Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

to jest ET34? widze przod jest akurat ale tyl tez nie jest zle - ja mam teraz 16" ET35 czy 34 nie pamietam i strasznie wpadaja w srodek.

byc moze wielkosc felgi tez ma znaczenie - 16" na ET34 to nie to samo co 17"na tym samym ET?

 

jesli masz ET34 rzeczywiscie to tyl nie wyglada zle, nie chowa sie az tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

byc moze wielkosc felgi tez ma znaczenie - 16" na ET34 to nie to samo co 17"na tym samym ET?

 

 

Jak może być to samo, jak pewnie 16" masz 6.5 cala a 17 są 7 bądz 7.5 calowe....

 

Jakie to ma znaczenie czy 18" czy 17" cali skoro piszesz że interesuje Cię ta szama szerokość i wartość et. Każda z tych felg będzie wystawała jednakowo, a odchylenia spowodowane zakresem et jakie podajesz to raptem kilka milimetrów...

 

Ja mam 9.0x19 et 35 + 25mm dystans i jakoś pomieściłem i jeżdże.

 

p.s.

co tylko wiosna idzie to zaraz wysyp tematów o et i wielkość felgi - Jeżeli istenieje taka możliwość PROSIŁBYM Moda o wydzielenie tematu na górę w którym raz na zawsze opiszemy felgi, ich rozmiary i wartości osadzenia! Reszta tematów z automatu OUT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jakcu nie kazdy musi byc ekspertem w kazdej dziedzinie. nie znam sie na tym dokladnie i jakie cale i wielkosci maja poszczegolne felgi...

 

po prostu teraz mam aktualnie 16" alufelgi z ET 34/35 i strasznie sie chowaja do srodka - szczegolnie z tylu.

 

niechce aby felgi ktore chce zalozyc 17" tez sie chowaly i wygladaly tak "blado" stad moje watpliwosci na temat ET...

 

czy ET34 nie bedzie za bardzo chowalo sie w nadkole? czy znowu ET20 nie bedzie za bardzo na zew?

 

pytam osoby ktore sie znaja i licze na opinie lub podpowiedzi kogos, kto mial taki problem albo jezdzi na takich 17" i moze cos podpowiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc:

1. 16" mają zazwyczaj inną szerokość (są węższe) niż 17", stąd ET34 zazwyczaj przy 16" i 17" wyglądają inaczej i w typowych przypadkach nie jest to porównywalne

2. Moim zdaniem 17" (przy szerokości felg 8 cali) nie będą się chowały, ja na swoich przynajmniej nie mam takiego wrażenia. Z tyłu jest jeszcze miejsce ale na pewno felga nie jest schowana.

3. Jeśli założysz ET20 a felgi będą miały 8 cali szerokości to przód będzie "na styk"; tył natomiast będzie wyglądał bardzo fajnie. Jeśli felgi mają mniej niż 8 cali szerokości (np. 7,5) to będzie też ok.

 

Jakiego wzoru szukasz?

 

Ew odezwij się na priv to podeślę Ci więcej dokładniejszych zdjęć z mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e92 przy et 34 i 17calach wyglada to jak na 17 ok.Z reszta zawsze mozesz zakupic dystans odpowiedniej dla ciebie grubosci wiec nie wiem w czym problem.Jestem zdania ze lepiej zalozyc ori felge i ew pozniej sobie oddalic na osi niz kombinowac felgi z nizsxym et.

Swoja droga mam na sprzedaz swoje,wymieniam bo trafilem okazyjnie moje ulubione 19tki.

Sprawdz,moze akurat sie spodoba.

viewtopic.php?f=31&t=181205&p=1314963#p1314963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie oponki zalozyc na te felgi?

ET 37 8,5 18 (wszystkie 4 takie same, chodzi mi o rozmiar. mysle o 225/40 i 255/35. moze byc?a moze wszystkie 4 225/40???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał jeśli chcesz wszystkie takie same to 235/40. 225/40 może być troszkę przywąska dla 8,5, ale da radę założyć

 

A ja kupiłem Wzór 135 18" z ET 47 i z ET 50 od e46 + dystanse 20mm na każde koło i jest malinka, jutro wrzucę zdjęcia.

4 proste, nie podrapane felgi z oponami w idealnym stanie za 2600zł.

 

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilo pochwal sie nowym nabytkiem, cena naprawdę okazyjna, ja swoje kupiłem w podobnej cenie, ale musiałem opony dokupić. Musze Ci zdradzić jedną wadę tego wzoru, mianowicie czyszczenie. Odkryłem to dzisiaj jak myłem auto, chyba trzeba będzie pomyśleć o zmianie hamulców przy następnej wymianie :) Poza tym spoko.

Jak wrażenia z jazdy na 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jakies nowe tylko cos tanszego?:) co polecacie? jutro jade po fele wiec niebawem musze miec opony bo nie moge sie doczekac zmiany :) dzis troche zepsul mi dzien tepy pies ktory kazal mi zdzierac folie z szyb,ale trudno bylem przygotowany ze kiedys sie ktos przyczepi ... szkoda tylko efektu.. pier...darmozjad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro się pochwale, bo dopiero wieczorem przełożyłem, auto strasznie twarde, aż boje się o ten niski profil żeby nie zniszczyć opony. Czyszczenie tym felgom wybaczam, aczkolwiek i tak jest mniej roboty, niż z brudnym wzorem 160. Ciekaw jestem czy te tarcze z dziurkami też tak pylą na felgi czy może gdzieś z tyłu, A co do klocków to każde będą pyliły więc z tym się trzeba pogodzić. Co do tych felg to ja do BMW uznaje tylko oryginalne BMW. A co tych opon to ja bym ich nie brał ze wzgl. na cenę. Dołożysz 400zł i będziesz miał nowe z montażem też jakieś firmówki. Tu cie wyjdzie ok 1800 z przesyłką i montażem a po 550zł spokojnie już coś kupisz i chociaż nowe.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jakies nowe tylko cos tanszego?:) co polecacie? jutro jade po fele wiec niebawem musze miec opony bo nie moge sie doczekac zmiany :) dzis troche zepsul mi dzien tepy pies ktory kazal mi zdzierac folie z szyb,ale trudno bylem przygotowany ze kiedys sie ktos przyczepi ... szkoda tylko efektu.. pier...darmozjad

 

Nie bardzo rozumiem twojego toku myślenia. Zrobiłeś zajebisty tuning swego auta przyciemniając szyby. Robiąc to spodziewałeś się, że policja będzie do tego się przyczepiać... A teraz masz do nich pretensję, że kazali ci zdzierać folię z szyb... Zawsze mogli ci zatrzymać dowód rejestracyjny, w takim przypadku doszedł by ci jeszcze koszt badań technicznych. I tak poszli ci na rękę, bo pewnie stałeś przed nimi i płakałeś, wymyślając 1000 powodów żeby ci odpuścili..

I jeszcze obrażasz ich i ich pracę..

Nie rozumiem takich ludzi... na forum twardziel (tępy pies, pier...darmozjad), a ciekaw jestem jaki byłeś podczas kontroli. Pewnie sam zaproponowałeś że jednak folię z szyb usuniesz..

Nie dziwię się stereotypom, że kierowca BMW jest kojarzony z dresem...

 

 

 

Sory za OT...ale coś się we mnie gotuje jak czytam takie posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool2:

a moze jakies nowe tylko cos tanszego?:) co polecacie? jutro jade po fele wiec niebawem musze miec opony bo nie moge sie doczekac zmiany :) dzis troche zepsul mi dzien tepy pies ktory kazal mi zdzierac folie z szyb,ale trudno bylem przygotowany ze kiedys sie ktos przyczepi ... szkoda tylko efektu.. pier...darmozjad

 

Nie bardzo rozumiem twojego toku myślenia. Zrobiłeś [bAD] tuning swego auta przyciemniając szyby. Robiąc to spodziewałeś się, że policja będzie do tego się przyczepiać... A teraz masz do nich pretensję, że kazali ci zdzierać folię z szyb... Zawsze mogli ci zatrzymać dowód rejestracyjny, w takim przypadku doszedł by ci jeszcze koszt badań technicznych. I tak poszli ci na rękę, bo pewnie stałeś przed nimi i płakałeś, wymyślając 1000 powodów żeby ci odpuścili..

I jeszcze obrażasz ich i ich pracę..

Nie rozumiem takich ludzi... na forum twardziel (tępy pies, pier...darmozjad), a ciekaw jestem jaki byłeś podczas kontroli. Pewnie sam zaproponowałeś że jednak folię z szyb usuniesz..

Nie dziwię się stereotypom, że kierowca BMW jest kojarzony z dresem...

:cool2:

 

 

Sory za OT...ale coś się we mnie gotuje jak czytam takie posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do policji nie mam szacunku z jednego powodu, nie potrafią nic zrobić oprócz wypisywania mandatów. Spróbuj ich do kolizji wezwać, to zobaczysz jacy są pomocni :mad2: NIgdy nie zrozumiem dlaczego mają iść na wcześniejszą emeryturę z naszych pieniędzy za stanie w krzakach całe życie. Tirówki takich przywilejów nie mają, a praca chyba jednak cięższa. Ja im kiedyś powiedziałem co myślę o ich pracy to debil mi sprawdzał stan zużycia pedałów w aucie. :duh: Widać niektóym nadmiar władzy nie służy.

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pretensje bo wolalem dostac mandat za pasy ktorych nie zapiolem bo dopiero ruszalem ale on nie bo folie trzeba zdzierac. Jeszcze pajac sie usmiechal i mowi o jak ladnie schodzi... to darmozjady i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja mogę dodać.... pozostawiam to bez komentarza.... Swoją opinię wyraziłem już kilka postów wcześniej... Jedynie utwierdziłem się w swoim przekonaniu.

 

A to że nie miałeś zapiętych pasów, to cóż - może przez ściemnione szyby policjant nie zauważył ... :wink:

 

Jedną rzecz tylko musisz zrozumieć- nie policja tworzy prawo...

 

Popełniłeś wykroczenie - zostałeś na nim przyłapany - bądź facet i weź na kaltę - odpowiedz za to jak facet... Niestety musisz ponosić konsekwencje za swoje czyny. Tym bardziej, że zrobiłeś to świadomie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu :nienie: :D

Ja wziąłem do przymiarki felgi wzór Styling 124

M5 przód 8Jx18 ET 20 założę opony 225/40R18

M5 tył 9Jx18 ET 32 założę opony 235/40R18

Poskładam gumki na alu, założę i zobaczę jak to się będzie na tym latać.

Jeśli będzie wszystko ok to zostawię. Mam możliwość założenia na tył do przymiarki opony 235/40R18 245/40/18 lub 255/35/18.

Które założyć według was? W poniedziałek przymiarka. Tył jest szersza felga 9J lecz nie chcę zrobić z auta pocisku

http://images38.fotosik.pl/1426/18887c9a71c4e2e1med.jpg http://images40.fotosik.pl/1427/4038868e245daf47med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.