Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szykuję się właśnie do przeglądu i wymiany płynów i oleju w samochodzie no i mam pytanie co do skrzyni. Przeczytałem ten wątek, nasunęło mi się kilka wątpliwości. Posiadam 528i z przebiegiem 170000km. W książce serwisowej nie widzę pozycji odpowiadającej wymianie oleju w skrzyni. Sama skrzynia pracuje bez zarzutu, na pierwszych biegach kiedy jest zimna czuję kiedy zmienia biegi ale nie mogę powiedzieć żeby były to szarpnięcia. Wcześniej nie jeździłem skrzynią ZF tylko innymi automatami i wszystko wydaje mi się ok. Natomiast sam przebieg według mnie kwalifikuje olej do wymiany. No i pytania - wymieniać czy nie? Jeśli wymieniać to przy takim przebiegu robić wymianę dynamiczną czy wystarczy zwykła? Czy przy zwykłej wymianie powinna być wykonana adaptacja i na czym ona dokładnie polega (nie znalazłem opisu)?

Zdecydowałem się wykonać pracę w VCentrum na Powsińskiej w Warszawie, z tego co czytałem na forum to raczej koledzy ich polecają.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w salonie bmw. Pracownik wziął moj kluczyk od samochodu. Włożył kluczyk do tego urządzenia co miał na biurko i mu wyskoczyly wszystkie dane. Powiedział ze jedyny płyn jaki trzeba wymieniać to płyn hamulcowy i oczywiście olej w sliniku. Olej w skrzyni biegów jest dożywotni, jak również plyn chłodniczy tez jest dożywotnio. Tak więc nie wiem skąd tu wszyscy maja informacje ze trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów. Wprowadzacie ludzi w blad Edytowane przez x7nofate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bylem w salonie bmw. Pracownik wziął moj kluczyk od samochodu. Włożył kluczyk do tego urządzenia co miał na biurko i mu wyskoczyly wszystkie dane. Powiedział ze jedyny płyn jaki trzeba wymieniać to płyn hamulcowy i oczywiście olej w sliniku. Olej w skrzyni biegów jest dożywotni, jak również plyn chłodniczy tez jest dożywotnio. Tak więc nie wiem skąd tu wszyscy maja informacje ze trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów. Wprowadzacie ludzi na blad

No tak, i Ty jesteś dożywotny. Wszyscy zginiemy, a ty będziesz żyć wraz ze swojej 8HP , w której wieczny olej.

To zadanie pracownika - powiesić makaron na uszy takim jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bylem w salonie bmw. Pracownik wziął moj kluczyk od samochodu. Włożył kluczyk do tego urządzenia co miał na biurko i mu wyskoczyly wszystkie dane. Powiedział ze jedyny płyn jaki trzeba wymieniać to płyn hamulcowy i oczywiście olej w sliniku. Olej w skrzyni biegów jest dożywotni, jak również plyn chłodniczy tez jest dożywotnio. Tak więc nie wiem skąd tu wszyscy maja informacje ze trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów. Wprowadzacie ludzi w blad

Już lepiej nic nie pisz,za to więcej czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie jedno ale to [bAD] ważne pytanie :mrgreen: - od kiedy serwisowi zalezy na tym aby auto działało wiecznie bezawaryjnie ? :norty:

 

Poszedlem do serwisu i powiedziałem że chce wymienić olej w skrzyni biegów. To serwis powiedział ze jest dożywotni jak by chcieli mnie na kręcić na koszta to by powiedzieli że trzeba wymieniać bo już jest czas. A człowiek był uczciwy i powiedział ze jest dożywotnia tak jak się sytuacja przedstawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zadaj sobie jedno ale to [bAD] ważne pytanie :mrgreen: - od kiedy serwisowi zalezy na tym aby auto działało wiecznie bezawaryjnie ? :norty:

 

Poszedlem do serwisu i powiedziałem że chce wymienić olej w skrzyni biegów. To serwis powiedział ze jest dożywotni jak by chcieli mnie na kręcić na koszta to by powiedzieli że trzeba wymieniać bo już jest czas. A człowiek był uczciwy i powiedział ze jest dożywotnia tak jak się sytuacja przedstawia

Poczekaj, jeszcze nie czas. Oni potem cię na skrzynju nakręcą , która zmienia się tylko w całości. To taki głęboki sens. Ty po prostu nic nie rozumiesz. )))))) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w salonie bmw. Pracownik wziął moj kluczyk od samochodu. Włożył kluczyk do tego urządzenia co miał na biurko i mu wyskoczyly wszystkie dane. Powiedział ze jedyny płyn jaki trzeba wymieniać to płyn hamulcowy i oczywiście olej w sliniku. Olej w skrzyni biegów jest dożywotni, jak również plyn chłodniczy tez jest dożywotnio. Tak więc nie wiem skąd tu wszyscy maja informacje ze trzeba wymieniać olej w skrzyni biegów. Wprowadzacie ludzi w blad

 

:duh:

 

wybacz, ale nie mam nawet siły komentować.... czy wg Ciebie tarcie nie ma wpływu dożywotnio na elementy cierne? olej dożywotnio zachowuje właściwości nowego oleju? sorry, ale nawet olej w frytkownicy trzeba wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bmw nie jest producentem skrzyń a firma ZF i oficjalne stanowisko jest żeby wymieniać i jakie masz teraz argumenty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech jeździ bez wymiany,aż się sam przekona...niech wierzy w serwisanta.niedawno wymieniałem przy przebiegu 200tyś u pana Stefuraka w Wysogotowie.olej strasznie zużyty.wymiana dynamiczna,koszt 1200 pln z wszystkim..olej petro-kanada.zalecana wymiana co 50-60 tys.km.pełna profeska,polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie jedno ale to [bAD] ważne pytanie :mrgreen: - od kiedy serwisowi zalezy na tym aby auto działało wiecznie bezawaryjnie ? :norty:

 

Poszedlem do serwisu i powiedziałem że chce wymienić olej w skrzyni biegów. To serwis powiedział ze jest dożywotni jak by chcieli mnie na kręcić na koszta to by powiedzieli że trzeba wymieniać bo już jest czas. A człowiek był uczciwy i powiedział ze jest dożywotnia tak jak się sytuacja przedstawia

 

Ty tak serio czy sobie jaja robisz? To po co olej wymieniać w silniku, może Cie nabierają?

 

To tak jakby Ci lekarz powiedział, po co profilaktyka? A Ty wiesz, że po 50tce ryzyko choroby serca rośnie o 90% z czego jak będziesz się badał regularnie i wykryjesz na wczesnym statium chorobę to masz szanse ją tanio unieszkodliwić, jak nie to operacja i ogromne koszta i ryzyko śmierci.

 

Z tym olejem jest to samo, z czego mnie serwis BMW mówi tak (a sam znam się na tym).

 

-No w teorii BMW uważa, że ten olej jest dożywotni w skrzynii

-Dożywotni? Przecież sam ZF zaleca wymianę co 90tys km.

-No tak to prawda, ale BMW uważa, że jest dożytowni (tu głupi uśmiech doradcy serwisowego)

-A jak do Was przyjade to mi go wymienicie?

-Oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Ci co nie wymieniają oleju bo serwis nie radził, zakładają potem milion tematów, że skrzynia szarpie i czy wymiana oleju pomoże... W świecie internetu są dwie opinie co do oleju :

 

- Jak działa nie ruszaj, bo jak wymienisz to potem może się cypać

- Jak zauważysz jakieś zmiany jedź jak najszybciej i wymieniaj olej to może Ci się uda uratować skrzynie

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Czas i na moją wymianę oleju w skrzyni. Przebieg obecnie 112 tys nic się nie dzieje no ale po lekturze forum wiem że to ten moment. Ole wybrałem motul. Pytanie co jeszcze mi będzie do wymiany potrzebne ?? Filtr miska ? Bo tak wnioskuje ale czy dobrze ? Robię wymianę statyczną. Dzięki z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.