Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Cześć,


byłbym wdzięczny za sprawdzenie, czy jest akcja na EGR? Bo mi w ASO nie chcą potwierdzić.


VIN: WBAWY110600C53797


Dzięki z góry Panowie.

 

Jest akcja na odpływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Kruk.

EGR bez akcji?

Bo mam dwa wpisy wg. VIN:


1) 10064060200 Optymalizacja odpływu wody - czyli to co napisałeś.

2) 1INFO211056 Service Action in Case of Customer

Complaint (SACC): Topic "Exhaust-

Gas Recirculation Cooler Nx7"


Czyli chyba tylko na wypadek narzekania klienta? Mam narzekać w ASO i mi to zrobią?

 

Cześć,


byłbym wdzięczny za sprawdzenie, czy jest akcja na EGR? Bo mi w ASO nie chcą potwierdzić.


VIN: WBAWY110600C53797


Dzięki z góry Panowie.

 

Jest akcja na odpływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Możesz zgłosić usterkę np. ubytek płynu ale dokonają sprawdzenia i jeśli nie cieknie to nie wymienią. To nie jest akcja przywoławcza ale tak na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na moje auto jest akcja ?


VV37814



Wg tego co sprawdzalem to jest


20201108-201651.jpg


Prosze koledzy pomozcie i zweryfikujcie czy dobrze to zrobilem

Wg. mnie dobrze zrobiłeś, ale chyba nie ma akcji. Ja mam u siebie to co powyżej oraz "Kontrola i w razie potrzeby wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin". Po kontakcie z serwisem potwierdzili, że mam akcje serwisową.

Sprawdziłem kilka VINów z tematu i praktycznie każdy miał to co Ty wkleiłeś, a mimo to były odpowiedzi: "nie ma akcji serwisowej"


Jak dla mnie to ten wątek powinien być podzielony na dwa:

-Czy samochód podlega akcji serwisowej

-Informacje odnośnie akcji serwisowej

Przelecenie wszystkich 153 stron zajmuje ładnych kilka godzin... z czego 80% jak nie więcej to "czy mój VIN podlega akcji". W wątku nie znalazłem informacji, czy jak ktoś ma to co wklejone wyżej to może mieć dokonane oględziny jak ubywa płynu chłodniczego (Edit: jest na poprzedniej stronie). Tak samo znalezienie instrukcji jak samemu zrobić oględziny i jakiego efektu się spodziewać też nie jest proste, a w tym wątku jest...


Państwo Admini czy jest szansa na podział wątku?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To oznacza, że nie ma akcji serwisowej. Gdy zgłosisz usterkę z tym związaną np. ubytek płynu, panowie sprawdzą i jeśli stwierdzą uszkodzenie chłodnicy EGR to BMW pokryje koszty. Jak dotąd nie słyszałem by komuś przy ewidentnej usterce odmówili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,


Kupiłem właśnie F10 z 2011 roku 520d (VIN WBAFW11090C655170). Jeden z mechaników przy robieniu wyceny wymiany zaworu EGR powiedział mi, że mam akcję serwisową na chłodniczkę spalin. W związku z tym mam trzy pytania:


1. Jeżeli macie możliwość to czy mógłby mi to ktoś potwierdzić?

2. Jeżeli mam akcję to jakie są kolejne kroki? Czy naprawy/sprawdzenia mogę dokonać wyłącznie w ASO?

3. Czy chłodniczka jest wymieniana czy tylko 'sprawdzana'? Jeżeli jest wymieniana to razem z EGR?


Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk sprawdzi czy masz akcje serwisowa, albo zadzwon do ASO.

Aso czasem sprawdza i nic nie robi a czasem wymiania chlodzniczke, to w zaleznosci od jakichs ich parametrow.

Chlodniczka jesli do wymiany to bez EGR-u. EGR stary zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cześć,


Kupiłem właśnie F10 z 2011 roku 520d (VIN WBAFW11090C655170). Jeden z mechaników przy robieniu wyceny wymiany zaworu EGR powiedział mi, że mam akcję serwisową na chłodniczkę spalin. W związku z tym mam trzy pytania:


1. Jeżeli macie możliwość to czy mógłby mi to ktoś potwierdzić?

2. Jeżeli mam akcję to jakie są kolejne kroki? Czy naprawy/sprawdzenia mogę dokonać wyłącznie w ASO?

3. Czy chłodniczka jest wymieniana czy tylko 'sprawdzana'? Jeżeli jest wymieniana to razem z EGR?


Dziękuję i pozdrawiam.

 

Głupot Ci nagadał. Nie masz akcji z automatu.

Jest tylko możliwość po zgłoszeniu usterki przez użytkownika. Jeśli wystąpi ubytek płynu chłodzącego to możesz zgłosić usterkę w ASO i jeśli potwierdzą uszkodzenie Chłodnicy EGR zostanie to naprawione na koszt BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.