Skocz do zawartości

Rozrusznik nie kreci (rozwiazanie wymiana rozrusznika)


fornal

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje dlatego nie sprzedaje pomimo ze czasem mnie zdenerwuje. Wtryskow jeszcze nie przerabialem ale termostaty/swiece/przeplywki itp juz tak :) Poza tym kupilem 2x komplety opon i felgi a cene pewnie ktos da z 18 000. Pozdrawiam

ja na razie tylko oba termostaty , rozrusznik , aku , opony zima , uszczelnienie sprężarki klimy ... dołożony tempomat i pełen BC i tak jak mówisz ktoś przyjedzie i za pół darmo będzie chciał bo po tyle na aledrogo chodzą..... haha

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ostatnio mialem problem auto słabo odpalało, wydawalo mi sie ze moze byc problem a aku, dzis na zimnym odpalilem lewdo ledwo. potem zajechalem na stacje zgasilem auto i nawet nie zakrecilo.. przyjechalem drugim autem probowalem odpalic przez kable i to samo nie kreci. odpalilem z pycha potem zapalil raz . i teraz znowu nic.. czy to bedzie problem z rozrusznikem ? prosze o porady. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czytałem wiele postów i zdecydowałem sie na wizyte u elektryka, jutro rozrusznik ma niby być już zrobiony.. mam taka nadzieje .. bo wkurza mnie juz to auto poprzednia bm-ka 2 lata chodziła bez problemowo a teraz 4 miesiące mam auto a już 5 naprawa..;( na dodatek wymienilem 2 termostaty wszystko bylo ok i po miesiacy [BAD].. znowu nie grzeje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam ile kosztuje regeneracja rozrusznika czy co on tam z nim zrobi plus koszta montażu/demontażu.

 

ps.

Mi rozrusznik padł 2 m-ce po kupnie auta :) , ale ciężko to uznać za usterkę, po prostu skończyły się szczotki, tak jak kończą się klocki, czy sprzęgło. To jest o tyle wredna rzecz że praktycznie nikt nie kontroluje jej stanu co jest zrozumiałe i nalezy się jedynie cieszyć że pojawi się gdzieś blisko domu, szczególnie gdy ma sie automata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaśpiewali 100 zł robocizna + części. Najgorsze ze musiałem wypychać auto z myjni skacowany na maksa. i do domu tramwajem :mrgreen: wiadomo wszystko ma swój okreslony przebieg i nie ma sie co dziwić.ale ogolem jazda Dieslem nie dla mnie przez 2-3 tygodnie bylem zadowolony (spalanie) a teraz to d... na wiosnę myślę nad 330 Ci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam! Potrzebuje pomocy od kogoś kto miał taki przypadek jak ja lub zna się trochę na tych samochodach. Mianowicie mam problem z odpalaniem swojej bmw, gdy rano wkladam kluczyk do stacyjki i go przekrecam to auto nie kreci... kontrolki zapalaja sie prawidlowo tylko jak przekrecam dalej to jest zupelna cisza;/ musze kilkakrotnie przekrecac kluczyk i dopiero za ktoryms razem zadziala i dopuki nie wyciagne kluczyka ze stacycjki to odpala normalnie. Dodam jeszcze ze nieraz pomaga to ze zamknę i otworzę auto z pilota po czym wloze z powrotem kluczyk i odpala. Myślalem ze to wina rozrusznika. Zawiozlem rozrusznik do sprawdzenia i powiedzieli ze jest wszystko wporzadku ale automat moze sie zawieszac wiec wymienili mi na nowy ale dalej jest to samo;/ Wie ktoś może o co chodzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulatorka się nie wymienia w kluczyku ładuje sie on samoczynnie podczas jazd

 

Teoretycznie się go nie wymienia ,praktycznie wielu wymieniło akumulatorek między innymi ja ,gdy ten umarł i nie chciał się ładować.

 

Faktem jest to że niezależnie czy w kluczyku jest bateria czy jej nie ma ,transponder w kluczyku nie potrzebuje zasilania.

Wnioski!

To że nie możesz odpalić auta ,nie ma nic wspólnego z baterią w twoim kluczyku . Może być tak jak napisał yoshimura01, że problem pojawia się na poziomie EWS i weryfikacji zgodności transpondera w kluczyku . Niezgodność i próby rozruchu w takiej sytuacji będą zapisane w EWS jako błąd . Zrób diagnostykę z kompem , aplikacja pozwala podpatrzeć czy klucz jest rozpoznawany czy nie.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Edytowane przez ROGER-NYSA

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie stawiałbym na to że niech zrobi reset w inpie ews ale zazwyczaj samochód wcale nie zapala tylko kręci a on opisuje że czasem zapala a co do bateri to napisalem mu tylko jak jest a nie jak można zrobić bo poprzedni wlasciciel mojej e46 też chcial wymienić akumulator i drugi kluczyk jest już nie sprawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Czytałem wiele tematów, ale żaden nie przybliża mnie do mojego problemu. Otóż w moim autku przeciekaly wtryski, odkrecajac je wszystko z ścieklo do cylindrów, próbując odpalić rozladowalem aku. Po ponownym naładowaniu aku autko odpalilo. Ale przez dwa dni mialem problem, przy pierwszym przekreceniu kluczyka automat rozrusznika skakał nie kręcił, za drugim przekreceniu normalnie odpalal. Po tych dwóch dniach autko się zbuntowalo i tylko automat rozrusznika się odzywa lecz nie kreci. Dodam ze rozrusznik jest ok nawet raz odpalila kiedy ściągnięty byl dolot powietrza i na tym koniec. Co moze być przyczyna takiego zachowania się autka, szukać przyczyny w skrzynce bezpiecznikow? Czy lepiej oddac do jakiegoś elektronika, bo wyglada to tak jakby komputer nie dawal sygnalu na rozrusznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo witaj !

Przyznam się szczerze że nie wszystkie zwroty jakich użyłeś w pierwszym poście dla mnie nie są jasne np:

automat rozrusznika skakał nie kręcił,
automat rozrusznika się odzywa lecz nie kreci

Czy w tym powyżej to ten sam objaw ?

Hmm... jak skacze to by wyglądało że rozrusznik ma za małe napięcie i tylko bendiks wskakuje ale nie jest w stanie zakręcić i zaraz puszcza ale jak bendiksem nie rusza tylko słychać małe cykanie to

wygląda na to że Immo odcina rozrusznik.

Pozostaje kwestia czy sam rozrusznik jest sprawny i czy masz wszystkie kable i masę do rozrusznika w dobrym stanie, bo słaby styk już nie jednemu napsuło krwi .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, przepraszam, jestem dosłownie laikiem w pisaniu na forum i w określaniu lub nazywaniu prawidłowo elementów auta. Co dokladnie mialem na myśli: bendix wyrzuca wirnik z zębatka raz i jest zazebione z kołem dwu masowym dopuki mam przekrecony kluczyk z pozycji kontrolek na start, a kiedy puszczam kluczyk bendix powraca na swoje miejsce.

 

Bylem trochę przemeczony pracą i nie zwróciłem uwagi na małą blachostke otóż tloczek w elektro magnesie nie dociskal takiego mechanizmu plastikowego który (tak podejrzewam) zawierał dwa styki powodując dalszy przeplyw pradu. Prpblem wyeliminowany. Dodatkowo usunąłem pare innych usterek które mogly mi się później ujawnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.