Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Kupiłem właśnie F11 z 2012 roku i oczywiście chcę zmienić olej w automacie bo po serwisie widzę że nie było to jeszcze robione.

Znalazłem przypadkiem takie cudo :

 

http://www.czesciauto24.pl/vaico/7656695

 

I wtedy nie trzeba kupować całej miski, ktoś miał do czynienia z samą wymianą filtra ?

 

Olej oczywiście taniej niż za 100zł za litr nie do dostania.

 

wymianę chcę zrobić dynamiczną.

 

ps.

 

Ile litrów oleju muszę kupić na wymianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam ile litrów oleju potrzeba do takiej dynamicznej wymiany.

Wymianę robię w autoryzowanym serwisie BOSCH Service ale muszę im olej kupić i

potrzebuję wiedzieć ile litrów.

Pamiętasz ile wyszło u ciebie przy dynamicznej wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam ile litrów oleju potrzeba do takiej dynamicznej wymiany.

Wymianę robię w autoryzowanym serwisie BOSCH Service ale muszę im olej kupić i

potrzebuję wiedzieć ile litrów.

Pamiętasz ile wyszło u ciebie przy dynamicznej wymianie ?

 

 

 

Sam sobie odpowiadam, może komuś się przyda . Do dynamicznej wymiany oleju potrzebujemy 20-30% więcej oleju

niż przewiduje producent podając pojemność skrzyni. W tym przypadku jest to 7,5l + 20 do 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam ile litrów oleju potrzeba do takiej dynamicznej wymiany.

Wymianę robię w autoryzowanym serwisie BOSCH Service ale muszę im olej kupić i

potrzebuję wiedzieć ile litrów.

Pamiętasz ile wyszło u ciebie przy dynamicznej wymianie ?

 

Jeżeli serwis sam nie wie ile oleju potrzeba i każe Ci kupować samemu olej -to moim zdaniem nie są kompetentni!

 

Doświadczony serwis, który robi wymiany dynamiczne w ZF8HP dobrze wie ile oleju potrzeba i SAM MA GO NA STANIE, bo przecież to robi często!

 

PS - olej olejem, ale jakimi środkami płuczą skrzynię?

 

EDIT - i jeszcze jedno: nie ma czegoś takiego jak autoryzowany SERWIS BOSCH - serwis BOSCH w Polsce to naprawia sprzęt AGD, pod nazwą BOSCH SERVICE są w Polsce skupione zwykłe prywatne serwisy, które w zamian za pewną opłatę mogą się szczycić reklamą BOSCH SERVICE, w zamian dostają marketing i procedury, ale to dalej zwykłe warsztaty takie jak Pan Zenek, tylko z lepszą reklamą (akurat skrzynia ZF to nie wyrób BOSCH)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Rozumiem , że nawet nie kontrolowałeś ilości zużytego oleju przez serwis.

Gwarancja to nie wszystko, masz ją i co auto stanie w polu a ty będziesz się procesował.

Wolę wiedzieć co się dzieje z moim samochodem i jaki olej jest lany, a nie jakiś tam z beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta dynamiczna wymiana jest w ogóle lepsza ? Zf nigdzie o tym nie pisze w instrukcji. Poza tym czy ten czyszczący srodek nie zostaje później śladowo w skrzyni i nie robi problemów ?
Będziesz Miał Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję trochę poczytać i pooglądać na świętym google-u...

 

 

"Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest procesem, który umożliwia wymianę CAŁEGO oleju w układzie. Przy wymianie metodami tradycyjnymi (grawitacyjnie / statycznie) wymieniane jest zaledwie 40-60% płynów. Reszta pozostaje w przewodach, sterowniku, konwerterze. Tak naprawdę, wymiana tradycyjna to rozmieszanie nowego oleju w starym."

 

Tyle w temacie...

 

PS - a co do kontroli ile było wymienionego płynu, to przy dynamicznej wymianie nie jesteś w stanie tego aż tak dokładnie określić, ponieważ płucze się skrzynię aż będzie czysta, zresztą niech każdy robi jak uważa, ja wymieniłem olej przy 180 tyś dynamicznie i jestem mega zadowolony, a zrobiłem już 40 tyś od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem w zwszlym roku u Ślusarczyk w tarnowie. Bardzo polecam. A ponizej wklejam ich odpowiedz na mojego maila z zapytaniem o wymiane:

 

 

 

Dzień dobry

W odpowiedzi na Pana zapytanie odnośnie ceny za wymiany oleju, informuję, że dynamiczna wymiana oleju w skrzyni 8HP kosztuje w naszym serwisie 2226 pln brutto.

 

Poniżej zamieszczam opis procedury dynamicznej wymiany oleju w Pańskim BMW,

 

Elementy składowe:

- Kontrola parametrów pracy skrzyni biegów

- Czyszczenie skrzyni biegów i konserwacja preparatami LM

- Usługa dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów

- Ilość oleju potrzebna do wymiany dynamicznej to 13l (pojemność skrzyni to 9,5l)

- Miskofiltr

- Wymiana miskofiltra oleju

- Jazda testowa z adaptacją sterownika ASB

 

Czas wykonania usługi to od 4 do 8 godzin.

Na czas naprawy można wypożyczyć samochód zastępczy w cenie 77 pln

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie jest najlepiej i najbezpieczniej wymienić olej w ASO ?

 

NIE ! :D

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZF oczywiście jest jednosprzęgłowy i jest to jedyna skrzynia automatyczna montowana w f10, poza m5.

ZF zaleca wymianę oleju w tej skrzyni co 80kkm, natomiast bmw twierdzi, że olej jest dożywotni.

ASO BMW ma rację, że olej jest dożywotni, bo to oznacza, że olej ma być w skrzyni do dnia aż skrzynia wykona ostatnią operację w swoim "życiu" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem w zwszlym roku u Ślusarczyk w tarnowie. Bardzo polecam. A ponizej wklejam ich odpowiedz na mojego maila z zapytaniem o wymiane:

 

 

 

Dzień dobry

W odpowiedzi na Pana zapytanie odnośnie ceny za wymiany oleju, informuję, że dynamiczna wymiana oleju w skrzyni 8HP kosztuje w naszym serwisie 2226 pln brutto.

 

Poniżej zamieszczam opis procedury dynamicznej wymiany oleju w Pańskim BMW,

 

Elementy składowe:

- Kontrola parametrów pracy skrzyni biegów

- Czyszczenie skrzyni biegów i konserwacja preparatami LM

- Usługa dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów

- Ilość oleju potrzebna do wymiany dynamicznej to 13l (pojemność skrzyni to 9,5l)

- Miskofiltr

- Wymiana miskofiltra oleju

- Jazda testowa z adaptacją sterownika ASB

 

Czas wykonania usługi to od 4 do 8 godzin.

Na czas naprawy można wypożyczyć samochód zastępczy w cenie 77 pln

 

Nie będę ich reklamował, ale też u nich robiłem wymianę dynamiczną, rozrząd w N47 i jeszcze parę rzeczy i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem olej przy 180 tyś dynamicznie i jestem mega zadowolony, a zrobiłem już 40 tyś od tego czasu.

A z czego wynika owo mega zadowolenie? Co sie zmienilo?

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem olej przy 180 tyś dynamicznie i jestem mega zadowolony, a zrobiłem już 40 tyś od tego czasu.

A z czego wynika owo mega zadowolenie? Co sie zmienilo?

 

1. wiele się naczytałem, że dynamiczna wymiana może uszkodzic ASB - nic takiego nie miało miejsca

2. pełne profesjonalne podejście, z autem zastępczym

3. subiektywnie płynniej zmienia biegi, brak szarpnięcia przy wrzucaniu wstecznego na zimnym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wymieniają, inni nie. Jak sprzedajesz auto wkrótce i szkoda ci PLN to nie wymieniaj. Jak chcesz pojeździć spokojnie jeszcze kilkadziesiąt tysięcy to wymień tak jak zaleca prducent skrzyni biegów, a nie jak zaleca serwis sprzedający nowe auta. Jak ktoś ci odradza wymianę oleju w skrzyni poproś to na piśmie jeżeli to serwis. Odpowiedź cię zdziwi, miałem tak w audi ;-)

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentuja to tak, ze przy takim przebiegu, to wyrzucone pieniadze w bloto, bo nie trzeba - tym bardziej, jesli nic sie nie dzieje.

Oferowali nawet spr oleju, ale jak uslyszalem, ze chca spuscic calosc, to dalem sobie spokoj, bo to bez sensu.

 

A auto dopiero kupilem i chce z nim zostac pare lat.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeżeli już się "zacznie dziać" to będzie już za późno

 

PS - niedawno ktoś tu wrzucał link do strony producenta skrzyni firmy ZF, gdzie wyraźnie było napisane że trzeba wymieniać chyba co 100tyś, jak masz autem pojeździć trochę to wymień dla komfortu psychicznego (jak nie pałujesz auta, to nie musisz się spieszyć, ale miej to na uwadze) :)

 

PS2 - z kolei mi w serwisie powiedzieli, że przy moim ówczesnym przebiegu (chyba 170 tyś) się oleju nie zmienia tylko jeździ do zajechania skrzyni i wtedy wymienia na nową :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej w skrzyni przy przebiegu 80kkm razem z olejem w skrzynce vtg. Tak więc przebieg nie ma tu nic do rzeczy. Wymiana statyczna u użytkownika z forum. Olej w skrzyni przepracowany, były opiłki metalu. Nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel auta dbał o nie. Czy rozgrzewał auto przed ostra jazda, trasy czy w większości miasto itd. Po wymianie zrobione kasowanie adaptacji. Spektakularnej zmiany pracy skrzyni nie ma. Po rozgrzaniu zmiany biegów są jakby płynniejsze. Choć to może być tylko wrażenie;) Ważne ze olej odświeżony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ZF czyli producent skrzyni pisze:

All ZF transmissions are therefore filled with the semi-synthetic or fully synthetic premium grade oil ZF-LifeguardFluid. Thanks to the optimization of the lubrication properties, a lower fuel consumption and, consequently fewer CO2 emissions, is achieved. Under normal conditions, it lasts a vehicle's entire life cycle, but it can age prematurely in case of excessive loads – such as from frequent use of trailers or quick, sporty driving. Therefor an oil change is recommendable after 80 000 to 120 000 kilometers or eight years.

 

Czyli przy normalnej eksploatacji olej na całe życie pojazdu jednak przy dużym obciążeniu pojazdy wymiana co 80-120tys.km lub co 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt sportowo ani pociagowo ;) nie jezdzil raczej, ale faktycznie - chyba lepiej wymienic dla swietego spokoju.

Co cieakwe, w Mercedesie jest to normalnie przewidziane, bo wymienialem - ciekawe dlaczego BMW tak nie robi.

 

Sa jakies godne polecenia miejsca w Trojmiescie do takiej wymiany?

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.