Skocz do zawartości

Dostęp komfortowy, kilka pytań.


Jacob46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie otwierania samochodu bez kluczyka (moje f10).

 

Mogę uruchomić samochód przyciskiem start kluczykiem który jest w kieszeni ale...

 

Czy mogę też otwierać zamykać drzwi keyless go? Mam wrażenie, że to nie działa

ale myślałem że odpalanie/zamykanie idą w parze jeśli chodzi o wyposażenie.

 

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie otwierania samochodu bez kluczyka (moje f10).

 

Mogę uruchomić samochód przyciskiem start kluczykiem który jest w kieszeni ale...

 

Czy mogę też otwierać zamykać drzwi keyless go? Mam wrażenie, że to nie działa

ale myślałem że odpalanie/zamykanie idą w parze jeśli chodzi o wyposażenie.

 

Z góry dziękuję za info.

 

Otwieranie drzwi bez kluczyka to "Pakiet komfortowy" - tam tez nogą otwierasz bagażnik. A bezkluczykowe zapalanie auta, ma obecnie każde F10 i jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Te otwieranie nogą bagażnika, przy pakiecie 'komfort' to chyba nie jest standard? Drzwi owszem otwieram i zamykam dotykając klamki, ale do otwierania bagażnika nogą potrzebny jest jeszcze jakiś czujnik?

 

Nie jestem pewien czy zmienili to wraz z ktoryms rokiem modelowym. Ale przy roczniku 2015 jest to standard. Biorac pakiet komfortowy masz otwieranie klapy bagaznika "z buta" i nic domawiac nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwieranie nogą bagażnika, przy pakiecie 'komfort' to chyba nie jest standard? Drzwi owszem otwieram i zamykam dotykając klamki, ale do otwierania bagażnika nogą potrzebny jest jeszcze jakiś czujnik?

 

Nie jestem pewien czy zmienili to wraz z ktoryms rokiem modelowym. Ale przy roczniku 2015 jest to standard. Biorac pakiet komfortowy masz otwieranie klapy bagaznika "z buta" i nic domawiac nie trzeba.

 

W moim 2014 też to jest. Jestem ciekaw tylko czy to otwieranie nogą idzie w parze z elektrycznym otwieraniem i domykaniem bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to co potrzeba zrobić/zmienić aby zadziało otwieranie bagażnika nogą :?:

Zakładam, że już mam otwieranie bez kluczyka drzwi i elektrycznie klapy bagażnika.

 

Pomachac noga pod bagaznikiem? :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci nie zostaje nic innego, jak udac sie do ASO i sie po prostu zapytac o co chodzi z tym dostepem komfortowym. Nic innego nie przychodzi mi na mysl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie nogą wprowadzono od roku modelowego 2012 (wrzesień 2011) oczywiście w połączeniu dostępu komfortowego i elektrycznego otwierania / zamykania bagażnika. Rok później dodano również zamykanie ruchem nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby otworzyć i zamknąć klapę bagażnika należy podłożyć nogę pod tylni zderzak - właśnie coś w stylu "kopnięcia" prostopadle do zderzaka. Kiedyś próbowałem machać nogą pod zderzakiem na boki, ale wtedy nie zawsze otwieranie i zamykanie klapy działało. W serwisie wytłumaczyli mi iż jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie np. przed kotami, które mogą przechodzić pod zderzakiem - właśnie w poprzek auta. No przynajmniej taką informację otrzymałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Faktycznie "kick" nogą na wprost działa zawsze.

 

Swoją drogą - szacun dla ASO, a konkretnie dla wytłumaczeń jakie potrafią klientom wciskać :lol:

Całe życie myślałem, że dla takiego kota przejście wzdłuż auta jest takim samym wyzwaniem, jak w poprzek... :wink:

Inna sprawa, że taki kot musiałby najpierw ukraść właścicielowi pilota, aby klapa w ogóle zareagowała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że taki kot musiałby najpierw ukraść właścicielowi pilota, aby klapa w ogóle zareagowała :wink:

 

Dlatego ćwierć inteligencja pracowników ASO BMW sięga zenitu... Czy oni nas mają za idiotów czy co? W zyciu nie spotkalem sie az z taka ignorancja i brakiem myslenia jak w tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok później dodano również zamykanie ruchem nogi.

Zamykanie?

Działa jak z przycisku ale jest dodatkowo ostrzegawczy sygnał akustyczny. Przy głębszym sięganiu do bagażnika można przypadkiem uruchomić zamykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dostęp komfortowy.

 

Innowacyjny komfort obsługi – dostęp komfortowy z bezdotykowym otwieraniem i zamykaniem pokrywy bagażnika umożliwia otwarcie drzwi pojazdu, a następnie również uruchomienie silnika bez użycia kluczyka.

Kluczyk znajdujący się np. w kieszeni lub w aktówce jest automatycznie rozpoznawany, jak tylko kierowca zbliży się do pojazdu. Po samoczynnym odblokowaniu drzwi można wsiąść i włączyć silnik przyciskiem start/stop.

Wyposażenie to obejmuje także funkcję bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika. Krótki ruch stopą skierowaną w stronę środkowej części tylnego zderzaka daje impuls do bezdotykowego otwarcia lub zamknięcia pokrywy bagażnika. W tylnym zderzaku na różnej wysokości rozmieszczone są czujniki. Dostęp do pojazdu jest jednak możliwy tylko wtedy, gdy system rozpozna jednocześnie kluczyk. Dopiero wtedy zamek bagażnika automatycznie się otwiera i umożliwia bezdotykowe uniesienie pokrywy bagażnika.

Autoryzacja kluczyka zapewnia bezpieczeństwo systemu. Przedmioty leżące pod pojazdem, a nawet zwierzęta przebiegające pod zderzakiem nie są w stanie zmylić systemu.

 

tyle ze strony BMW - o Komfortowym dostępie ( Comfort Access System ) - kod wyposażenia 322

 

Niedługo bede miał F10 z 2015r. z tym ficzerem to sprawdze co i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.