło szybko rosnać i jak tylko skończył to podniosło się do 8g a gdy dojechałem do celu to było już 32g oczywiście po 2km od wypalania :shock: a nigdy nie przekraczał magicznej cyfry 16,5g.

Jeździj i obserwuj.

 

w moim przypadku filtr wypala się co jakieś 300-400km (jazda mieszana) i przeważnie przy ~16g, przelot ponad 220tkm, dolewam do paliwa co któreś tankowanie oleju 2T

U mnie miałem wrażenie, że olej 2T powodował częstsze wypalanie się filtra. Dodałem pare razy 50 ml na pełny bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj i obserwuj.

Taki mam zamiar ale bardziej mnie zmartwiło to że w 2 minuty nabił 28g może to jakiś błąd wskoczył w telefon i aplikację albo czujnik ześwirował. Po pracy wyskoczę na obwodnicę i przegonię go i jak coś zainicjuję wypalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety coś się dzieje :? wygląda to tak, że zaraz po odpaleniu pomiar pokazał 32,2g

Screenshot-20190405-145236.png


Po przejechaniu kilki km spadło do 22,3g


Screenshot-20190405-145952.png

Więc jak dojechałem do obwodnicy wymusiłem regenerację no i wypalił sie do 3,5g ale po chwili zaczął znów lecieć w górę i zakończyło się na 20g po dystansie około 3km oczywiście.

Dodam tylko, że jak tylko odpaliłem auto po pracy i gdy było te 32g to jak spadło do 22,3g oczywiście bez procesu wypalania to wtedy przestał się tak szybko zapełniać i kiedy stałem w korku też nie wzrastał. Zrobiłem test ciśnień i widać że tu coś nie halo

Screenshot-20190405-153434.png

Help me :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że był w pralce dpf :wink: podczas wymiany rozrządu ale to było napoczątku lutego i od tamtego czasu do dziś działało wszystko jak należy. Rozmawiałem dziś z Mankiem i po analizie i wysłanych zdjęciach z Ista padło na czujnik ciśnienia. Jutro jadę w trasę to wrzucę film i kilka screenów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam to samo. Już o tym pisałem w tym temacie. Wszystko sprawne sprawdzone nie ma błędów a wypala się co 150-200 km. 80% miasto. Dpf był w praniu pomimo iz po demontażu nie wymagał jeszcze tego ale sie upierałem. A po wypaleniu dpf sadza rośnie że po 20 km mam ok. 25 g. Jadąc po mieście. Następnie rośnie bardzo powoli i mogę tak jeździć do następnego wypalenia ok. 200 km. Pomimo iż kilkukrotnie będąc na trasie spełniałem warunki podczas tych 200 km. Sprawdzałem inne pojazdy jest bardzo podobnie. Czyżby wszystkie mają podobne uszkodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobnie, napisz coś więcej tzn. przy jakiej wartości sadzy zaczyna inicjować wypalanie i do ilu się wypala. Poza tym uważam że jak jeździsz 80% miasto to wypalanie jest na normalnym poziomie tylko wartości są przekłamane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opisałem swoją sytuację.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=354145#p2567416

Z inicjacją wypalania - regeneracji dpf jest bardzo różnie pomimo spełniania warunków jadąc na trasie. Napewno zawsze zaplanowanie u mnie występuje przy osiągnięciu 24g sadzy ale wypalanie jest już różnie. Jednym razem już po ok. 32g natomiast czasami przy 42g. Nie wiem od czego to zależy. Jak napisałem starałem się spełniać przy testach wszystkie wymagane warunki a jednak wypalanie było zał. przy różnych wartościach. Wypalania też przebiegają różnie jednym razem wypala do 0 innym razem do 4-6g. Sporadycznie ale zdarza się że po wypaleniu np. do 0 i przejechaniu ok. 10 km przy prędkości 120-140 km autostradą potrafi zał wypalanie aktywne ale przy zwolnieniu do 50-60 km regenerację aktywną wył. Pomimo iż sadzy nie było aż tyle aby była nawet zaplanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam propozycję


STWÓRZCIE SOBIE OSOBNY WĄTEK O PROBLEMACH Z DPF BO TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z APLIKACJA!


Sama aplikacja służy na ten moment do diagnostyki masy innych rzeczy, a nie tylko DPF-a i zgłaszanie problemów z samą aplikacją, a potem szukanie odpowiedzi jest mega problemem.


Wątek ma ~150 stron z czego ze 100 jak nie więcej jest o wypalaniu DPF-a ale co ilość sadzy ma wspólnego z B-Tool? Problem z wypalaniem to nie problem programu tylko najwyżej auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uczyniłem już dawno ale nie mogę do końca się zgodzić że piszemy nie na temat. W założeniu tego wątku jak myślę i dobrze zrozumiałem pierwszy post dotyczy właśnie wypalania i problemów związanych z filtrem dpf. Przecież nikt nie pisze o ciśnieniu w oponach tylko trzyma sie tematu. Aplikacja się rozwija i bardzo dobrze. Dorzucane są też inne tematy dot. uzytkowania aplikacji ale to niczym nie przeszkadza że forumowicze opisują własne spostrzeżenia dot. użytkowania właśnie tej aplikacji która jako jedna z nielicznych oblicza sądzę i popiół na podstawie stworzonego algorytmu. Tylko wyraziłem swoją opinię i proszę nie traktować mojego wpisu jako atak. Pozdrawiam. Edytowane przez Robinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem temat ale nic nie znalazłem - czy są jakieś ogólne problemy na poziomie aplikacji z podłączeniem do n53? Wczoraj próbowałem podłączyć e93 z takim silnikiem i zarówno przy automatycznym jak i ręcznym wyborze silnika nie udało się podłączyć przy jednoczesnym komunikacie o braku komunikacji z ecu.

Podłączenie przez adapter carly + huawei p20 lite działający bez problemu z F10 i e92 z silnikami n47. Ma ktoś pomysł gdzie szukać rozwiązania?

Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć krótkie pytanie, ostatnio jadąc autem bez włączonego tempomatu wyskoczył mi na idrive na kilka sekund bład tempomatu, sprawdziłem po kilku minutach w statusie pojazdu w usterkach i na zielono brak usterek :)

Podłączyłem btoola sprawdzam błędy i w ACC aktywny tempomat jest info brak odpowiedzi z ECU i w sumie nie mam jak sprawdzić co było powodem błędu.

W btool mam brak odpowiedzi miedzy innymi z FEM, ICMQL, EGS

Czym jest to spowodowane ? moje auto to BMW F30 2.0 N47 rocznik 2013


Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś odnośnie interfejsu OBD II. Może komuś się przyda. Często interfejs BMW OBD II z allegro czy innych miejsc nie działa prawidłowo albo wcale. W wielu przypadkach problemem jest jego wadliwe oprogramowanie. U mnie było podobnie. Musiałem dodawać wpisy i kombinować. Btool jednak nie chciał się połączyć. Teraz po przeprogramowaniu bez problemu i zbędnych kombinacji działa DIS, INPa, ISTA-D, BTool. Wszystko potrzebne do tej operacji jest w załączniku


https://chomikuj.pl/daromega/BMW_INPA_DIS_POD_WINXP/Interfejs+OBD+II+FTDI+do+2007+roku


UWAGA :


Instrukcja i wsad do chipsetu są do interfejsu K+CAN na chipsecie wyłącznie FTDI - dla aut do 2007 roku.


Film jak przeprogramować Chipset FTDI


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek63, Dzięki za cenną informację. Problem dotyczy interfejsów z nieoryginalnymi chipami FTDI które przestają działać po instalacji oryginalnego sterownika. Oryginalny sterownik podmienia identyfikator nieoryginalnego chipu FTDI co skutkuje tym że interfejs nie jest rozpoznawany i sterowniki w Windowsie trzeba instalować ręcznie.

Wydaje mi się że w btool powinno pomóc wówczas ręczne wybranie sterownika FTDI w ustawieniach połączenia. Dodam tylko że btool nie używa tych felernych oryginalnych sterowników i nie zepsuje wam kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój działał tylko musiałem w OBD.ini dodawać UBATT=OFF. Ale Btool nie chciał się połączyć bo próbowałem na różne sposoby. Ja mam dawno kupowany interfejs od Viakena. Po zmianie oprogramowania chipsetu nie potrzeba żadnych wpisów i innych egzorcyzmów robić. Wszystko się łączy z miejsca. Wsad zgrałem z kolegi interfejsu który działa bez problemów. Wsad różni się zdecydowanie od tego który był u mnie. W każdym razie teraz działa super. Jak komuś nie działa, a ma taki chipset w interfejsie to warto wg. mnie przeprogramować i powinno wszystko ładnie ruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario1989, jest to problem apki. Niektóre egzemplarze w serii F wymagają innych protokołów do komunikacji poszczególnymi modułami. Mam to na uwadze i postaram się poprawić.

 

Nie wiem jakim cudem ale dzisiaj włączyłem sobie skanowanie błędów i nagle w nie było brak odpowiedzi tylko w sekcji tempomat pokazały mi się 2 błędy.

030410 brak opisu

804415 brak opisu


Czy jest gdzieś jakaś legenda dotycząca kodów tych błędów ?


Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.