Skocz do zawartości

PowerKit BMW G30


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 404
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiem tak

ze kazdy sznujacy sie tuner

czy to tuner najlepszy z najlepszych

dalby spokojnie gwarancje

na moda

lecz kazda usterka

(oczywiscie nie uciekajace powietrze z tylnego lewego kola)

zwiazana z silnikiem czy skrzynia bedzie zwalana na na zmiane oprogramowania

gdzie bedzie bardzo ciezko udowodnic

iz to nie wplynelo wlasnie na te usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja. Rozmawiałem także podczas odbioru swojego samochodu z handlowcem odnośnie chipa. Zdecydowanie odradził.

Ja jeżdżę bardzo często samochodem do Niemiec i wyobraźmy sobie sytuacje ze samochód staje pod Frankfurtem, dzwonię do ASO, ładnie i grzecznie zabierają samochód do serwisu i tak samo informują mnie ze mogą naprawić ale nie na gwarancji bo jest wgrany soft, itp.

Samochód za 300tyś a problemów mnóstwo. Chyba nie po to kupuje się nowa furę żeby mieć problemy w razie awarii.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jac3kBMW ale jak pójdziesz do dobrego tunera, który się zna na rzeczy to zadzwonisz do niego, ADAC poprosisz żeby poczekali z lawetą na autobanie jak przyjedzie tuner. Tuner przyjedzie i wgra ci z powrotem serie, poczyści "szadoły" i inne. Wtedy powiesz ADACowi że można wieźć na serwis. Serwis przyjmie i zrobi Ci w ramach gwarancji. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@yarwa na pewno ktoś będzie czekał kilkanaście godzin z dziećmi na środku autobahnu aż przyjedzie tuner zamiast jak najszybciej zamówić aso z autem zastępczym. To ze tuner nie ma prawa wiedzieć czy rzeczywiście wykasował wszystkie logi chyba już dosyć dokładnie opisałem. Nie rozumiem także tego dlaczego przy cenie kilku tysi za wgranie programu tunerzy nie są w stanie dac gwarancji na silniki podzespoły. Skoro to takie bezpieczne to przecież ryzyko bardzo małe a przy cenie kilku stówek więcej była by kasa na naprawę ewentualnej awarii. Najlepiej zgarnąć kasę a w razie problemów umyć ręce i naprawę zwalić na kogoś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zawsze są dwie strony medalu.

Mam gwarancję na 5lat i jeżdżę wolno ale nam auto porobione i jak nie daj Boże cos się stanie to kupię używany silnik... Ale jak ktoś dba o nie piluje to nie wiem co może się dziać..

Warto tylko być świadomym że gwarancja może być zabrana...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Nikt nikomu nie broni chipów itd ale trzeba być świadomym ewentualnych konsekwencji i nie wierzyć we wszystko co osoby je zakładające mówią bo jak dojdzie do czegoś to tuner umywa ręce a właściciel zostaje z tym sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja... choć przyznam, że spodziewałbym się jej bardziej w dziale E36 czy E60, ale w nowych brykach chip tuning i takie myślenie? Miałem rożne auta "strojone profesjonalnie" i różnie z nimi było, ale dziś dla mnie to utopia. Każdy ma inne zdanie, ale motane auto mnie już nie cieszy. Serce by mnie bolało grzebać przy G30. Ale podkreślam - to moje prywatne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:cool2:


Pełna zgoda, rupiecia można motać ale G30, tez miałem opory?:) dlatego nie grzebałem przy mojej 540i, nie wiem natomiast jak bym się zachował przy 530i, choć cokolwiek bym nie zrobił to z R4 torpedy nie zrobisz...

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonik40 co Ty pie r dolisz



każdy program jest aktualnie od niedawnaWYKRYWALNY przez SERWIS BMW POPRZE ZACZYTANIE LOGÓW oraz SHADOW MEMORY


dlatego z programem nie jeździmy do serwisu - chyba ze wymiana oleju bez podpinania kompa


OGARNIĘTY TUNER UMIE WGRAC SERIE I POKASOWAC WSZYStkO TAK ŻE NAWET BMW AG NIE ZNAJDZIE ŚLADÓW PO CHIPIE


większość tunerów jest nieogarnięta i mimo ze mowi ze umie to zrobić to nie umie. Zatem rób w UNITRONIC lub HYPERTECH a jak cos się zepsuje wgraj tam serie i ELO

 


Opowiem Wam historie innej marki ale nie bądźcie dzieci i BMW jest jeszcze dalej i bardziej zaawansowane technologicznie.


Pacjent VW Arteon. Chip na 280 KM. Z powodu wadliwej turbiny rozsadza ją (zbieg okoliczności i tak by ją rozsadziło, awaria nie ma nic wspólnego z chipem). Samochód na gwarancji idzie do zufanego (hahahah) gwaranta na naprawę silnika:-) Samochód jest naprawiany i niby wszystko jest ok. Samochód jest odebrany i śmiga nówka silnik przez tydzień bez programu, żadnej ingerencji bo właściciel juz się wyleczył z chipa. Jak dziewica. Pech chce że znowu siada silnik i idzie do naprawy do innego ASO. Ci go naprawiają ale niestety wtrąca się centrala:-) Przychodzi pismo z ASO albo właściciel zapłaci za poprzednią naprawę 110 000 zł lub będzie zgłoszenie do prokuratury jako celowe wyłudzenie mienia.... Centrala po weryfikacji podała dokładną datę, godzinę wgrania softu w pierwszym silniku i nawet współrzędne geograficzne.


Sam mam chipa. Róbmy to świadomie, ale nie bądźmy frajerami, że producent o tym nie wie i można to robić bez jego wiedzy. To jest tylko kwestia czy komuś chce się sprawdzić.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów, ale historia którą opowiedziałeś troszkę fantazją zalatuje. Po pierwsze to skąd pewność, że rozwalenie turbiny nie miało związku z tuningiem? Wręcz nasuwa się od razu taki związek. Po drugie dlaczego następna naprawa nie była także u tego zaufanego gwaranta? Przecież tu z kolei nasuwa się, że coś źle zrobił, więc niech ponosi tego konsekwencje. Po trzecie silnik do VW 110 tys. zł!? Wymieniałem silnik w słynnej z niezawodnych (ha ha) silników marce premium (tak przynajmniej twierdzi Internet ha ha) i cennikowo, ze wszystkim wokół, 37,5 tys. zł. Cennikowo, o rabacie nie mówię. Nawet też nie do końca wierzę w ten zarzut wyłudzenia mienia. Czy przed naprawą gwarancyjną koleś złożył oświadczenie, że nie tuningował auta? A jeśli nawet, to VW musiałby udowodnić, że awaria była wynikiem tuningu. Chociaż znając prawników, że często zaczynają od zastraszenia, to jest jeszcze jakoś prawdopodobne.

A co do tuningowania w ogóle, to dla mnie jest pouczająca historia z 6er Moto Doradcy, o której dość dokładnie opowiedział na YT. Choć oczywiście wytłumaczył sobie jak dziecko, że to nie w wyniku tuningu lecz poprzednia właścicielka auta źle je eksploatowała. Dla mnie jedyny dopuszczalny tuning (po gwarancji) to taki, gdzie mamy 100% pewność, że WSZYSTKIE części napędu, w szczególności silnikowe ale nie tylko, są takie same jak w modelu, do którego moc i moment chcemy podnieść. W zdecydowanej większości różnice jednak są, bo oczywiste że producent umie myśleć i liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina - informacja z ASO, że była z wadliwej serii.


Druga naprawa nie była u zaufanego dealera bo silnik był czysty i nie było takiej potrzeby.


Nie musisz wierzyć...

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro silnik do Volvo za ok. 200 tys. zł kosztuje 37,5 to z prostej proporcji wynika, że ten Arteon kosztował prawie 600 tys. A zdaje się, że w BMW ceny silników to też ok. 20-25% ceny auta. Na miejscu właściciela VW to ich bym oskarżył o próbę bezpodstawnego wzbogacenia się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie koledzy na box racechip ? Widzę, że sporo osób to też montuje. Miał ktoś doświadczenia ?

 

Bez moda skrzyni bezsnesowny pomysl. Tylko bedziesz sie wkurzal ze szarpie a przyrosty wcale nie sa rewelacyjne. Mialem, szkoda czasu a syf zostawia taki sam jak chip wiec trzeba czyscic przed wizyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem temat racechip bo zauważyłem, że sportmile montują w dużej ilości w różnych samochodach a ludzie są przekonani, że jak wyciągną przy serwisie to będzie ok:) Kiedyś dealer Bmw montowali power kit a teraz nie ma takiej możliwości przy moim silniku i kusi mnie ten chip lecz właśnie obawiam się go, że w razie W gdyby coś wykrzaczyło się to wszystko zwalą na chipa a gwarancje mam na 4 lata do 2021r a też nie trzymam samochodów dłużej niż 3-4 lata ;) Kolega robił chip w Bmw 730d i jest zadowolony dał 1200zl Ogólnie gdzie nie pytam to nikt nie programuje skrzyni ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszędzie musi być soft skrzyni zmieniony...

Jak masz dylemat nie rób. W każdym aucie miałem pełno modów, częste zmiany oleju itd nigdy szybko na zimnym i zero problemów z użytkowaniem i sprzedażą auta.

Zawsze robisz na własne ryzyko i sam ponosisz tego konsekwencje...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do unitronic zobaczymy co mi odpiszą ;) chyba zaryzykuje przy tym na pewno jak zrobię chip będę zmieniać olej co 10k bo teraz zmieniałem tak jak serwis czy samochód pokazywał. Mam jeszcze 1700 do wymiany oleju zrobię wymianę w następnym roku i wtedy będę kminić :)



PS. Następny samochód to minimum 400 koni w dieslu i oczywiście bmw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitonic podał przystępną cenę 1700zł za chip gdzie kraków czy Dynosoft 2500 a sportmile 3000k ;) "koszt modyfikacji oprogramowania to 1700zł, ogólnie nie wgrywamy serii na przeglądy (jeszcze nikt nie z naszych klientów nie miał w tej kwestii problemu), jednak jest taka możliwość i koszt przywrócenie serii i po serwisie wgrania modyfikacji to w sumie 150zł. Licznik programowań pozostaje bez zmian. Sterownik modyfikujemy w trybie bench, czyli przez podłączenie się do pinów wewnątrz złącza, pozwala to na 100% backup całej zawartości sterownika i tym samym przywrócenie go w 100% do stanu przed modyfikacją." Raczej zdecyduje się po nowym roku po drugim przeglądzie w samochodzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko pieknie tylko nie wierz w mydlenie oczu, ze nigdzie slad po tym nie zostanie bo to nie jest fizycznie mozliwe. Jesli tkos ci to gwarantuje to albo nie ma zielonego pojecia o czym mowi, albo po prostu chce cie naciagnac... W sumie nie wiem co gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.