Skocz do zawartości

Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?


danekbxl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam zestaw hk

Jaka jest moc wzmacniacza nie mogę nigdzie znaleźć dokładnej specyfikacji , tylko jedną informację że ma 700w

Chciałbym wymienić subwoofer pod siedzeniem, w sensie oczywiście dwa odrazu ;) oraz przednie głośniki i przy okazjii wygłuszyć drzwi

 

drzwi wygłuszać nie musisz, 10cm głośnik nie zrobi takiego ciśnienia, aby było to potrzebne. Wygłusz komory subów, to się przyda.

 


Czyli troche waty i powinno być ok , za dużo też chyba nie można jej tam dać, a co do głośników zmienić je ? wzmacniacz uciągnie coś mocniejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wata nie służy do wygłuszania. wygłusza się matą butylową, zobacz na yt co robią z drzwiami.



ja bym dał matę do środka komory suba.


najpierw zmień głośniki, jak Ci nie podpasuje możesz próbować powalczyć ze wzmacniaczem, ale będziesz potrzebował konwertera ze światła na rca, a to drogie rzeczy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli do tego suba pod siedzeniem mata butylowa

Dzięki za pomoc nie wiedziałem

A teraz co sądzicie o tym głośniku?

Jest warty uwagi zagra lepiej od serii ??

Plusem jest chyba to ze nie jest za mocny i wzmacniacz powinien go u ciągnąć a do tego ma 3 Ohm.

Problem w tym że dalej nie mogę nigdzie znaleźć ile ma ten wzmacniacz mocy na każdy kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poddałem sie narazie z tym wzmacniaczem gladena. Począwszy id tego ze nie mogłem sobie poradzić z syczeniem w głośnikach skończywszy na tym ze rożnego rodzaju gongi czy pdc były mocno niestabilne. Nie wiem czego to wina...


Mam glosniki gladena pod siedzeniami, te zostawiam, jednakże gdy wszystkie glosniki zasilane są prosto z nbt to te w przednich drzwiach mi pierdza.

Czy w oryginalnych subach bmw są jakieś zwrotnice ?

Mam 4 kable we wtyczce do subwoofera, mam złączyć czerwony gruby z czerwonym cienkim i czarny gruby z czarnym cienkim i dopiero przysługiwać do głośnika pod fotelem ?

Dlaczego te w drzwiach pierdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem sie narazie z tym wzmacniaczem gladena. Począwszy id tego ze nie mogłem sobie poradzić z syczeniem w głośnikach skończywszy na tym ze rożnego rodzaju gongi czy pdc były mocno niestabilne. Nie wiem czego to wina...


Mam glosniki gladena pod siedzeniami, te zostawiam, jednakże gdy wszystkie glosniki zasilane są prosto z nbt to te w przednich drzwiach mi pierdza.

Czy w oryginalnych subach bmw są jakieś zwrotnice ?

Mam 4 kable we wtyczce do subwoofera, mam złączyć czerwony gruby z czerwonym cienkim i czarny gruby z czarnym cienkim i dopiero przysługiwać do głośnika pod fotelem ?

Dlaczego te w drzwiach pierdza ?

 

Może podjedź do jakiegoś zakładu, który montuje takie rzeczy? Oni ogarną Ci instalację za kilka stówek, a jak coś nie będzie działać to będą poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie, trzeba cienki plus z grubym lusem zlaczyc i to samo z minusami i wszystko gra. Jeden pierdzący głosnik harmana okazał się uszkodzony, wiec musze go wymienić, zamowiłem już odseparowany zestaw u-dimension, powinien dać rade.


Do tematu wzmacniacza kiedyś jeszcze powróce, wiązkę zostawiłem w samochodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświerze jeszcze temat bo nadal walczę.


Po moich zmianach jest bardzo na plus, jednakże żeby głośniej posłuchać muzyki muszę miec głośność ustawiona bliżej końca skali na nbt, a wtedy wiadomo ze słychać już jakieś syki których nie powinno być . Np w muzyce instrumentalnej. Domyślam sie ze to przez zbyt mała moc jednostki i musi być wzmacniacz by to zmienic ?


W ISTA znalazłem opcje doposażenia fabrycznego w retrofit alpine. Co wtedy programuje sie w jednostce i czy zobacze jakas zmianę jak przeprowadzę ten programowy retrofit w ISTA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich zmianach jest bardzo na plus, jednakże żeby głośniej posłuchać muzyki muszę miec głośność ustawiona bliżej końca skali na nbt, a wtedy wiadomo ze słychać już jakieś syki których nie powinno być . Np w muzyce instrumentalnej. Domyślam sie ze to przez zbyt mała moc jednostki i musi być wzmacniacz by to zmienic ?

 

Tak, to zniekształcenia wynikające ze zbyt małej mocy wzmacniacza (końcówki mocy jednostki centralnej). Uważaj, w ten sposób bardzo łatwo spalić głośniki (nie są one przystosowane do odtwarzania takiej charakterystyki dźwięku).


Jedną z zasad audio jest, aby wzmacniacz był mocniejszy niż moc znamionowa przetworników. Ze względu na zniekształcenia zbyt słabym wzmacniaczem łatwo uszkodzić przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
po wizycie u specjalistów od car audio zdecydowałem się na MATCHa.dołożą trochę kabelków,wszystko ustawią i powinno być ok :-)

 

Czesc

i jak to gra po zmianie z podstawowego stereo na Match? Jedna z firm tez mi polecała ta opcje , bez wzmacniacza , ponoć idealnie pasuje pod standardowa końcówkę mocy z seryjnego radia

Inna firma poleciła mi ( ponoć hit sprzedażowy) zestaw u-Dimension EL Comp 8B

http://caraudio24.pl/-glosniki-dedykowane-oem,pk287,PL


Ktoś używa albo chociaż testował ten zestaw? Jak to wypada w porównaniu z Match (MS 42C-BMW.2 + MW 8BMW-D ) ?

Cenowo różnica dosyć duża bo u-dimennsion jakieś 1160 PLN + montaż 300 = 1450 PLN , Match z montażem to 2300PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś instalował u siebie zestaw u-dimension el comp 8b ?

http://caraudio24.pl/u-dimension-el-comp-8b---glosniki-do-bmw,ud-123,pk287,p5512,PL

 

od razu zanaczę, że nie montowałem do BMW comp'ów, choć znam ich brzmienie. Jeżeli zależy Ci na graniu skrajami pasm (bardziej efektowne granie) to compy są dobrym wyborem. Jeżeli zależy Ci raczej na jakości dziwięku (SQ) to proponuję ten zestaw: http://caraudio24.pl/u-dimension-proz-comp-4b---glosniki-do-bmw,ud-524,pk287,p5677,PL


Suby zostawiłbym oryginalne, bo dają radę. Można je wymienić w późniejszym terminie.


W zestawie, który proponuję dostajesz przede wszystkim lepszy TW, 28mm zamiast 25mm. To zrobi robote. Dodatkowo można podejrzewać, że MID będą lepsze oraz na pewno lepsze będą zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zamontowane el comb 4b i gra to juz zacnie z fabrycznej koncowki mocy. Końcówka ta musi też mi zasilić suby gladena, wzmacniacz mam, ale leży na półce bo nikt go nie może ogarnąć. Chyba czeka mnie wysyłka jego do niemiec. Dogadałem się z tymi technikami tam że wgrają mi od razu ustawienia dsp pod moją konfiguracje auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedłeś z HIFI na wzmacniacz MATCH + głośniki MATCH, czy z podstawowego audio?


w jakim miescie będzie można posłuchać Twojego auta?

gra to zajefajnie w połączeniu ze wzmacniaczem.

dodatkowo wygłuszone drzwi.

miałem standardowe stereo a teraz jesteś system 3-drożny a posłuchać można w Lublinie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW chyba w każdym, nawet najdroższym zestawie używa najtańszych przewodów. W zestawie hifi sygnał jest przesyłany analogowo z radia do wzmacniacza w bagażniku i założę się że również najtańszymi, nieekranowanymi przewodami. Jak słychać szumy to naprawdę porażka. Sądzę że wymiana tego połączenia na na ekranowane może pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko wszystkim, czy ma ktos moze schemat polaczen z wzmacniacza z zestawu HK??


Planuje upgrade audio, po dluzszych poszukiwaniach zdecydowalem ze na przod trafi zestaw Eton B100W + suby Audio System X200BMW PLUS EVO (ta mocniejsza wersja)

Mam tez wzmacniacz Pioneer GM-D8604 4 kanalowy akurat na suby + zestaw przod.

Do tego oczywiscie beda wytlumione drzwi matami, centralny glosnik odepne jak rowniez glosniki z tylnej polki

Na poczatek wzmacniacz chce podlaczyc pod seryjny HK wejsciami high input, wiem ze to nie najlpesze rozwiazanie ale musi starczyc tymczasowo poki nie wpadnie dodatkowa gotowka, planujue w pozniejszym czasie sprawic sobie Dsp Pioneer DEQ-S1000A i ogarnac wszystko jak nalezy


Potrebuje sie wpiac w seryjny wzmak w przednie wejscia na glosiki zeby pusicic syngal na wzmaka, rowniez glosniki z tylnej polki posluza jako sygnal do drugiego wzmacniacza ktorym bedzie prawdopodobie Hifonics Brutus BXX2400.1D i dwa suby Re Audio SXX10 w customowej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie odnośnie standardowego audio w F31.

W zeszły weekend wpinając się do gniazda OBD schyliłem się i usłyszałem, że głośnik pod fotelem gra. Gra dosyć cicho.

Zdziwiłem się mocno bo myślałem, że w podstawowej wersji audio nie ma tam głośników.

Czym w takim razie różni się zestaw Hi-Fi od podstawy?



Z góry dzięki.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki.

Czyli wychodzi na to, że głośniki pod fotelami są w obu przypadkach.

Szkoda, że w standardzie nie dają więcej bassów.

Nie wiem czy wymiana samych głośników coś by pomogła?

Da się jakoś ingerować poprzez bimmercode w to jak te głośniki grają?

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.