Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Po 18tys. olej ma właściwości w zasadzie jak nowy więc tu nie ma potrzeby adaptacji.

Adaptację trzeba robić gdy wymieniamy np. po 100tys.km gdy lepkość nowego oleju jest znacznie większa niż zlewanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy olej wymieni każdy warsztat który zajmuję się naprawami samochodów czy tylko specjalizujący sie w skrzyniach biegów?

Pytam pod względem potrzeby posiadania jakiegoś specjalistycznego sprzetu czy np. wymiany oleju pod ciśnieniem bo o takich tez slyszałem :-)

dzieki z gory za info.

Generalnie jakaś filozofia z wymiana oleju w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy olej wymieni każdy warsztat który zajmuję się naprawami samochodów czy tylko specjalizujący sie w skrzyniach biegów?

Pytam pod względem potrzeby posiadania jakiegoś specjalistycznego sprzetu czy np. wymiany oleju pod ciśnieniem bo o takich tez slyszałem :-)

dzieki z gory za info.

Generalnie jakaś filozofia z wymiana oleju w tym modelu?

 

Ci ktorzy takiej nadzyny nie maja mowia ze nie trzeba. Ci ktorzy maja - ze trzeba:) Co do adaptacji, ja wymienialem po niecalych 90 tys i przy wymianie slyszalem ze robi sie jak masz 150 tys i wiecej

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak naprawdę adaptację powinno się zrobić również przy np. założeniu box'a/chiptuningu, tudzież zainstalowaniu pakietu BMW Performance (zakładam, że ASO instalując ten pakiet zeruje adaptację skrzyni).

 

A moim zdaniem warto wykasować adaptację również wtedy, gdy kupuje się używany samochód :!:

Skrzynia jest "nauczona" stylu jazdy poprzedniego właściciela, warto wyzerować adaptację aby "nauczyła" się nowego stylu jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja znowu czytałem że powinno się robić 2x w roku :roll: ale gdzie to czytałem to już nie pamiętam :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ta adaptację można zrobić jakoś samemu? Gdzieś w jakiś funkcjach ta opcja jest czy tylko ASO? Ktoś gdzies pisał ale nie mogę znaleźć. Jakaś szczególna procedura czy coś sie klika i to wszystko?

 

Chyba jest jakaś manualna metoda, coś tam było na forum ale nie wiem czy to działa.

Kasować można nawet zestawem np.Autocom w wersji żółtej za 60$ lub którymś z programów BMW po np.ENET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skrzynia biegów jest adaptacyjna czyli się dostosowuje do sposobu jazdy

i warunków pracy. Jednakże w czasie użytkowania auta zmienia się jakość

oleju i należy wykasować ustawienia nauczone aby skrzynia od nowa się

zaadaptowała. BWM zaleca kasowanie adaptacji 2 razy do roku. Usługa ma na

celu uzyskanie maksymalnej funkcjonalności samochodu.

 

Ten tekst podesłał mi kolega z cenami różnych ofert jakiejś firmy. Dorzucę później która firma to była.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie słyszałem takich bzdur od BMW :)

Ten co to pisał chyba zarabia na kasowaniu adaptacji tylko.

Skoro skrzynia cały czas się uczy to również adaptuje się do zużywającego się oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Patrząc się na cene za kliknięcie myszka

- wykasowanie adaptacji automatycznej skrzyni biegów cena netto: 50,00 PLN

 

To tak :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe, to ja już nawet wiem co to za firma :)

Tylko, żeby jasność była - 50 zł kosztuje wykasowanie adaptacji jeśli zrobisz to przy okazji innej usługi za kilkaset złotych, np. upgrade mapy nawigacji, włączenie pamięci ASS (co nota bene kosztuje 200 zł), itp.

Jak pojedziesz na wykasowanie samej adaptacji, to cena za tą usługę wynosi 150 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może 150zl jest z jazdą adapcyjną :norty:

 

Kasowanie adaptacji i jazdę adapcyjną wykonuje się w poniższych ptzypadkach:

 

-aktualizacja softu silnika lub skrzyni biegów

-wymiana oleju skrzyni biegów

-zwiększenie mocy silnika

-wymiana skrzyni lub wymiana/regeneracja konwertora biegów

 

Jazdę adaptacyjną wykonujemy poprzez kilkakrotnie, spokojne przyspieszenie od 0 do 80km/h i wychamowanie do 0 tak aby wszystkie biegi przeskoczyły.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest jakaś manualna metoda, coś tam było na forum ale nie wiem czy to działa.

Kasować można nawet zestawem np.Autocom w wersji żółtej za 60$ lub którymś z programów BMW po np.ENET.

 

Jest tego trochę.... najczęściej powtarza się taka sekwencja.

 

1) hit start button once to turn on power (Don't start the engine)

2) then press the accelerator down to the floor for 5 sec

3) then hit start button once to turn off power

4) then remove foot from accelerator

5) then waite for 2 minutes

4) then start the engine like normal and try it out!

 

Niektóre fora piszą, żeby przytrzymać dłużej gaz.... są wersje gdzie zamiast 5 sekund jest 30.

 

Wykonałem dziś trzymając sekund 35 i odczekałem po wyłączeniu kilka godzin - poszedłem do pracy ;-) Zupełnie subiektywnie skrzynia pracuje inaczej. Po poprzednim właścicielu bardzo szybko wrzucała wysokie biegi, a teraz przy trochę dynamiczniejszej mojej jeździe tak jakby się wstrzymuje przez kilka sekund zanim ekologia się włączy. Od resetu przejechałem jakieś 30 km.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do tematu inicjacji to koledzy z http://www.bimmerretrofit.pl/ prowadzą taką politykę obsługi klijenta. Myślę że żadna to reklama i nie dostanę bana :) mimo wszystko jeśli niezgodne z regulaminem to do kosza proszę.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzymałeś ponad opór pedał gazu? W sensie, czy na drugim dnie?

 

Tak. Kick down.

 

Po przejechaniu 650 km, w tym 400 trasa, nadal subiektywnie - mniej jest irytujacego wrzucania na sile wysokiego biegu i jeszcze jakby lepiej reaguje na redukcje. Tak jakby sie spodziewal, ze jak zaczne sie rozpedzac wyjezdzajac z korka to dynamiczniej i redukcja bedzie potrzebna.

 

Dobrze, zeby ktos powtorzyl zabawe u siebie i sie wypowiedzial. Bo moze mi sie tylko wydaje... :-). Ponoc to dziala we wszystkich modelach z ZF od ktoregos tam roku.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzymałeś ponad opór pedał gazu? W sensie, czy na drugim dnie?

 

Tak. Kick down.

 

Po przejechaniu 650 km, w tym 400 trasa, nadal subiektywnie - mniej jest irytujacego wrzucania na sile wysokiego biegu i jeszcze jakby lepiej reaguje na redukcje. Tak jakby sie spodziewal, ze jak zaczne sie rozpedzac wyjezdzajac z korka to dynamiczniej i redukcja bedzie potrzebna.

 

Dobrze, zeby ktos powtorzyl zabawe u siebie i sie wypowiedzial. Bo moze mi sie tylko wydaje... :-). Ponoc to dziala we wszystkich modelach z ZF od ktoregos tam roku.

 

Powtórzyłem... nie widzę różnicy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.