Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym wymieniłem olej w skrzyni (530xd, 138 kkm). Do tej pory nic się nie działo, żadnych błędów, brak szarpania, a ASO konsekwentnie mówi że nie ma potrzeby... No więc po zmianie jest zasadnicza różnica: zmiany w górę (szczególnie bez dużego obciążenia) i redukcja odbywa się dużo plynniej, delikatniej i jakby ciszej. Absolutnie warto - dla tych co się wahają.

Przy okazji podziekowania dla gorik za sprawne i w miłej atmosferze, załatwienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najważniejsze że czuć różnicę :cool2: , polecam się na przyszłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gorik79 wyręczę Cię :wink:

Już kiedyś podawał że jego metodą statyczną wymienia ok. 70-80% - to bardzo dobry wynik jak na statyczną.

 

Tylko trzeba wiedzieć jak ? To wie tylko on i ja :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
żadne tajemnice każdy kto zrobi u mnie zakupy dostaje całe know-how telefonicznie w trakcie roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
ASB Płocheć pod Lublinem, dynamiczna 1750 zeta na oryginalnej misce i oleju przy przebiegu niecałe 120000. Ciężko powiedzieć czy zmienia płynniej biegi niż przed wymianą ( bo i wtedy zmieniał bardzo płynnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Forumowiczów.

Zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni.

Auto to F10 2013 przed LCI 165.000km ( brak powodów mechanicznych wymiany )

Auto świeżo kupione, profilaktycznie.

Da się to zrobić samemu z częściami ORI ?

Lub czy polecacie jakiś warsztat z 3City ?

No i jaki kosz dla każdej z opcji ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy jest możliwe , że po wymianie oleju , skrzynia gorzej pracuje :( ( podczas przełączenie z 1 na 2 bieg wyraźne szarpnięcie ) wczesniej na 90 % tego nie mialem

 

Ps. Tak czytam ile wy płacicie za wymiane oleju.... ja zapłaciłem 1000 zł ,troche mało i w sumie nie wiem czy sie cieszyc z tego powodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Panowie czy jest możliwe , że po wymianie oleju , skrzynia gorzej pracuje :( ( podczas przełączenie z 1 na 2 bieg wyraźne szarpnięcie ) wczesniej na 90 % tego nie mialem

 

Ps. Tak czytam ile wy płacicie za wymiane oleju.... ja zapłaciłem 1000 zł ,troche mało i w sumie nie wiem czy sie cieszyc z tego powodu...

Sprawdź poziom oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1000zł za wymianę oleju i miski to troszkę mało jak na porządną wymianę na oryginalnych częściach. Z 1600-1700zł powinno wyjść. Nie mówię o ASO gdzie taka przyjemność kosztuje coś ponad 3000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł za wymianę oleju i miski to troszkę mało jak na porządną wymianę na oryginalnych częściach. Z 1600-1700zł powinno wyjść. Nie mówię o ASO gdzie taka przyjemność kosztuje coś ponad 3000zł.

 

Zgadza sie , niezalezne warsztaty które ogarniają uczciwie BMW życzą sobie ok 1700zł za wymiane na ori częściach - brat kilka dni temu wymieniał w swojej 5GT i tyle zapłacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
1000zł za wymianę oleju i miski to troszkę mało jak na porządną wymianę na oryginalnych częściach. Z 1600-1700zł powinno wyjść. Nie mówię o ASO gdzie taka przyjemność kosztuje coś ponad 3000zł.

 

Zgadza sie , niezalezne warsztaty które ogarniają uczciwie BMW życzą sobie ok 1700zł za wymiane na ori częściach - brat kilka dni temu wymieniał w swojej 5GT i tyle zapłacił

Dokładnie taką cenę płaciłem miesiąc temu w lubelskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.