Skocz do zawartości

Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam taką diode

A to wystarczy tak??

Masz zamiar u siebie wymieniać ? Jak tak to zrób jakieś fotki i wrzuć na forum i opisz.

Mnie też jeszcze jedna rzecz zastanawia, że słabo widać podświetlenie w drzwiach, mam obity ciemnym materiałem. Regulacja moim zdaniem powinna mieć większy zakres.

Chociaż w najnowszym F31 już to poprawili i bardziej widać te podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wymienialem taka ramke u siebie w BMW F34. Ramka taka sama jak w F30 i F31.

Sama wymiana plus zrobienie przejsciowki jest banalnie proste. (Przejsciowke mozna zamontowac gdy jest dioda podwietlajaca uchyt kubkow)

Oto schemat podlaczenia kabli i numery czesci ktore zakupilem.

A mianowicie:

 

Ramka 64119358940

Piny z kablem 61130005198 x 3stk

Piny z kablem 61130005197 x 3stk

Piny bez kabla 61131393723 x 3stk

Wtyk 61138377072 x 1stk

Wtyk 61136931929 x 2stk

 

Schemat podlaczenia kabli:

 

http://images82.fotosik.pl/222/5b4a2fad330c582fgen.jpg

 

Zdjecia czesci:

 

http://images82.fotosik.pl/222/e450f4d352a874b8gen.jpg

http://images84.fotosik.pl/221/8be2c6304caa726fgen.jpg

 

Zdjecia po zamontowaniu:

http://images83.fotosik.pl/221/3783cf204ab45b96gen.jpg

http://images83.fotosik.pl/221/df0944ae2373d4a7gen.jpg

 

Niestety nie posiadam zdjec badz filmu z przepowadzonych prac.

Ale po krotce trzeba sciagnac centralna listwe ozdobna wraz z kratkami nawiewu i odpiac od nie wtyczke z awaryjek.

Sciagnac dolna obudowe konsoli srodkowej gdze znajduje sie dioda led oswietlajaca kubki.

Wyloni nam sie wtedy stara ramka przykrecona na 4 torxy dwa u gory dwa na dole.

Odkrecamy ja wypinamy wtyczki od panelu radia i klimy, przekladamy panel klimy i radia w nowa ramke.

Przejsciowke wczesnie przygotowana wpinamy jedna strona do zasilania z auta, druga do nowej ramki, trzecia do diody na kubki i skladamy z powrotem.

 

Generalnie przygotowanie wszystkiego na spokojnie i delikatne podejscie do sprawy ze zlozeniem przejsciowki, rozebraniem i zlozeniem zajelo mi okolo 45min.

W razie pytan chetnie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ale u mnie wlasnie za wszystko razem wyszło 180, dlatego sie zdziwiłem ;)

 

Dziś zrobiłem u siebie. Części ok. 240zł i godzina pracy. Efekt całkiem niezły :)

 

Przymierzam się u siebie do wymiany...napisalem zapytanie do salonów-cena wyjściowa 285 zł - (marne 5%) rabatu;)

Macie jakieś sugestie jak rozmawić z salonem o lepszy rababik? ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Robił już może tą zamianę w aucie gdzie nie ma lampki LED nad cupholderem? Dużo bardziej skomplikowane?

 

Podłączam się do pytania. W F32 cupholder nie jest podświetlany :/ Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisisz piwko na zlocie, może być Paulaner :mrgreen:

 

http://f30.bimmerpost.com/forums/showpost.php?p=19207637&postcount=324

 

A dla siebie książęce pszeniczne żebyś sam nie konsumował :mrgreen: Dzięki Jurek :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeżdżę swoim nowym F34 330i od sześciu tygodni.

W pakiecie dodatkowego oświetlenia (563), które otrzymałem w ramach pakietu Convenience Plus (ZCP) według opisu w cenniku powinno być:

"-Ambientowe oświetlenie przodu i tyłu (standard w 330i, 340i)

-Ambientowe oświetlenia boczków drzwi, centralnego schowka, przestrzeni na nogi z przodu oraz w słupku B"

Tymczasem widzę, że z tego wszystkiego mam tylko "Ambientowe oświetlenia boczków drzwi". OK, podświetlona też jest dookoła ramka sterowania klimą i radia, co de facto niczego nie oświetla.

Czy to tak ma być? Podświetlenie przestrzeni na nogi mam jak otworzę drzwi, albo sam włączę oświetlenie wnętrza, ale to nie jest "oświetlenie ambientowe", tylko zwykłe.

Co to jest: "Ambientowe oświetlenie przodu i tyłu"?

Brak podświetlenia ambientowego schowka pod konsolą centralną to jakiś absurd, którego się nie spodziewałem. Poprzednio jeździłem X3 F25 z 2011 i tam (to przecież też "trójka"), było o niebo lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeżdżę swoim nowym F34 330i od sześciu tygodni.

W pakiecie dodatkowego oświetlenia (563), które otrzymałem w ramach pakietu Convenience Plus (ZCP) według opisu w cenniku powinno być:

"-Ambientowe oświetlenie przodu i tyłu (standard w 330i, 340i)

-Ambientowe oświetlenia boczków drzwi, centralnego schowka, przestrzeni na nogi z przodu oraz w słupku B"

Tymczasem widzę, że z tego wszystkiego mam tylko "Ambientowe oświetlenia boczków drzwi". OK, podświetlona też jest dookoła ramka sterowania klimą i radia, co de facto niczego nie oświetla.

Czy to tak ma być? Podświetlenie przestrzeni na nogi mam jak otworzę drzwi, albo sam włączę oświetlenie wnętrza, ale to nie jest "oświetlenie ambientowe", tylko zwykłe.

Co to jest: "Ambientowe oświetlenie przodu i tyłu"?

Brak podświetlenia ambientowego schowka pod konsolą centralną to jakiś absurd, którego się nie spodziewałem. Poprzednio jeździłem X3 F25 z 2011 i tam (to przecież też "trójka"), było o niebo lepiej!

 

Wszystko masz na miejscu. Tak właśnie to wygląda w F3x. W G30 oświetlenie ambient jest już bardziej imponujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy do zlozenia kabelka potrzebna jest lutownica lub jakas specjalna zaciskarka? Bo sie zastanawiam czy sam ogarne jak kupie czesci z aso.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy czy chcesz to zrobić kulturalnie na zasadzie plug and play, czy na chama. :) Jak kulturalnie to potrzebna będzie zaciskarka albo umiejętność zaciskania pinów bez niej. Jak niekulturalnie to lutownica albo specjalne złączki do wpinania się na kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tzw. "Pakiet dodatkowego oświetlenia" występuje w 430i LCI w standardzie. Czy o nim mówimy? W opisie nie ma słowa o podświetleniu konsoli, a z kolei nie ma innego pakietu oświetlenia w konfiguratorze dla wersji M-pakiet.
Sprzedam nowy Downpipe decat 4,5' do B58 - firmy CTSP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.