Skocz do zawartości

[F11] Rozpoznawanie znakow drogowych retrofit


JEDi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Członkowie klubu

Jeśli auto posiada kamerę KAFAS to wystarczy dopisać do wyposażenia opcję 8TH, zakodować auto.

 

W przypadku braku kamery, konieczna jest wymiana szyby czołowej pod kamerę KAFAS, montaż kamery KAFAS, instalacja elektryczna kamery, kodowanie, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz podac koszt?

Szybe mam "pod" HUD, nie wiem, czy sie nada?

Kafas nie mam.

jest dużo prostsze rozwiązanie... z zagranicznego forum! emulator KAFASA (made in china)! tylko wyświetlają się wtedy znaki brane z navi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, zastanawiałeś się po co to bierzesz?

Ja to u siebie mam, znaki czyta bardzo dobrze (czasem pomija bo auto obok zasłoni), jakkolwiek ostatecznie jest to praktycznie bezużyteczne, bo nie rozumie ten system zasad ruchu drogowego, ignoruje odwołanie ograniczenia po skrzyżowaniu, albo wyświetla Ci ograniczenie prędkości ze zjazdu w prawo, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja się nie zgodzę, dla mnie Speed Limit Info jest bardzo użyteczny.

Moim zdaniem jest zbędny, jeśli ktoś głównie jeździ po autostradach, ale przy częstej jeździe po drogach krajowych, gdzie jest mnóstwo ograniczeń, obszarów zabudowanych, etc. sprawdza się znakomicie.

 

Nie odwołuje Ci ograniczeń prędkości na skrzyżowaniach?

U mnie odwołuje. Tak samo jak zmienia wskazania przy początku/końcu obszaru zabudowanego.

Powyższe dane (skrzyżowania, obszar zabudowany) bierze z danych nawigacji.

 

Jeździłem dwiema innymi markami, które miały rozpoznawanie znaków.

W porównaniu z systemem BMW - nie dało się z nich korzystać... Natomiast tutaj system działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, jasne. Na dwupasmówce krajowej pokazuje mi np. 120kmh ograniczenie i to nie jest odosobniony przypadek. Skrzyżowania na 200% nie odwołują u mnie znaków, czasem coś je odwołuje, ale to dosyć przypadkowo, zawsze za późno i w 10% przypadkach co powinno w ogóle odwoływać. Tak plus minus 50% czasu pokazuje poprawne ograniczenie i zasadniczo da się z tego korzystać tylko na zasadzie "jakie to ostatnie było ograniczenie?".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to masz problem. Może serwis?

Ja jestem zadowolony, w następnym aucie na pewno też kupię.

 

Swoją drogą "wadę" pt. zasłonięcie przez inne auto nie można chyba traktować jako wadę systemu.

Natomiast zgadzam się, że zdarza się mu na autostradzie wyłapywać znaki dotyczące zjazdów.

Co ciekawe, jak jeżdżę za granicą - to ten problem jest dużo mniejszy. Ale tam znaki ograniczeń dotyczące zjazdów często mają pod spodem dodatkową tabliczkę ze strzałką.

Może algorytm ma to jakoś zaimplementowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, zastanawiałeś się po co to bierzesz?

Tak, pe.te juz to wyjasnil.

Co wiecej, jezdzilem z tym systemem w 4-ce i bardzo chcialbym to miec.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
System działa bardzo dobrze na chwilę obecną. Moze coś poprawili, Jedna zabawna rzecz - potrafi czasami przeczytać znaki ograniczenia np. z naczepy TIRa :mrgreen: :mrgreen: ale sporadycznie.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto posiada kamerę KAFAS to wystarczy dopisać do wyposażenia opcję 8TH, zakodować auto.

 

W przypadku braku kamery, konieczna jest wymiana szyby czołowej pod kamerę KAFAS, montaż kamery KAFAS, instalacja elektryczna kamery, kodowanie, etc...

Czy jeśli mam tempomat adaptacyjny Stop&Go oraz Adaptacyjne światła LED – to mam kamerę KAFAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - nie masz - aktywny tempomat z funkcja Stop&Go dziala na zasadzie radaru - wiem, bo mam ;)

Jesli masz ostrzezenie o zmianie pasa ruchu, to kamere mozesz/musisz miec.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Świtała Adaptive LED wymagają nieoślepiającego asystenta świateł drogowych, który oparty jest o kamerę KAFAS.

 

W przypadku F36 samo kodowanie nie jest wystarczające, ponieważ posiadasz nowszą kamerę KAFAS2 a nie KAFAS1.

 

Konieczny jest kod FSC AppID:126(7E) aby odblokować tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz podac koszt?

Szybe mam "pod" HUD, nie wiem, czy sie nada?

Kafas nie mam.

jest dużo prostsze rozwiązanie... z zagranicznego forum! emulator KAFASA (made in china)! tylko wyświetlają się wtedy znaki brane z navi....

 

Masz to u siebie? Możesz napisać coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świtała Adaptive LED wymagają nieoślepiającego asystenta świateł drogowych, który oparty jest o kamerę KAFAS.

 

W przypadku F36 samo kodowanie nie jest wystarczające, ponieważ posiadasz nowszą kamerę KAFAS2 a nie KAFAS1.

 

Konieczny jest kod FSC AppID:126(7E) aby odblokować tę funkcję.

Ok, dzięki za info! Drogi jest taki kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy speed limit info to to samo co ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości?

Pokazuje mi na hud i liczniku aktualne ograniczenie prędkości ale czy jest możliwe żeby jeszcze w jakiś sposób ostrzegał, że jadę za szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie to samo.

Ostrzegać gongiem będzie, jeśli przekroczysz prędkość którą sam definiujesz za pomocą iDrive (i aktywujesz to ostrzeganie).

Ustawienia->Prędkość->Ostrzeż. przy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy speed limit info to to samo co ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości?

Pokazuje mi na hud i liczniku aktualne ograniczenie prędkości ale czy jest możliwe żeby jeszcze w jakiś sposób ostrzegał, że jadę za szybko?

 

Jeśli masz liczniki w pełnej wersji elektronicznej, to na czerwono zaznacza od przekroczenia do aktualnej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz liczniki w pełnej wersji elektronicznej, to na czerwono zaznacza od przekroczenia do aktualnej prędkości.

I brak tej imformacji na HUD powoduje ze korzystam z niego tylko w czasie nawigacji (czyli rzadko bo częściej jadę z Google maps). Na codzień telewizor przed kierowcą, którego się bałem ale dzis bardzo polecam. Właśnie ze względu na pokazywane przekroczenie prędkości. Z perspektywy czasu HUDa mógłbym nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.