Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w 520d


BLADE22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chodzi tylko o kwestie materialną.

Nastąpi ingerencja w fabryczny montaż. Nie wszyscy mechanicy są tak skrupulatni by wszystkie czynności wykonać z należytą starannością,wiedzą i przywrócić 100% stanu fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mechanicy są tak skrupulatni by wszystkie czynności wykonać z należytą starannością,wiedzą i przywrócić 100% stanu fabrycznego.

 

To prawda. Moi na przyklad zrobili praktycznie remont silnika: nowe panewki, pierscienie, nowy rozrzad w wylozyli sie na montazu wydechu. Od naprawy borykam sie z nadmierna wibracja tylnego tlumika na zderzaku plus czasami zasmierdzi mi spalinami. Nie dokrecili sruby od czujnika spalin w kolektorze wydechowym i raz musieli poprawic wal bo czulem drgania. Po drugiej poprawce i tak mam caly czas problem z wydechem a wiem, ze przed az tak nie bylo. Co prawda ani oni, ani inni nie widza od spodu zadnego bledu. Moze to zbieg okolicznosci, nie wiem..... Takze sa mechanicy bardziej skrupulatni i mniej. Sa tacy zarozumiali, ze nie raz nie idzie z nimi rozmawiac i zbywaja klientow.

 

Jezeli chodzi o rozrzad to duzo ludzi chwali: https://dobrymechanik.pl/mechanicy/bukowie/fafara.html

Bardzo przyjemnie sie z gosciem nawet rozmawia przez telefon. Nie jest kolejnym nadetym gosciem typu co to nie on. Sa nawet tacy co przebieraja robote i byle czego nie wezma. Albo tacy co nie beda poprawiac po innych lub jak serwisowales na 'chinskich' czesciach w przeszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś ? Zawsze możesz jechać do mechaników, którzy robią tylko BMW i zrobią to jak w serwisie albo lepiej.

 

tutaj się w pełni zgadzam - jak jeżdżę daną marką i kończy się gwarancja to szukam mechanika, który się specjalizuje w danej marce...

 

A jak do tego przy każdej wizycie widzę, że cały czas się przewijają takie auta jak mój - to znaczy, że to jest to czego szukałem :cool2:

 

PS - oczywiscie jest całe stado innych względów i dlatego Fordy serwisowałem w Katowicach a BMW w Tarnowie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy mechanicy są tak skrupulatni by wszystkie czynności wykonać z należytą starannością,wiedzą i przywrócić 100% stanu fabrycznego.

 

To prawda. Moi na przyklad zrobili praktycznie remont silnika: nowe panewki, pierscienie, nowy rozrzad w wylozyli sie na montazu wydechu. Od naprawy borykam sie z nadmierna wibracja tylnego tlumika na zderzaku plus czasami zasmierdzi mi spalinami. Nie dokrecili sruby od czujnika spalin w kolektorze wydechowym i raz musieli poprawic wal bo czulem drgania. Po drugiej poprawce i tak mam caly czas problem z wydechem a wiem, ze przed az tak nie bylo. Co prawda ani oni, ani inni nie widza od spodu zadnego bledu. Moze to zbieg okolicznosci, nie wiem..... Takze sa mechanicy bardziej skrupulatni i mniej. Sa tacy zarozumiali, ze nie raz nie idzie z nimi rozmawiac i zbywaja klientow.

 

Jezeli chodzi o rozrzad to duzo ludzi chwali: https://dobrymechanik.pl/mechanicy/bukowie/fafara.html

Bardzo przyjemnie sie z gosciem nawet rozmawia przez telefon. Nie jest kolejnym nadetym gosciem typu co to nie on. Sa nawet tacy co przebieraja robote i byle czego nie wezma. Albo tacy co nie beda poprawiac po innych lub jak serwisowales na 'chinskich' czesciach w przeszlosci.

 

Zdecydowanie polecam wymiane rozrzadu u pana Fafary,wymienialem u niego rozrzad z poaczatku wrzesnia. Temat ogarniety w 6h o ile dobrze pamietam ,na usluge dostalem 2 lata gwarancji , facet wie z czego zyje, roznica w pracy motoru po wymianie nie do opisania - naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem cały wątek a wciąż nie znam ceny za jaka wymienia rozrzad gorik i pim w Krakowie.

Fafary robią to za 2600?

Moze ktoś z was uzupełni ten wątek o aktualne ceny.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kumatyWujek - Fąfary robią za 3300zl bodajże na OEM,bądź 2750 zl za zestaw który zawiera ślizgi i jakies dodatkowe części nie sygnowane logo BMW ( defekto to te same części , miałem w ręku 1 do 1 , ewidentnie to samo z zatartym logo ) . Przy jednym i drugim zestawie 2 lata gwarancji na usługę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
ori części to chyba sam rozrząd a gdzie uszczelniacz wału, uszczelka pokrywy zaworów,podkładki pod wtryski, uszczelka adaptera wlewu oleju, przewód odmy, olej do dyfra, oringi dyfra, olej i filtr silnikowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d jaki przebieg, ze wymiana rozrządu niezbędna ?

 

270tys nie cale, może nie niezbędna ale wole dla świętego spokoju to zrobić, trochę o tym czytałem co wymieniać przy okazji rozrządu a co nie i już sam nie wiem, ile ludzi tyle opinii, może ktoś coś napisze na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! 251000 tys i wczoraj przy uruchamianiu silnika usłyszałem w kabinie przerażajace grzechotania które ucichło po Ok 3-5 sekundach . Wyszedłem z auta i silnik chodzi prawie normalnie tylko ze w nadkolach słuchać takie cykanie jakby pasek klinowy lub rolka napinacza ! To zapewne rozrząd bo po przejechaniu 30 km postawiłem auto i ponownie po 4 h odpaliłem auto . Hałas ten sam przez 2-3 s . Mechanik potwierdził rozrząd . Ponieważ mam xdrive cena 4000 netto . Czas -7-8 dni . PS . Jeżeli macie do polecenia kogoś dobrego od BMW w okolicach Słupska lub Koszalina to z chęcią skorzystam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie ! 251000 tys i wczoraj przy uruchamianiu silnika usłyszałem w kabinie przerażajace grzechotania

 

No przy 251 milionach nie ma się co dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witajcie ! 251000 tys i wczoraj przy uruchamianiu silnika usłyszałem w kabinie przerażajace grzechotania które ucichło po Ok 3-5 sekundach . Wyszedłem z auta i silnik chodzi prawie normalnie tylko ze w nadkolach słuchać takie cykanie jakby pasek klinowy lub rolka napinacza ! To zapewne rozrząd bo po przejechaniu 30 km postawiłem auto i ponownie po 4 h odpaliłem auto . Hałas ten sam przez 2-3 s . Mechanik potwierdził rozrząd . Ponieważ mam xdrive cena 4000 netto . Czas -7-8 dni . PS . Jeżeli macie do polecenia kogoś dobrego od BMW w okolicach Słupska lub Koszalina to z chęcią skorzystam .

 


Napisz co dalej. Wymieniles? Gdzie, za ile? Moj zbliza sie do 200 tys wiec wkrotce bede mial to samo i tez te same okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Witajcie ! 251000 tys i wczoraj przy uruchamianiu silnika usłyszałem w kabinie przerażajace grzechotania które ucichło po Ok 3-5 sekundach . Wyszedłem z auta i silnik chodzi prawie normalnie tylko ze w nadkolach słuchać takie cykanie jakby pasek klinowy lub rolka napinacza ! To zapewne rozrząd bo po przejechaniu 30 km postawiłem auto i ponownie po 4 h odpaliłem auto . Hałas ten sam przez 2-3 s . Mechanik potwierdził rozrząd . Ponieważ mam xdrive cena 4000 netto . Czas -7-8 dni . PS . Jeżeli macie do polecenia kogoś dobrego od BMW w okolicach Słupska lub Koszalina to z chęcią skorzystam .

 

Polecam Kwiatkowskiego w LUZINIE

cena za wymianę w X3 2.0d X-drive 4000PLN brutto (robione na początku roku)

Auto trzeba zostawić na ok 3 dni ale pełen profesjonalizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.