Skocz do zawartości

PowerKit BMW G30


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 404
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do AC Shnitzer to jest dystrybucja przez salony BMW więc pewnie bez utraty gwarancji.

Powiedzieli mi, żeby wrócić do sprawy pod koniec marca to będę mieli więcej informacji.

Ale faktycznie jeżeli cena będzie 20k za 30KM więcej to też się zastanowię...

 

Ja dostalem oferte z ASO na ACSa do 540i (upgrade do 400km i 550Nm) za 14tys z montazem. Chyba sie skusze na wiosne tylko jeszcze troche ponegocjuje;)

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją po montażu sterownika ACS nie jest do końca tak jak Panowie piszecie. Mam sterownik ACS w F10 od sześciu lat montowany właśnie w BMW Sikora w Bielsku Białej. Jeżeli nic się w tej kwestii nie zmieniło ( a przypuszczam, że nie ) gwarancję na silnik przejmuje firma ACS. W tamtym czasie jeżeli dobrze pamiętam był to 1 rok lub 100 tys. km ..... i tyle. Ja przez te 6 lat przejechałem F10 70 tys.km i nie było potrzeby sprawdzania gwarancji, bo auto jeździ bez zarzutu. Do uzupełnienia poglądu na mój przypadek trzeba podkreślić jeszcze dwie rzeczy :

- auto nie było nigdy pałowane

- przejechało ze sterownikiem ACS niespełna 60 tys. km.

Oczywiście nie odradzam nikomu tego rozwiązania. Sterownik spisuje się znakomicie, pewnie gdybym go nie miał nie trzymałbym tego auta w garażu, ale po przeczytaniu powyższego chyba przyznacie, że to rozwiązanie nie jest pozbawione ryzyka.

Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Race Chip daje gwarancję na silnik na 2 lata, dlatego się zdecydowałem. Warto będzie porównać wykresy mocy jak się zdecydujesz na ACS Damianbl.

Wlałem 98 i auto zaczęło jeździć bardziej płynnie niż na 95. Nie czuję przyrostu mocy, ale znaczną poprawę płynności przyspieszania. Pod warunkiem że jest rozgrzany. Na zimno trochę szarpie. Zrobię wykres za jakieś 2 tygodnie to wrzucę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że producent chipa daje gwarancję na cały silnik. Jak pytałem o taką możliwość do mojego F10 u tunera to gwarancja była tylko na sam chip a nie silnik. Wątpię, żeby producent wziął na siebie gwarancję na silnik... Poza tym pamiętajmy, że zmiana mocy ma nie tylko wpływ na silnik, ale również na skrzynię biegów i inne podzespoły. Jak walnie Ci skrzynia i będziesz mieć chipa z ACS to wątpię aby BMW wymieniło skrzynię na gwarancji...

W Poznaniu żaden ( a jest ich aż trzech) dealer nie daje chipa innej firmy bo później problem z odpowiedzialnością i gwarancją właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zdecyduję się na montaż tego: http://novatunegermany.com/en/novatune-engine-performance-upgrade-for-bmw-g30-g31-530i-and-530i-xdrive/

 

Ten box działa na trochę innej zasadzie niż inne tutaj wspominane za 2-3 k. Podpinany jest do 5-6 czujników oraz listwy CAN. Posiada homologację TUV. Sterowniki są kodowane pod VIN auta. Cena u nas to 7380 brutto.

 

Pomijając dyskusje, które już tutaj mieliśmy, że w razie awarii silnika i tak będzie można wykryć, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nimi:

 

http://parts.auto-dynamics.pl/chip-turbo-elektronika/7033-bmw-530i-g30-g31-185kw-elektroniczny-modul-silnika-novatune-chiptuning-box-power-performance-kontroler-ecu-sterownik-hartge.html

 

Czas montażu 4-5h. Cena taka jak wyżej napisałem.

 

Zapytam jeszcze o to czy gwarantują parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie parametrów dostałem odpowiedź:

 

"My akurat, tu w AD, G30 w wariancie 530i nie modyfikowaliśmy ale skonsultowałem kwestię przyrostów mocy zarówno z zaprzyjaźnionymi, europejskimi dealerami jak i z centralną Novatune. Realny zakres to 285-305KM i 405-430Nm. Zakres przyrostów rozbieżny z racji różnych, nominalnych właściwości danej jednostki napędowe u warunkowych przez przebieg, jakość paliwa, stan osprzętu motoru i samej hamowni. Będąc bardziej precyzyjnym, niezależnie od wartości nominalnych silnika, przyrosty sięga +40-50KM i +60-80Nm."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, przepraszam za takie opóźnienie, ale obowiązki zawodowe zajęły mi cały wolny czas...


Co do modułu.

Mam zamontowany JB4. Zrobiłem na nim już ok 4 tys. km.


Krótko mówiąc: jestem bardzo zadowolony.


Dłuższy opis: jeżdzę praktycznie tylko na Comfort. Wcześniej zazwyczaj jeździłem na Sport. Czyli tak jak było na Sport wcześniej teraz mam na Comfort.

Do 2 tys. obrótów nie czuć dużej różnicy, od 2 tys. jest wyraźne "kopnięcie". Jest również wyraźna poprawa jeśli chodzi o prędkości powyżej 160 km/h. Zdecydowanie lepsza elastyczność.

Nie mam żadnych problemów z silnikiem narazie, wszystko działa jak należy. Zdecyodwanie lepiej też przyspiesza do 250 km/h.


Jedyny problem jeśli chodzi o JB4 to było skonfigurowanie przełączania map przyciskami na kierownicy. Nie chciało to współpracować z najnowszym oprogramowaniem.

Dlatego ustawiliśmy optymalny program i na nim jeżdżę. Można do tego boxu zamówić moduł bluetooth i zmieniać programy aplikacją. Przez chwilę miałem zamiar to zamówić,

ale zrezygnowałem. Nie widzę potrzeby zmiany programów.


Co do wykresu z hamowni, moc jest mniejsza niż nominalna, ale podobno wynika to z bardzo wysokiej temperatury. Jak robiliśmy pomiary, na dworze było ponad 30 stopni, a w garażu nawet nie wiem ile...


BMW_530_I_2_0_T_252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddawałem bmw na pierwszy przegląd i chyba na PK do 530D nie doczekam się wcześniej mówili,że marzec, czerwiec a wakacje ucichło nagle wycofali nie planują i nie wiedzą czy będzie power kit do tego modelu. Trudno następną furę trzeba będzie kupić mocniejszą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.