Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

 

dorzuce swoje pare slow, jako swiezak na BMW forum.

 

14II postawilem przed domem F20 dla swojej zony w prezencie :mrgreen: Ale nie o tym chcialem.

Nim doszlo do zakupu, porownywalem A/B Klasse oraz A3 Sportback.

 

Jako, ze w domu mamy juz A6 i TT, stwierdzilem, ze pora na cos swiezego i nowe wnetrze.. wiec padlo na F20.

Decyzja byla ciezka, choc od samego poczatku, BMW bylo faworytem.

116i jest mega cichy, az ciezko mi sie przyzwyczaic podczas ruszania. Tryb SPORT to fajna odmiana od Eco/Comfort, gdzie od razu moc sie pojawia (ale i spalanie tez).

Dziwi jedno.. spalanie przy 160kmh. - na prostej drodze, tempomat.. prawie 10L ??? Fakt, ze tylko pare km.. ale wskazowka nie miala ochoty spadac.. a autostrada prosta. Hmmm..

 

Co do reszty.. hmm..na pewno bede sie wypowiadal w trakcie a i po cichu uczestniczyl w zyciu forum:)

 

pozdr, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. spalanie przy 160kmh. - na prostej drodze, tempomat.. prawie 10L ???

 

To jest niesyty silnik 1,6 i po prostu przy tej prędkości już się męczy i musi dostarczać do cylindrów więcej paliwa. Przykładowo silnik 2.0 N20 przy tej prędkości, sądzę że mniej by spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

dzieki za info.

 

wczoraj pierwsze tankowanie. .49L

Spalanie wyszlo wg komputera 6,7L/100 przy cyklu 80/20 autostrada/miasto.

Sadzilem, ze to auto troche mniej pali. Zwlaszcza, ze predkosc na autostradzie byla w granicach max.130kmh a miasto spokojnie, bez korkow i zrywu spod swiatel (caly czas trym Comfort). :roll:

 

Hmm.. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Powiem szczerze odważny krok. Zamienić r6 3.0 na 1,6 r4? Owszem buda lepsza, ale silnik?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ze sie najezdziles to rozumiem, ale czy jedynka jest bardziej rodzinna?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jesli kupowalbym drugi raz f20 to tylko w automacie :) ale poza tym wszystko ok, troche wiekszy wypas niz u mnie. Czuje ze teraz w koncu ktos zacznie mody w F20 ;) pochwal sie jak kupisz !

 

 

 

Ps. Chyba ze to prima aprilis :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie prima aprilis ;)

Siedzę w EC Stuttgart-München i przed 15:00 jestem na miejscu.

E92 trochę szkoda ale zarobiłem na tym aucie prawie 2K € przez niecały rok,

po za tym było to bardziej auto "na niedziele".

Cenę wynegocjowalem na 20 400€, może uda mi sie jeszcze coś urwać na miejscu.

Mody ?- najpierw program chyba wrzuce i "19 na lato :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wbubowana nawigacja jest tylko w wersji z duzym wyswietlaczem ?

Z tego co zauwazylem to ten maly wyswietlacz nie ma wbudowanych map i jest to tylko "przystawka" do radia i wyswietlania roznych danych, a nie nawigacja.

 

Krotko:

iDrive + wyswietlacz (mniejszy) to nie jest nawigacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wbubowana nawigacja jest tylko w wersji z duzym wyswietlaczem ?

Z tego co zauwazylem to ten maly wyswietlacz nie ma wbudowanych map i jest to tylko "przystawka" do radia i wyswietlania roznych danych, a nie nawigacja.

 

Krotko:

iDrive + wyswietlacz (mniejszy) to nie jest nawigacja ?

 

Generalnie tak, Mniejszy jest połączony z radiem Pro i służy to wyświetlania parametrów i konfiguracji samochodu. Nie wyobrażam sobie ustawiania tych opcji bez iDrive.

 

Natomiast w sieci znajdziesz filmiki w których ludzie jakimiś sposobami podłączyli nawigację do tego mniejszego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz.

Troche bez sensu, ze nie dali od razu nawigacji z tym wyswietlaczem, przeciez jest wystarczajaco duzy, modul GPS i mapy nie sa wcale takie drogie i sa w byle smartfonie, tym bardziej, ze to samochod lepszej klasy, a nie byle Fiat czy Opel.

Poza tym taki samochod jak BMWF20 powinien miec podgrzewane lusterka w standardzie, a nie stety tak nie jest i z tego co tutaj przecztalem to sa tylko w zestawie z swiatlami przeciwmgielnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nowa Aklasa tylko optycznie jest ciekawym autem-

wlasciwosci jezdne mierne, za te pieniadze (ok 21000€) mialbym wersje 122PS- a to nie jedzie...

A3 ok, moj sasiad ma, parkuje obok mnie i moje F20 wyglada lepiej :cool2:

Tylny naped powoduje lepsze wlasciwosci jezdne na autostradzie, w zakretach...

Po za tym od 20 lat jezdze Bmw, znam te auta, nie chcialo mi sie "uczyc nowego"

po miesiacu posiadania F20 uwazam ze byl to dobry wybor i jestem zadowolony z auta-

a za rok bedzie F30 328i :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialem miec w miare mocnego diesla i naped na 4 kola dlatego 120 xd. Nie ma alternatywy. A3 quattro (haldex) na razie 150KM.

A3 to drogi golf co nie znaczy ze zle jezdzi ale to VAG, jakbym sie uparl to bralbym golfa, a mercedes montuje diesle z daci logan :duh: ,

Poza tym kupowalem auto dla siebie, 99% czasu bede jezdzil nim sam wiec parametry typu bsgaznik, przestronnosc, ilosc miejsca z tylu nie mialy dla mnie znaczenia, zreszta wzialem wersje 3d. Po jazdach kilkoma wspomnianymi markami wybor padl na bmw. No i pozycja za kierownica jak dla mnie genialna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes montuje diesele z Renault i to tylko w najsłabszej wersji silnikowej inne pochodzą od Mercedesa.Podczas jazdy jedynka pewnie jest lepsza,ale stylistycznie ... no niewiem ;/ Moim zdaniem E87 było dużo ładniejsze,może na żywo jakaś dobra wersja wyposażeniowa wygląda lepiej niż na zdjęciach,bo na nich nie zaciekawie wypada,a udało mi sie tylko spotkać raz jedynkę Kamazziego i raz kompletnie gołą niemiecką,dlatego nie wiem jak wypadają jakieś wypasione modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes sie zbratal z Renault na dobre i to dopiero poczatek.

Co do stylistyki to a klasa jest chyba najladniejsza z calej niemieckiej trojcy, chociaz dla mnie najwieksza klasę ma bejca.

Co do wrazen z jazdy to najlepiej jezdzilo mi sie 1, co do wykonczenia wnetrza to a3 i mercedes sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedźmy tak po Mercedesie, bo z drugiej strony bmw zbratało się z grupą PSA i nasze silniczki 1,6 są takie same jak montowane w Citroenach i Peugeotach :)

Tylko tu jest różnica taka ze to BMW projektowało silnik.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.