Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jest juz alpina b5s w sedanie, moze kiedys zrobia w kombi. M5 F90 prawdopodobnie bedzie jezdzic porownywalnie+- jak B5S czyli 0-100 w 3.5s a 100-200 w 7.9s katalogowo ( w realu przy odpowiednich warunkach moze byc ciut lepiej).

Jesli byly kiedys porowania Alpiny do M, to wygladalo to w nastepujacy sposob: ze startu zatrzymanego alpiny lepiej sie zbieraly z uwagi na naped awd, a z rolki juz byly gorsze od emek ktore maja rwd i szybsza skrzynie dkg.

Teraz roznica miedzy nimi sie prawdopodobnie zatrze, bo awd i taka sama skrzynia 8 biegowy ZF i bedzie podobnie z rolki czy ze startu zatrzymanego

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was zanosi się z zakupem nowej 5er, albo jakiegokolwiek innego BMW (Audi lub Volvo), to dajcie znać na priv z konfiguracją. Bez problemu uda się zorganizować większy rabat niż sami jesteście w stanie ogarnąć w salonie :).

 

Więcej info na priv żeby tutaj chłopakom nie robić bałaganu.

http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pemek celuj w 540xi Mpak , jak zejdziesz na 4 gary to dostaniesz wstrząsu anafilaktycznego, lepiej po 2 gary w dół :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć G30 i jedna rzecz mnie zszokowała. Auto było na 19" z oponami Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i... niemiłosiernie na nich pływało! W swoim F25 również mam 19" z oponami teoretycznie niższej półki, bo Michelin Primacy 3, jednak czuć, że opony są sztywne, a auto super reaguje na ruchy kierownicą.

 

Na tych Goodyearach miałem poczucie jakbym jechał na balonach 16" z zimówkami nieROF. Auto miało dużo gorszą precyzję układu kierowniczego, a stabilność w reakcji na szybkie ruchy kierownicą była bardzo dyskusyjna (czuć pływanie). Dodam, że ustawiłem zarówno zawieszenie jak i układ kierowniczy na tryb Sport.

 

Gdy wróciłem do swojego X3 wierzcie lub nie, ale jechało mi się przyjemniej, lepiej czułem drogę (mimo zwykłego nie m pakietowego zawieszenia). Mając doświadczenie z wieloma oponami, wiem, że w tym przypadku ewidentnie z nimi był problem. Jakie macie odczucia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jechałeś G30? Teraz juz przywykłem, ale kiedy 1 raz wsiadłem do tego auta to właśnie precyzja prowadzenia samochodu mnie urzekła, koła 18cali, zawias M

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.