Skocz do zawartości

Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania


Jac3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie mial jechać do mechanika i sprawdzić jakie byly stare, co jednak nie zmienia faktu, że mechanik powiniem sprawdzić jakie tarcze są przewidziane do tego modelu i wyszloby mu, że 294 mm, chyba , ze wcześniej byla jakaś rzeźba i mial tarcze z przedlifta, ale to chyba malo prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym jest problem? Jeśli tarcza jest o 2 cm za mała to część klocka będzie poza tarczą. To widać gołym okiem że coś jest nie tak.

Dokladnie. nie trzeba nawet kola zdejmowac zeby to stwierdzic.

Jesli klocki wystaja poza obrys tarczy to niech mechanik zalozy takie tarcze jak powinny byc (294mm).

Jesli nie wystaja to ktos predzej (albo mechanik?) wymienil tez jarzma od wersji przedliftowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, jeśli hamulce są przedliftowe to nie można mieć pretensji o to że mechanik kupił tarcze pasujące do hamulców, swoją drogą większe by tam nie weszły nawet. Jeśli klocek wystaje poza tarcze to mechanik jest idiotą bo mało tego że zamówił złe tarcze to zakładając je dobrze widział że klocek wystaje poza tarcze ale nie chciał mieć kłopotów z oddawaniem tarcz. Strach pomyśleć jaką kaszanę odwala przy bardziej złożonych naprawach. Jakby mu popękały przewody hamulcowe przy wymianie to pewnie by taśmą zakleił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Panowie nie do końca wiem czy to w tym dziale powinienem umieścić ale do rzeczy . Zamierzam do mojej 328i założyć tarcze LUCAS TRW co o nich sądzicie ? Gość ze sklepu mówi że to dobry sprzęt ale może mieliście z nim do czynienia - macie jakieś opinie .

 

Z góry dziękuje

 

Pozdrawiam

cn_igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaraz zacznie się lawina chwalenia tego co się ma :mrgreen: to i ja nie będę gorszy :P mam i polecam juridy, ale można wrzucić też polskie mikody, podobno sprawdzają się :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepsze ATE do BMW, to ATE produkowało na pierwszy montaż hamulce do E46.

 

 

no ale ATE które kupujemy w sklepie motoryzacyjnym to nie ATE które kupujemy od BMW niestety .

 

Właśnie dlatego zmieniam tarcze choć niedawno kupiłem ATE to dziadostwo krzywa takie że masakra :evil: w zasadzie to od założenia praktycznie bicie miały :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurid tez szedł na pierwszy montaz :) TRW, nie zaloze juz nigdy bo mialem kiedys klocki, prawie wogole sie nie zuzywaly, za to zuzywala sie tarcza.. ATE o wiele lepsze oczywiscie na moj gust. Klocki Textar sa niedoceniane, a naprawde sa super. Na tarczach ATE PD zrobilem 100tys ostrej jazdy. Mimo ekstremalnego zuazcia nie bily ani troche.
http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak kolega wspomniał o klockach to mam założone właśnie texary i również polecam :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, także jeszcze nie do końca wiem co i jak.

Przejdę od razu do sedna. Mam zamiar kupić klocki hamulcowe i tarcze na przód do mojego BMW E46 320i o pojemności 2171 rocznik 2001 sedan.

 

Powiem szczerze w temacie jestem dosyć zielony, możecie doradzić jakiś fajny zestaw z powiedzmy średniej półki cenowej? Co dają tarcze nawiercane i nacinane? Czym się różnią klocki ceramiczne? Które klocki mało pylą? Lepiej kupić większe tarcze czy mniejsze? Zastanawiałem się się też nad pomalowaniem zacisków, zna ktoś jakiś fajny preparat, ma ktoś jakieś rady co do tego pomysłu?

 

Dzięki wielkie za każdą podpowiedź.

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja w swojej mam Tarcze Zimmerman sport nawiercane i przejechalem juz 40tys i jak narazie nic sie nie dzieje i jestem zadowolony z nich:) dobrze hamuja i klocki tez mam Zimmerman sport :D

na tej stronie znajdziesz tez cos niestandardowego:) http://www.brakes.pl/index.php/22-20002006-e46-c-43608_43609_44259_44289_50947_50948?osCsid=1e60cc1c74a7e088a0eb45eca1ef4942

albo czecidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.