Skocz do zawartości

E46 320d Mokra podłoga po stronie pasażera


puchi123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj podczas odkurzania odkryłem,że za siedzeniem pasażera mam mokrą podłogę.Po wyjęciu dywanika widać w dziurkach po zatyczkach trzymajacych dywanik stojącą wode gdzieś w podłodze.Jak naciskam na podłoge to woda wylewa się przez te otwory.Nie mam pojecia jak to osyszyć no i w jaki sposo ta woda tam sie znalazła.

Czy ktoś sie spotkal z czyms takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
kolego mam identyczny problem tez za fotelem pasazera. Zobacz od spodu czy nie masz czasem dziurawego "gumowego korka" nie wiem jak to nazwac ale takie gumowe koło zatykajace dziuje. Ja własnie mam to uszkodzone i mysle zo to własnie tedy dostała sie woda

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest centralnie pod nogami pasażera o srednicy moze 40 mm , no i nic nie trzeba odkrecac jest widoczna od spodu nawed jak sie schylisz

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Miałem to samo i okazało się, że woda leje się przez drzwi z powodu odklejenia się wyciszenia (gąbki) w drzwiach. :cry2: Trochę silikonu i po problemie. Zobacz czy po deszczu masz mokrą dołem uszczelkę na progu. :?:

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ta gumową zatyczkę w podłodze.Jest w dobrym stanie i nie ma mowy żeby woda dostała się ta droga. Sprawdziłem także drzwi i uszczelki.Wszystko jest ok. Zauważyłem,ze woda wydostająca się z podgoli się pieni. Może wiec woda z myjni spływa z powodu np.zatkanego odpływu w to miejsce.Czy to możliwe????Chce w najbliższym czasie zdjąć wykładzinę i obejrzeć dokładnie pod spodem.Zależy mi także na osuszeniu.

Czy ktoś może napisać jak zdemontować tylną kanapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po dniu walki z problemem mokrej podłogi.Kanape zdemontowalem w sekunde ale to byl dopiero poczatek.Póżniej poszły precz :fotel pasazera,plastikowa listwa na przednim i tylnym progu,listwa na bocznym slupku oraz caly przedni schowek wraz z boczna osłonką.Po tym demontażu troche się rozczarowałem bo mogłem tylko troche unieść do góry całą prawą strone podłogi.A to dlatego,że podłoga jest położona od boku do boku i jesli chcemy calkiem ja podnieść musimy wymontować całe wnętrze z obu stron.Z przodu udało mi się także wysunąć styropian leżący pod nogami pasażra.Dzięki tym zabiegom zlokalizowalem stojacą w podłodze wodę.Zarówno z przodu jak i z tyłu ale wiekszość z tyłu.Z jej osuszeniem nie było problemu ale z osuszeniem mocno nasączonej gąbki tak.Około 4 godziny wysysałem wode odkurzaczem a pozniej zostawilem otwarte auto na słońcu.I tak przez dwa dni.W rezultacie udało mi sie pozbyć problemu.

Jednak najgorsze jest to,że nie znalazłem zródła powodzi.Gdy miałem rozebrany samochód pojechałem na myjnie i lalem woda gdzie sie da i nic.Woda sie nie pojawila.Bede teraz po kazdym myciu sprawdzał podłoge bo nadal mam pewne obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta gąbka raczej nie chroni przed wodą, tylko jak sama nazwa wskazuje jest to wyciszenie. Woda wpadająca do wnętrza drzwi wydostaje się koreczkami w ich spodzie. Zauważcie ile tej wody musiało by być w drzwiach, by przelała się przez tą gąbke - około 10-15cm :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz racji. Zdejmij ową gąbkę i zobaczysz co się stanie na deszczu. Woda spływa po tej gąbce i gdyby jej nie było, to by się pieknie lało do środka. Oczywiście nie od tego, że się napełniło i przelało :duh: , tylko dlatego, że kapie od góry. Z resztą temat jest tak oklepany i przez tyle osób sprawdzony z ta gąbką, że chyba nie ma co nowych teorii na jej temat tworzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i31.tinypic.com/1ou8ns.jpg

 

O tą gąbkę chodzi. Mam mały problem, otóż jak się okazało w tylnych, prawych drzwiach w ogóle nie ma ani kawałeczka tej gąbki, tylko ślad po kleju. Czym można zastąpić tą gąbkę, bo ta standardowa ma wytłoczenia i w ogóle jest dopasowana, ew gdzie kupić i jaką oraz jak to poprawnie przykleić żeby mi się woda nie lała do środka, bo jak spadnie deszcz to mnie krew zalewa jak patrze na mokre plamy na boczku w drzwiach jak i na podłodze z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, u mnie był podobny problem z tyłu po stronie kierowcy. Ale strona przeciez nie ma znaczenia ;) Ten gumowy korek oglądałem i wszystko było z nim ok... Ale..!!! Zdenerwowałem się, wyciągnąłem go (w celu wyciśniecia wody i lepszego osuszenia), miejsce gdzie on był włożony odczyściłem, na nowo zakonserwowałem, korek włożyłem, jego też zasmarowałem konserwacją (tak jak jest po drugiej stronie) i problem zniknął! Tak więc dokładnie obejrzyjcie korek, bo może kiedyś wy albo poprzedni właściciel zaczepił nim o coś (kamień, szuter, ostre chwasty) i może być delikatne uszkodzenie, przez które podczas prędkości dostaje sie woda z kolein lub w myjni ciśnieniowej woda jest pięknie wtłaczana do środka... Obejrzyjcie dokładnie ten korek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

po prawie 3 miesiacach od zalozenia tego postu i zlikwidowaniu problemu znowu mam wode w podlodze. :duh:

Sprawdzilem gabke we wszystkich drzwiach,wymienilem korek w podwoziu,sprawdzilem droznosc kanalikow splywowych szyberdachu.Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl bo ja juz wymiekam.???:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wypruć tapicerkę, wyłożyć wszystko papierem (tak jak tapicerką) i obserwować skąd woda płynie...? ale to już drastyczna dość metoda i ingerująca dość znacznie w naszą tapicerkę. Tak sobie myślę, że może drzwi masz źle spasowane (regulacja?) i może któraś uszczelka nie jest dociskana wystarczająco i może to w tym miejscu gdzieś woda płynie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie drzwi i uszczelki sa ok.Dzisiaj bylem u sepca od klimatyzacji i juz sie spotkal z takim problemem.Wedlug niego powodem moze byc zatkany odplyw skraplin(czy jakos tak).Woda wowczas splywa wlasnie do srodka w podloge.Jednak najgorsze jest to,ze inzynierwie z BMW sie nie popisali i bardzo utrudnili do niego dojscie.Trzeb rozbierac caly kokpit.

Teraz zamierzam osuszyc podloge i jezdzic na wylaczonej klimie.Jesli woda nie powroci to wlasnie to bedzie przyczyna.Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj odebralem auto z serwisu klimatyzacji.Mechanik znalazl przyczyne mojej wody w podlodze.Na ujsciu skraplin ze zbiorniczka jest gumowa zlaczka ktora laczy go z rurka odprowadzajaca skrapliny na zewnatrz auta.U mnie miedzy rurka a zlaczka byla przerwa i woda zamiast na zewnatrz ciekla do srodka.Mam nadzieje,ze problem juz nie wystapi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
U mnie dziś zauważyłem wodę z tyłu za kierowcą. Wygląda to tak, że spod fotela kierowcy cała podłoga jest mokra. Zacząłem wycierać to ręcznikiem i ta woda się pieni. Chyba będę musiał rozebrać drzwi pasażera i sprawdzić tą gąbkę. Liczę na rady forumowiczów co z tym fantem zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj odebralem auto z serwisu klimatyzacji.Mechanik znalazl przyczyne mojej wody w podlodze.Na ujsciu skraplin ze zbiorniczka jest gumowa zlaczka ktora laczy go z rurka odprowadzajaca skrapliny na zewnatrz auta.U mnie miedzy rurka a zlaczka byla przerwa i woda zamiast na zewnatrz ciekla do srodka.Mam nadzieje,ze problem juz nie wystapi.

 

Mozesz napisac w którym miejscu znajduje sie ten wezyk bo miałem tez problem z mokra podłoga i jak by to powróciło to chciałbym to sprawdzić

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Wiem wiem, było o tym juz kilka razy, ale takiego objawu nie znalazłem.

Nie cieknie przez wygłuszenia drzwi, sprawdzane, filtr kabinowy suchy, a woda wychodzi mi spod oparcia na lewą stopę obok sprzęgła...

Skad może mi tam lecieć woda.Gdzie mam szukać, nie wiem jak sprawdzić podszybie szczerze mówiąc... :oops:

Dodam że zauwazyłem to po ostrym myciu na bezdotykowej, wode miałem aż pod nogami pasażera, a teraz juz nawet po deszczu mam już wilgotno.

Wcześniej nic takiego sie nie działo...

 

Help

Edytowane przez Jasonos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego fotela? Kolega pisze o oparciu na stopę.

Jeśli leje się koło podnóżka, to ja bym obstawiał nieszczelną szybę przednią. Do rozbiórki osłona pod kierownicą i wtedy trzeba szukać gdzie się sączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.