Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trochę niekompletne tłumaczenie, zobacz to ze strony ZF.com

"All ZF transmissions are filled as standard with semi-synthetic or fully synthetic premium grade oil ZF-LIFEGUARDFLUID. Optimized lubrication properties reduce fuel consumption and, in turn, CO2 emissions. Under normal conditions, the oil lasts a vehicle's entire life cycle, but it can age prematurely in case of excessive loads – such as from frequent use of trailers or quick, sporty driving. An oil change should therefore be recommended after 80,000 to 120,000 kilometers or eight years."

 

 

Według ZF olej jest na całe życie skrzyni chyba że jeździsz agresywnie,ciągasz przyczepy itp. i wtedy wymiana oleju co 80 do 120tys.km

Osobiście jestem zwolennikiem wymiany oleju w ASB i wymieniam ale piszmy dokładnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może ciut z innej beczki. Może to już moja psychoza ale czujecie np przy gwałtownym hamowaniu jak skrzynia zrzuca biegi ? Bo już sam nie wiem czy wymyślam.. Auto mam od listopada 2016 roku a teraz od 2 tygodni jakbym to wyczuwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego odgłosu nie wydaje ani nie mam żadnych wibracji. No właśnie ciężko Wam to słownie przedstawić. Ani to szarpnięcie. Po prostu mocniej czuje jak skrzynia zrzuca biegi. Kiedyś wydaje mi się że nie było tego odczucia. Przebieg 113 tys, dodam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy identycznym przebiegu czuję, jak skrzynia zrzuca biegi. Nie jest to szarpanie, ale to czuć.Z Twojego opisu wnioskuję, że identycznie jak u Ciebie.

U mnie dodatkowo czasami delikatnie szarpnie po hamowaniu do powiedzmy 20-30 km'h, a następnie dodaniu gazu i nie wiem, czy tym ostatnim nie powinienem się zacząć martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie jest to praktycznie nieodczuwalne. Poza wzrostem obrotów nie byłbym wstanie odczuć redukcji.Pomimo że to 3, samochód o mniejszej masie, to tym bardziej powinno być to odczuwalne.

Może to kwestia x-drive.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podłącze się nie co. Ciekaw jestem co powiecie. F11 z 2011r. Przy okazji wizyty u znajomego speca od elektroniki w BMW chcąc wyłączyć start - stop poprosiłem o adaptację skrzyni biegów ZF8. Na co ów spec stwierdził że wgra mi aktualizację czyli update, bo jest nowsza wersja. Pomyślałem ok. Było fajnie przed update a po jest kaszana. Szarpie pierwsze biegi, lekko przeciąga, redukuje bardzo wyraźnie i odczuwalnie. Jest kaszana. ów spec teraz uważa że skrzynia szrot. A ja uważam że przed było ok a po nie jest i coś poszło nie tak Co WY drodzy koledzy uważacie?

p.S Proponuje wymianę tłoczków, akumulatorków, płyt-a podobno w ZF8 nie ma tych elementów jeśli dobrze doczytałem. Facet chyba coś spaprał a teraz chce mnie naciągnąć. Jak chce żeby przywrócił mi ori to twierdzi że nie może bo skrzynie wywali w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pozostaje mi serwis BMW. Innej opcji nie znam bo ów spec boi się wracać do tamtej wersji, tak jak wcześniej wspominałem. NAtomiast serwis nie widzi problemu, chcą wszystko wrócić do ori i dla nich nie ma problemu z tym że wgrywają całość. Od początku czyli wszystko co możliwe. Silnik skrzynia start stop wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bedzie kolejna próba. Kasowanie adaptacji ( na nowym sofcie) i jazda zgodnie z zaleceniami. Ciekawe czy to co kolwiek zmieni :!: Skrzynia generalnie jakby się nie co uspokoiła. Nadal na zimno czyli z rana pierwsza jazda ( kilka kilometrów) wyczuwalnie zmienia biegi i dość wyraźnie redukuje. Na rozgrzanej skrzyni wszystko jest dobrze gdy zmienia do góry ale od czasu do czasu dziwnie zbija w dół ( raz dobrze a czasem redukuje co wyraźnie się odczuwa) cholera wie o co chodzi. Czyżby zblizał się jej koniec :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.