Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
4 godziny temu, dianix napisał(a):

czy ona jest wymieniana razem z zaworem EGR jako komplet czy tylko chłodniczka?

Najczęściej z zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wie ktoś jak dokładnie BMW sprawdza EGR jesli auto nie jest objete akcja serwisowa?? Np jak chlodniczka lekko przepala plyn, to tez wyjdzie w serwisie ze podlega wymianie. Nie chcial bym wydac 950 zl w bloto, a juz koncza mi sie pomysly gdzie płyn znika. 

Plus czy ewidentnie musi stac plyn w chlodniczce zeby zatwierdzili wymiane, czy w jaki sposob odbywa sie diagnoza w serwisie.

Każda podpowiedz przydatna. 

WBAMX11050C882862

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeden sposób to odczyt numeru serii chłodnicy EGR i jeśli będzie to numer podlegający wymianie to dostaniesz nową.

Jeśli nie to zbadają wnętrze chłodnicy endoskopem, tu musi być ślad płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kruk napisał(a):

Jeden sposób to odczyt numeru serii chłodnicy EGR i jeśli będzie to numer podlegający wymianie to dostaniesz nową.

Jeśli nie to zbadają wnętrze chłodnicy endoskopem, tu musi być ślad płynu.

Dzieki, dzieki kolego, a da sie odczytac numer bez zrzucania kolektora i chlodniczki? Gdzie sprawdze po numerze chlodniczki czy podlega wymianie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kruk napisał(a):

Jeden sposób to odczyt numeru serii chłodnicy EGR i jeśli będzie to numer podlegający wymianie to dostaniesz nową.

Jeśli nie to zbadają wnętrze chłodnicy endoskopem, tu musi być ślad płynu.

 

1708982842866_133427172680038.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ubytek 1l na 10 000km. Panowie w serwisie stwierdzili, że to normalne 🤣

Została mi jednak przyznana wymiana bo wpuścili kamerkę i wyszło, że jest mokro + chłodnica była od nowości tj 2010r. Akcji po vinie nie miałem. U mnie też krzyknęli chyba 800zł za sprawdzenie, ale jeśli wyjdzie, że chłodnica to nic nie płacę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
W dniu 1.01.2024 o 12:25, pikopiko napisał(a):

Czekam na chłodnicę od maja.

Za kilka dni jadę (na zaproszenie z aso) na ocenę aktualnej.

Jeśli będzie ok to czekam nadal w kolejce.

Jeśli będzie źle to zatrzymują auto, dają zastępcze i wymieniają poza kolejką oczekujących.

To jest zabawne. W Anglii praktycznie z dnia na dzien to sie zalatwia. Zadnego oczekiwania. Ja w sumie te akcje serwisowa olewalem dlugo, ale zaczal mi sie EGR lekko przycinac i gdy juz go mialem smarowac, to mi sie przypomnialo, ze jest akcja. 🙂 Zadzwonilem i mnie umowili za dwa dni o ile pamietam. To bylo z miesiac temu, moze dwa.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zależy pewnie od klienta, pogodna owieczka będzie dłużej czekać niż wkurwiony roszczeniowiec. Zalezy też od konkretnego ASO, choć mi Dobrzański w centrum Krakowa (powinni miec młyn przez lokalizacje) jednak temat ogarnął szybciutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ASO zrzuca wszystko na BMW Polska, które podobno ignoruje wiadomości o ponagleniu i zwiększeniu priorytetu. Nie ma również żadnych informacji czy część jest wyprodukowana i generalnie nie wiadomo kiedy przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoń po innych aso, możesz się umówić w 5 a potem zadzwonić do 4 zrezygnować. To jest wielki koncern skup się na sobie i załatwieniu swojej sprawy, najwyżej im powiesz ze jakby nie byli ciulami to byś nie musiał kombinować. Oczywiście na początku rozmowy daj do zrozumienia ze masz ubytki płynu chłodniczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
9 godzin temu, Vascenso napisał(a):

Czy ktoś może podzielić się informacją ile czasu czeka się na chlodniczke do X3 F25 B47 150km? Mam wyciek, a czekam już 2 miesiące. Zastanawiam się czy do wakacji wymienią…

I to jest kolejny dowod na to, ze BMW Polska to banda ignorantow, ktorzy nie powinni nawet ulic sprzatac, bo sie do tego by nie nadawali. Mialem z nimi do czynienia kilka razy i za kazdym razem nie dalo sie w ogole nic zalatwic. Potem juz od razu pisalem bezposrednio do Monachium i sprawy byly zalatwiane.

W innych krajach, jak masz juz objawy problemu, wyciek itd. to Cie biora bez kolejnosci, od razu. A Polska jak zwykle, traktowana jak trzeci swiat.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 16:29, Kolorusek napisał(a):

U mnie był ubytek 1l na 10 000km. Panowie w serwisie stwierdzili, że to normalne 🤣

Została mi jednak przyznana wymiana bo wpuścili kamerkę i wyszło, że jest mokro + chłodnica była od nowości tj 2010r. Akcji po vinie nie miałem. U mnie też krzyknęli chyba 800zł za sprawdzenie, ale jeśli wyjdzie, że chłodnica to nic nie płacę 

U mnie przed pierwszą wymiana nic się nie działo wymienili chłodnicze i zaczęło ubywać płynu 😢 dopiero po kolejnej akcji serwisowej po wymianie na nowego typu chłodnicze i egr znowu bez problemu Jest mały problem nie da się wykręcić śruby od alternatora bez odkręcenia chłodniczki 😂 bo nowa jest większa niż stara i śruba nie przejdzie od alternatora  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.