Skocz do zawartości

E39 520i/ 97r PDC !!! sprawdzanie czujników....


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem i czytałem różne rzeczy na temat sprawdzania tych czujników (bez podpięcia pod kompa) że pstrykają , cykają itp. a u mnie jest tak... włączam wsteczny bieg słychać ciągły sygnał podchodzę do tylnego zderzaka nasłuchuję .. nic.. dotykam palcem pierwszego czujnika sygnał nadal ciągły ale o innej tonacji trzymam parę sekund i sygnał cichnie, i tak po kolei ze wszystkimi i jest tak samo. Pytanie czy to oznacza że wszystkie padły czy to może wina centralki??? Myślę że w miarę logicznie to opisałem bo to jakaś dziwna sprawa.. Pozdrawiam i czekam na Wasze podpowiedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawdź czy na pewno instalacja jest w dobrym stanie, może się zdarzyć że kable się łamią ze starości, ja u siebie w E39 ją wymieniłem na taką z E46. Jeśli będziesz zmieniać czujnik to polecam kupić nowy zamiennik lub nowy oryginał. Jest duża szansa, że kupisz uszkodzoną używkę. Jeśli masz niedaleko jakiś szrot to weź pojedź tam i pożycz czujnik, sprawdź będziesz mieć odpowiedź co jest winne. Same moduły PDC nie są drogie, są nawet tańsze niż 1 czujnik więc nie ma tragedii jeśli jest uszkodzony. Pozdro :)
///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli nie stałes blisko czegoś to dwa skrajne z tyłu są złe.

Co do cykania czujników to nie muszą.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM PANOWIE

 

NA INNYCH FORACH CISZA TO MOŻE TU UDA SIĘ WYJAŚNIĆ DZIWNĄ SPRAWĘ.

 

 

MIALEM WALNIETE DWA CZUJNIKI W BMWE39 Turing

Po wlaczeniu wstecznego mialen trzy sekundowy sygnal ciagly i koniec.

Wymienilem dwa, komp nie pokazuje juz bledow , czujniki po wlaczeniu wstecznego dzialaja poprawnie pokazują odleglosci wszystko ok a dźwięku nie ma

Jak komputerem wlaczyl to pikaly a same nie chca .

Co jeszcze mo byc nie tak

 

Mechanik powiedział ze moze to byc czujnik swiatel cofania mimo tego ze wsteczny swieci czujnik moze byc walniety

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to włącznik świateł wstecznego biegu jest 2-pinowy, zatem jeśli załącza światła cofania to powinien załączać również moduł pdc. Jeśli bawiłeś się inpą w generowanie dźwięku czujników itp. i ogólnie pokazują na wykresach że działają w miarę zbliżania się/oddalania od tylnego zderzaka to jedyne co mi przychodzi do głowy to poprostu włączenie sygnalizowania dźwiękiem w inpie. Może przypadkowo wyłączyłeś tą sygnalizację bawiąc się różnymi opcjami? (sam tak niedawno zrobiłem przypadkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak jest z zamiennikami, zamień je miejscami i zobacz. Ja kupiłem cztery i były cztery środkowe a powinny być dwa zewnętrzne i dwa środkowe.Kupiłem u innego gościa na allegro co ma takie ze pasują w każde miejsce, włożyłem i działa wszystko ok. Jak cos to dam namiar na człowieka dryndniesz do niego i ci takie załatwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak jest z zamiennikami, zamień je miejscami i zobacz. Ja kupiłem cztery i były cztery środkowe a powinny być dwa zewnętrzne i dwa środkowe.Kupiłem u innego gościa na allegro co ma takie ze pasują w każde miejsce, włożyłem i działa wszystko ok. Jak cos to dam namiar na człowieka dryndniesz do niego i ci takie załatwi

 

 

zamieniłem miejscami to samo

Raczej bedę musiał jechać jeszcze raz na inpa podłączyć i sprawdzić czy nie zostało wyłączone sygnalizowanie

 

 

Podaj namiar na gościa co ma środkowe i zew. czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czujniki działają tylko gdy je rozłącze i ponownie podłącze

po ponownej próbie włączenia wstecznego już nie działają , znów trzeba wyjąć czujnik i go ponownie zamontować i działa.

Więc chyba u mnie ta cała centralka PDC do wymiany

 

 

 

Może ktoś podpowie, sprawa wygląda następująco błędów nie ma czujniki sprawne, centralka pdc ok.

Dzwięk jest tylko wtedy kiedy wypnę z pdc białą kostkę i ponownie wepnę wtedy wszystko działa ok a przy ponownym wrzuceniu wstecznego już nie ma sygnału i znów wyjmę kostkę z pdc wsunę i jest ok .

nic nie jest zaśniedziałem wszystko spryskałem i sprawdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukaj na:

www.realoem.com

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat mam problem z pdc auto to bmw e39 3.0d 1999rok czujniki na 3 piny, a wiec w inpie zero błedów związanych z pdc a po włonczeniu wstecznego zupełna cisza nawet nie ma ciągłego dzwieku informującego o awarii a po podejsciu do czujników wszystkie 4 cykają ale brak dzwieku gongu .Nie dało mi to spokoju wypiołem wtyczke ta od czujników i najpierw pojawił sie ciągły dzwiek a po wpieciu zpowrotem pdc zaczęło działac ale działało do wyłaczenia zapłonu i po kolejnym przekreceniu zapłonu i wbiciu wstecznego (skrzynia automat) znowu cisza i zas gdy odpiołem wtyczke i wapiołem pdc działa i tak jest za kazdym razem .Dodam ze auto kupiłem z nie działajacym pdc po podpieciu inpy wskazała ze dwa czujniki do wymiany ,wymieniłem na nowe ale zamienniki. Inpa pokazuje ze jest wszystko ok,bardzo dziwna sprawa .Kupiłem uzywany modół pdc i na tym jest identycznie .Co to może być gdzie szukać.POMOCY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup dwa ori czujniki, nawet używki i układ zacznie działać. Zamienniki bardzo rzadko sprawdzają się w tym przypadku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg realoem są zamienne, więc powinno być ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem te dwa czujniki i ogólnie pdc działa tylko brakuje sygnału przy włonczeniu wstecznego biegu a z tego co sie orientuje powinien byc krótki sygnał może ktos sie orientuje co jest tego przyczyną w inpie próbowałem włonczyc ale tak jak nie było tak nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sygnał jest jak jest usterka układu, jak dojeżdżasz do przeszkody to działają?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.