Skocz do zawartości

G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki


Nermak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy na demo które jest juz rabat w ok.17% jest szansa uzyskać dodatkowy rabat?

Skoro na nówkę można dostać 16-17% to takie z przebiegiem powinno być jeszcze tańsze.Jakie są Wasze doświadczenia z negocjowaniem demówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę z innej "beczki" ale wczoraj w garażu sąsiada zawitała F31 z rabatem 30% :shock: , ja wywalczyłem rok temu na F30 18%...

 

ale jak 30% rabatu na f31 hmm dziwne i fajnie. Tylko czy na nóweczkę czy demo, czy używkę? Te f31 to kurcze nie wiele tańsze niż G30 przy podobnej konfiguracji a czasami chyba nawet droższe... ;)

 

Nie chcę tworzyć mitów więc odpowiem, że nie wiem. 30% też na własne oczy nie widziałem - tylko zeznanie.

Co do ceny natomiast, to różnica jest znaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie waluty można wynegocjować stałą cenę w PLN ale wtedy rabat mniejszy.

Zakup na siebie i leasing zwrotny w przypadku tylko jednej takiej transakcji jest kwestionowany przez US.

Dla mnie największą wadą jest to że w przypadku zakupu od brokera prawdopodobnie nie pójdzie przedłużyć

gwarancji na kolejne lata w Polsce.

Rozmawiałem na ten temat z brokerem który notabene twierdzi iż nie ma problemu ale BMW w Polsce twierdzi iż gwarancję na kolejne

lata można przedłużyć tylko raz w momencie zakupu w Polsce.

Czy ktoś to przerabiał , może coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą wadą jest to że w przypadku zakupu od brokera prawdopodobnie nie pójdzie przedłużyć

gwarancji na kolejne lata w Polsce.

Rozmawiałem na ten temat z brokerem który notabene twierdzi iż nie ma problemu ale BMW w Polsce twierdzi iż gwarancję na kolejne

lata można przedłużyć tylko raz w momencie zakupu w Polsce.

Czy ktoś to przerabiał , może coś się zmieniło ?

Do nowego samochodu możesz wykupić przedłużoną gwarancję "krótko po zakupie", wg niepisanej zasady jest to do 3 m-cy - info z ASO.

Ja wykupywałem 2 tygodnie po zakupie - samochód kupiony w ASO co prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy na demo które jest już rabat w ok.17% jest szansa uzyskać dodatkowy rabat?

Skoro na nówkę można dostać 16-17% to takie z przebiegiem powinno być jeszcze tańsze.Jakie są Wasze doświadczenia z negocjowaniem demówek?

 

Abym kupił Demo to rabat powinien być bardzo syty, przynajmniej 25-30% kwestia jak duży przebieg. Natomiast najbardziej rozwala mnie to, że producent BMW w każdej instrukcji obsługi pisze aby do pierwszych 5 tys km traktować auto tak aby go po prostu nie kręcić na obroty wyższe niż opisane itp a wiadomo nikt z Demówkami się nie pieści tylko chce sprawdzić przyśpieszenie, hamulce i nie wiadomo co jeszcze ... Potencjalni klienci dostają przecież samochody do jazdy na weekendy i oddają w poniedziałki rano, także niestety wszystko zależy od ludzi kierowców a z tym jest różnie... także jak ktoś potrzebuje samochód na krótko i okres gwarancji to wiadomo demo i lepszy rabat a jak chcesz go mieć dłużej to ja proponuje nowy na rabat 17% lub wyższy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego US kwestionuje leasing zwrotny? Sam planowałem taki

 

Nie chodzi o sam leasing zwrotny tylko o VAT który odliczasz, bo powinieneś po zakupie osobówki odliczyć 50% VAT a nie 100%.

Kupujesz z UE, placisz VAT100% w Polsce, następnie odliczasz 50%, wystawiasz fakturę na leasing płacisz 100% i w ten sposób jesteś w plecy 50% VAT - tak jest zgodnie z przepisami? (interpretacjami US) ale jest coś takiego jak " korekta vat przy sprzedazy w okresie korekty" - i art 90 b ustawy o vat

i możesz skorygować te 50% brakującego Vatu i wychodzisz na swoje - jeśli zamkniesz to w tym samym miesiącu co zakup auta.

 

Niektórzy kupujący traktują auto jako towar handlowy wiec odliczają 100% vat ale jezeli US uzna, że był to pojedyńczy przypadek a Twoją działalnością nie jest handel samochodami to nie możesz go potraktować jako towar handlowy i to jest właśnie to kwestionowanie US leasingu zwrotnego.

Jednak z korektą Vatu jest ok.

http://www.rp.pl/artykul/1107115-Korekta-VAT-takze-w-razie-sprzedazy-samochodu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie tak, ale praktycznie okazuje się, że mogą być problemy bo nie jest to Twoja główna działalność a oddanie do leasingu zwrotnego nie jest "handlem" a sposobem finansowania. Wszystko zależy jak na to spojrzeć

http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/sam-zamiar-dalszej-odsprzedazy-samochodu-nie-daje-prawa-do-pelnego-odliczenia-vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Kupiłem w tamtym tygodniu nowego dostawczaka w Niemczech z myślą odsprzedaży do leasingu. Ale w przypadku ciężarówek/dostawczych nie ma kombinacji, bo jest 100% odliczenia vat. (Sorry za offtop).

Wracając do tematu - 2 miesiące temu w Białymstoku dawali rabat 7% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na ten temat z brokerem który notabene twierdzi iż nie ma problemu ale BMW w Polsce twierdzi iż gwarancję na kolejne

lata można przedłużyć tylko raz w momencie zakupu w Polsce.

Czy ktoś to przerabiał , może coś się zmieniło ?

 

Kupując u brokera masz zapewnioną 2 letnią gwarancję fabryczną + 1 roczną rękojmię sprzedawcy ( dealera ) i niestety nie można nic więcej dokupić . Z jednej strony część klientów , którym zależy na jak najdłuższej gwarancji zrezygnuje z zakupu u brokera i pójdzie do ,,polskiego'' salonu kupić auto , z drugiej strony właściciele aut ,,brokerskich '' nie przedłużą pakietów i BMW Polska straci dodatkowe dochody z tego tytułu . Może odpływ części klientów od firm brokerskich spowoduje , że ich oferta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla nas konsumentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz rabatu w salonie w wysokości powiedzmy 18-19% da się jeszcze utargować rabat na części 25% i przedłużoną gwarancję do 5lat?

 

A może jeszcze frytki do tego ? :duh:

 

Rabat w salonie 18-19% na NOWE G30 to można między bajeczki wsadzić.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją byłoby się skrzyknąć i zamówić w jednym salonie dziesiątki G30 w jednym czasie ;) wtedy ilość zrobi im obrót a My będziemy mieli spokojny rabat z dwójką lub pod trojkę z przodu ;) tylko weź tu ogarnij sprawy logistyczne i każdemu daj taj ON chce ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją byłoby się skrzyknąć i zamówić w jednym salonie dziesiątki G30 w jednym czasie ;) wtedy ilość zrobi im obrót a My będziemy mieli spokojny rabat z dwójką lub pod trojkę z przodu ;) tylko weź tu ogarnij sprawy logistyczne i każdemu daj taj ON chce ;)

 

No uważaj, żebyś 4 z przodu nie miał :norty: :norty:

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem 540ixdrive przez brokera. Niski kurs funta spowodował, że zniżka w porównaniu do polskiego konfiguratora wyniosła 24% co uważam za niezły wynik.

Mam natomiast pytanie odnośnie 5letniego serwisu - czy darmowy serwis obowiązuje niezależnie od miejsca kupienia auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.