Skocz do zawartości

Tankowanie pod korek...


timm

Rekomendowane odpowiedzi

W glowie sie nie miesci. Kiedys pomyslalem moze mi sie bak zapowietrzyl albo cus :-)... Ale niestety przekonalem sie poraz kolejny lejac do pustego baku paliwo pod korek w bp (zawsze lalem na tej samej stacji) udalo sie wlac ponad 65.5l a lejac na podobno kiepskiej jakosc carrefour jeszcze nigdy nie udalo mi sie zalac wiecej jak 61.5l. Zawsze podczas takiego tankowania bylo przejechane conajmniej 3-5km kiedy na wyswietlaczu podajacym zasieg swiecily 3 kreski... (moje autko to e36 coupe). Moze te 4 litry to nie wiele ale biorac pod uwage bandyckie ceny w porownaniu do neste czy carrefour nie odpowiada mi taka polityka przynajmniej tej stacji na jakiej czasem tankuje. Podobnie mam z jednym orlenem - jak leje za 50zl zawsze robie srednio o 20km mniej niz na mojej ulubionej9oczywiscie w innej lokalizacji) stacji orlenu...

 

A wam ile udalo sie zalac do swojego auta :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tankowałem tylko i wyłącznie na carrefour to skończyło się remontem silnika (na szczęście w oplu) :mad2: i od tego czasu tylko i wyłacznie na renomowanych tankuje ( shell) i zawsze zbieram paragony.

 

Ja nie tankuje na stacjach przy hipermarketach bo nawet gaz mają syfiasty :clap:

Owszem ceny są tam niskie, myśle że adekwatne do jakości paliw ...

A niskie są po to żeby skusić klientów. Przyjechałem na zakupy to przy okazji zatankuje auto- tak robi dużo ludzi. A renomę to oni mają wiadomo gdzie - i tak wyjdą na swoje bo tam liczy się ilość a nie jakość...

Ja wolę dołożyć pare złoty i zatankować na Shellu bo przynajmniej wiem na czym jeżdże :cool2:

BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej kiedy zalewam pod korek, to z karnistra w garażu, wiec nie wiem .

 

Pisze jednak, by podzielic sie malym spostrzezeniem - kiedy mam mniej niż polowe baku, to jezdze oszczedniej ;) Tym oszczedniej, im mniej paliwa :lol:

 

Prawda, prawda. Tak samo jest u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie BMW, ale udalo mi sie kiedys do 90-litrowego baku w Toyocie Landcruiser nalac 98litrow ropy na BP w Starej Milosnej. Na zadnej innej stacji nie udalo mi sie tego wyczynu powtorzyc, heh.

Kierownik stacji wciskal mi kit, ze w rurze od wlewu do baku sie nazbieralo. :D

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zatankowałeś ... albo wyczyny, o których piszecie to poprostu trefne dystrybutory. Zatankowałeś poprostu tyle ile pokazał dystrybutor a czy w baku masz dokładnie np. 50 czy 52 litry- tego już nie sprawdzisz. Widocznie jedni mieszaja paliwo - inni sprzedaja pełnowartościowe ale "litr" im się zmniejszył.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też jakoś na BP dużo wchodzi (gazu) A wogóle mój rekord to do zbiornika 45 litrowego od gazu nalać 46,5 litra gazu. pan na cpnie stwierdził że to nie możliwe i że musze mieć większy zbiornik.. http://hobby-elektronika.eu/stabilizator.html i takie tam. Edytowane przez rafalxfiles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też jakoś na BP dużo wchodzi (gazu) A wogóle mój rekord to do zbiornika 45 litrowego od gazu nalać 46,5 litra gazu. pan na cpnie stwierdził że to nie możliwe i że musze mieć większy zbiornik.. i takie tam.

 

Widocznie dystrybutor oszukiwal :D Nawet gdybys mial "podciagniety" zbiornik, to nie zalalbys 45 litrow gazu do 45 litrowej butli, ktora to stacja ??

Mam do Lubania 20km :mrgreen:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timm jedyne wyjscie to juz wiecej nie tankowac na tej stacji :nienie:

Ja raczej tankuje na dobrej stacji bo moj rekord to 80,20 litra do zbiornika 90 litrow :shock: I to przyjechalem pod dystrybutor na totalnej rezerwie - wskazowka pokazywala 0 litrow, a komputer w "reichw" przez ostatnie 10 km pokazywal: "---" :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych --- można jeszcze u mnie zrobić ok 15 km, myślę że u Ciebie trochę więcej.

 

Wole juz tego nigdy wiecej nie sprawdzac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lania pod korek, to jakos nie chce mi sie wierzyć, że moga powstawać tak duże róznice z winy dystrybutorów. Róznica w ilości wlanego paliwa, jak juz ktos pisał może wynikać z ilości faktycznej paliwa pozostałego w baku (stan rezerwy wynosi chyba 8 litró, no coś około) więc jesli w baku znajduje się 4 litry a nie 8 jak przewidywaliśmy to może wejść tego paliwa więcej.

Nastepna sprawa to wskazania komputera -> jest to wartość uśredniona wynikająca ze stylu jazdy, komputer przelicza ile paliwa średnio zużywamy na 100 km, analizując dane na podstawie chociazby wartości chwilowej spalania, więc jesli w danym okresie zasu jeździmy spokojnie to na tyj samej ilosci paliwa wyjdzie nam tych km więcej, nie?

Pojemność zbiornika - rzecz również względna, pojemność jest podawana jako wartość względna, dla maksymalnej ilości paliwa w zbiorniku z uwzględnieniem wolnej przestrzeni potrzebnej do stworzenia tzw. poduszki powietrznej, ze względów bezpieczeństwa, przecież paliwo paruje, a powstające pary paliwa zwiększają cisnienie w zbiorniku, ponadto cząsteczki paliwa w zbiorniku ocierając się o niego zwiększają swoją energię, co skutkuje wzrostem temperatury cieczy.

 

Z własnego doświadczenia, do zbiornika 70 litrowego w VW passacie kombi wchodzi przy ustawieniu asmochodu w przechyle 110 litrów! jednak tym samym likwidujemy przestrzeń w zbiorniku potrzebna do parowania paliwa, może go zwyczajnie rozerwać, no oczywiście w odpowiednich warunkach.

 

Dla kolegów jeżdżących na LPG informacja: wzrost temperatury wewnątrz zbiornika o 1 st. C skutkuje wzrostem cisnienia wewnątrz zbiornika o 7 atmosfer! radzą nie przesadzać w tym upalnym okresie, szczególnie :mrgreen:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udalo w Krakowie na stacji BP na trasie do Wieliczki zatankowac 63 ltr paliwa pod korek majac jeszcze z 10 ltr w baku na pewno . bo rezerwa sie nie palila i jeszcze beny bylo ;) . Napewno kantuja !!! 100%

 

no chyba ze w rurze sie miesci z 3 -5 ltr beny w co nie wierze.

 

gazu tez mi jakos dziwnie wchodzi do butli 40l i poduszka ok 10% przewaznie na 0 ok 38.5 ltr i to tez na BP :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na STATOIL zatankowalem 69l, w momencie gdy komputer pokazywal jeszcze 10 km i bylo to dopiero pierwsze odbicie pistoletu. Tylko gdzie w takiej sytuacji tankowac? Bo z jednej strony chcemy dobrego paliwa a jednoczesnie niekt nie lubi byc nabijany w butelke.
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
To ciekawe, mnie nie udało się nigdy zatankować więcej niż 75l (zbiornik 80l) choć zdarzyło mi się przejechać ze 100km na rezerwie... Tankuję przeważnie na samoobsługowych Neste.
E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja wam powiem,ze ostatnio wracalem do domu z Utrechtu do polski( Zakopanego)

Autko zatankowane bylo do pelna,przed wyjazdem zrobilem jakies 75km po miescie i w droge...... .Po dojechaniu na granice niemiecko-polska w Olszynie na budziku mialem przejechane 778km( srednia predkosc na trasie okolo 150km/h na tempomacie :mad2: ),i swiecila mi sie kontrolka od rezerwy,komputer pokazywal,ze moge przejechac jeszcze 18km. po przekroczeniu granicy zajechalem natychmiast na CPN i odziwo WLALEM DO BAKU 86LITROW BP95 :duh: 86 LITROW DO BAKU 80tki??????????? :duh:

Wpadlem do kasy z najpopularniejszymi zwrotami grzecznosciawymi zaczymajacymi sie na litery : h......., sk......., zlodzieje muwie,a gosciu do mnie ze on nic na to nie poradzi,moge sie skarzyc i g.... mi to da. :doh:

Mialem juz o tym pisac kiedys na forum odnosnie stacji CPN na ktore trzeba uwazac ,ale jakos zapomnialem. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stare numery speców pracujących na stacjach benzynowych. Ja przerobiłem to mnóstwo razy, mojemu koledze w motocyklu pojemność zbiornika zmieniała się wraz ze zmianą załogi na stacji. Sposób - w miarę możliwości tankować na tej samej stacji, a zauważone przypadki oszustwa zgłaszać do Państwowej Inspekcji Handlowej. Jeżeli takich podejrzewających oszustwo na danej stacji będzie więcej, to może w końcu złapią ich za rękę.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.