Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Analizuję właśnie konfigurację F31 lub F34 w wersji 320i. F31 bardziej mi się podoba ale ze wzgledu na rodzine 2+2 biore pod uwage także F34. Mam kilka pytań odnośnie wyposażenia (na które nie znalazłem odpowiedzi czytajac już jakiś czas forum):

 

- szklany dach - coś co zawsze chciałem mieć w samochodzie - czy powoduje odczuwalne zwiększenie poziomu hałasu w samochodzie przy autostradowych predkościach ~140km/h? jakieś inne uwagi na temat użytkowania?

 

- zauważyłem, że w niektorych ogłoszeniach aut używanych obwódka panelu klimatyzacji jest matowa. czy to jest jakaś opcja? standardowo jest czarna błyszcząca i jest to jedyna rzecz która nie podoba mi się we wnętrzu. w salonie powiedziano mi że nie da sie tego zmienić

 

- jeśli ktoś miałby doświadczenie z oboma modelami to chętnie poczytam uwagi z puntku widzenia użytkowania rodzinnego/praktycznego obu samochodów

 

Szklany dach mam w F34 - jak otworzysz roletkę na górze (odsłonisz) to minimalnie głośniej jest niż zaslonięta, ale bardzo rozjaśnia auto i przyjemnie jest.

F34 na pewno więcej miejsca na nogi z tyłu, jak foteliki są to warto bo dzieciaki nie kopią przynajmniej a siedzisz jak człowiek.

 

Wiadomo, że cena jest troszkę inna ale to zależy czy podoba Ci się stylistyka F34 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spotter: Preferuję F31 z dokładnie takich samych powodów jak wymieniłeś. Moje dzieciaki też są jeszcze małe ale mam w obecnym aucie trochę wiekszy bagażnik i wiem jaki to komfort. Ten w F31 jest poprostu akceptowalny bo samo auto wygląda świetnie :)

 

@mekkie: Stylistyka F34 mniej mi odpowiada ale ma pewne walory praktyczne, co też biorę pod uwagę. Dodatkowo F34 320i jest dostepne we edycji flotowej co powoduje, że cena jest lepsza niż za porównywalne F31. Szklany dach podoba mi sie właśnie ze względu na tą przestrzeń i światło wieć będzie raczej opcja obowiązkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kwestia bagażnika - f31 klapa pionowa z otwieraną szybą, f34 liftback... przy małych dzieciach to pierwsze bardziej praktyczne ale reszta na plus tego drugiego, zwłaszcza ilość miejsca w drugim rzędzie

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ten hałas to wtopa BMW, szczególnie przy cenie którą trzeba zapłacić za to auto. Dwa dodatkowe pytania:

 

- jak wizualnie odróżnić auto po lifcie, który był chyba w 2015 roku?

 

- czy przy zwykłych ledach (nie adaptacyjnych) jest doświetlanie zakrętów? jeśli tak to jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszny kasztan jesli chodzi o wyposażenie

 

 

z niewiadomych przyczyn nie jest na felgach na których wyjechał z fabryki bo powinny byc styling 390

 

 

2 wpisy z histori pojazdów i 123 dostepne zdjecia - CIEKAWIE SIE ROBI

 

https://www.autodna.pl/vin/WBA3B11060F096478

 

 

 

moze kup i sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi felgami akurat to przesadzasz. Z 50% jak nie więcej aut jeździ na felgach innych niz wyjechały z fabryki.

Mi osobiscie się bardziej podobają te założone teraz co są w ogłoszeniu niz te na których wyjechał z fabryki.

Z reszta jedna z pierwszych modyfikacji jakie zrobiłem u siebie po zakupie auta to była właśnie zmiana felg.

Akurat te felgi uważam o niczym nie świadczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem to nowy, także cześć wszystkim :)

 

Zabieram się do kupna mojej pierwszej ... mam dylemat, ponieważ chciałbym zakupić dokładnie model F30 328i xDrive z 2014 roku. Cena w miarę atrakcyjna, jednak kolega mnie wyśmiewa żebym lepiej zainwestowal w silnik 3 litrowy bo 4 cylindry to padaka. Nie wiem co o tym myśleć, bo jestem zupełnie z innej branży niż motoryzacyjna i się na tym dosłownie mało co znam. Czytam i czytam w internetach, ale z tego co się pisze, to 4 cylindrówka jest po prostu głośniejsza i czasami można trafić na egzemplarz który wydaje dźwięk jak silnik z dieslem. Czy to prawda? Na internetach jest wiele ofert, głównie z USA - czy tutaj się czegoś można obawiać? Mam na oku egzemplarz w fajnej cenie, oczywiście był stuknięty w tyłek, mam zdjecia ale jakoś poważnie to nie wyglada (auto obecnie naprawione w 100%). Generalnie silnik 3 litrowy, fajna sprawa - ale obawiam się o dużo wyższe spalanie niż 2 litrowy, oraz ceny są znacznie wyższe za 3 niż za 2 litry. Czy może szukać coś jeszcze z 320 lub 316? Pls o pomoc oraz jaką taką poradę dla nowicjusza :) dziękuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem to nowy, także cześć wszystkim :)

 

Zabieram się do kupna mojej pierwszej ... mam dylemat, ponieważ chciałbym zakupić dokładnie model F30 328i xDrive z 2014 roku. Cena w miarę atrakcyjna, jednak kolega mnie wyśmiewa żebym lepiej zainwestowal w silnik 3 litrowy bo 4 cylindry to padaka. Nie wiem co o tym myśleć, bo jestem zupełnie z innej branży niż motoryzacyjna i się na tym dosłownie mało co znam. Czytam i czytam w internetach, ale z tego co się pisze, to 4 cylindrówka jest po prostu głośniejsza i czasami można trafić na egzemplarz który wydaje dźwięk jak silnik z dieslem. Czy to prawda? Na internetach jest wiele ofert, głównie z USA - czy tutaj się czegoś można obawiać? Mam na oku egzemplarz w fajnej cenie, oczywiście był stuknięty w tyłek, mam zdjecia ale jakoś poważnie to nie wyglada (auto obecnie naprawione w 100%). Generalnie silnik 3 litrowy, fajna sprawa - ale obawiam się o dużo wyższe spalanie niż 2 litrowy, oraz ceny są znacznie wyższe za 3 niż za 2 litry. Czy może szukać coś jeszcze z 320 lub 316? Pls o pomoc oraz jaką taką poradę dla nowicjusza :) dziękuje :wink:

 

Wiesz co, musisz określić jakiego auta (do czego szukasz).

ja mam 2.0 diesla (e91), oraz 440 (f32) pomimo ze to dwa równe auta kazde spełnia swoje zadanie w 100%

jeśli latasz w trasy i zależy Ci na ekonomii to diesle 2.0 czy 3.0 będą super.

jeśli chcesz mieć radość z jazdy, to nie trzeba być auto maniakiem, żeby wiedzieć, że od dużego silnika lepszy jest jeszcze większy silnik;))

Warto dodać, że różnica w spalaniu szczególnie w trasie między 2.0 a 3.0 jest minimalna.

Model przed liftem x28i będzie palić tyle samo albo więcej jak x40i

A jeśli chodzi o auto uszkodzone z USA to ja nigdy w życiu świadomie nie kupiłbym rozbitka, a już na pewno nie robionego na handel...

mocno zastanawiałbym sie nad lekko uszkodzonym autem i naprawiał już we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego szukam, to pytanie szerokie jak.. ;) ano szukam takiego, które by się nie psuło(sic!), do jazdy w mieście (70% czasu) i do jazdy w delegacje (30%) czasu, chce mieć w miarę młodą pakę (do 3-4 lat max) i żebym mógł przycisnąć kiedy muszę wyprzedzić :) max do 80 k, z silnikiem benzynowym koniecznie, nie chce diesla, no bo nie :) tak jak wspomnialem, 3 litry już wychodzi dużo ponad 80 k. czemu nie kupilbys samochodu po dzwonku do dalszej odsprzedaży? to mnie najbardziej zastanawia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Model przed liftem x28i będzie palić tyle samo albo więcej jak x40i

 

Sam to wymyśliłeś ?

 

528xi przed liftem pali mojemu teściowi 12 litrów, M135i 14-15 przy podobnej jezdzie. Zakladam że 535 xi paliloby z 17 litrów więć raczej 5 litró roznicy to duza roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź:

ano szukam takiego, które by się nie psuło(sic!),

Pytanie:

czemu nie kupilbys samochodu po dzwonku do dalszej odsprzedaży? to mnie najbardziej zastanawia :)

 

Pamiętam jak mój kolega śmiał się ze mnie jak kupiłem swoją, że przepłaciłem bo "przecież takie same" stoją na allegro nawet za połowę ceny, nawet mi je pokazywał, jednak po kilku miesiącach za wspomnianą połowę ceny kupił Skode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.