Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w 520d


BLADE22

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki że się tak włączę w te dywagacje.

Rozmawiałem z jednym z mechaników, który stwierdził, że wyjęcie silnika nie jest jakoś strasznie czasochłonne i upierdliwe, ponieważ taka jest konstrukcja. Bardziej chodzi o budowanie otoczki, aby uzasadnić koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napiszę inaczej: gdzie się człowiek spieszy tam się diabeł cieszy :twisted:


nie ma co wyciągać silnika ze stoperem w ręku; ja tam nieufnie podchodziłbym to takich rekordów, ponieważ lepiej jak mechanik ma dużo czasu i 6 razy sprawdzi to samo, niż jak się spieszy bo czeka następny klient


PS - ostatnio było kilka zapytań na forum, że po wymianie rozrządu/silnika wychodzą jakieś kwiatki :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o szybką radę wczoraj w mojej BMW f10 2010 2.0 Diesel po odpaleniu auta zaczeło coś zedzic w silniku wystepuje to przy dodawaniu gazu ( nie wiem czy sie da tu wstawić filmik na forum ) zjechalem na serwis, po lekkim demontażu chyba od strony zaworów stwierdzili że łańcuch jest luźny. Proszę o szybką pomoc ponieważ serwis sugeruję wyjęcie silnika i wymianę rozrządu. Co należy wymienić ? jakie części ? oryginalne zamienniki ewentualnie jakiej firmy ? Z góry dziękuje za wszelka pomoc sprawa jest pilna,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam proszę o szybką radę wczoraj w mojej BMW f10 2010 2.0 Diesel po odpaleniu auta zaczeło coś zedzic w silniku wystepuje to przy dodawaniu gazu ( nie wiem czy sie da tu wstawić filmik na forum ) zjechalem na serwis, po lekkim demontażu chyba od strony zaworów stwierdzili że łańcuch jest luźny. Proszę o szybką pomoc ponieważ serwis sugeruję wyjęcie silnika i wymianę rozrządu. Co należy wymienić ? jakie części ? oryginalne zamienniki ewentualnie jakiej firmy ? Z góry dziękuje za wszelka pomoc sprawa jest pilna,

 

Napisz lub zadzwoń do tego sklepu: https://czescidobmw.pl

Na podstawie nr. VIN dostaniesz pełną listę części rozrządu oryginalnych lub zamiennych ( do wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, przyznam się bez bicia nie przebrnąłem przez wszystkie strony tego wątku. Zamierzam wymienić rozrząd w F11 525xd (n47) i mam dwie zagwostki:

-jak się przygotować do wymontowania przedniego napędu?

-jaki ściągacz kupić do koła zębatego pompy paliwa?

W zestawach blokad jest jakaś blokada pompy, inni nazywają to ściągaczem pompy, ale po wyglądzie nie kumam jak tym zdjąć koło zębate

https://allegro.pl/oferta/sciagacz-pompy-wysokiego-cisnienia-bmw-n47-n57-6986199749?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Muszę się pochwalić, że właśnie wymieniłem sam. W przypadku Xdrive bez podnośnika to bardzo dużo pracy i nie dziwię się że za samą robotę warsztaty krzyczą od 2 tysi w górę. Moje F11 525xd ma 239tkm i oryginalny rozrząd jeszcze wcale nie hałasował, jedyny objaw zużycia to drgania zimnego silnika. Po zdemontowaniu wszystko okazało się w bardzo dobrym stanie jak na ten przebieg. Łańcuchy już trochę dłuższe od nowych co spowodowało delikatne przestawie faz, blokada wałków nie wchodziła do końca. Napinacze, ślizgi i koła zębate wyglądały bardzo dobrze. Za to kolektor ssący mega zasyfiony i klapka na 4 cylindrze już prawie urwana. Wymieniłem wszystko co się dało wymienić i efekt jest super, zimny silnik pracuje jak zegarek jeśli można tak powiedzieć o N47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie coś.

Scheda po Premium Motors.

Cytuje post z sekcji polecane warsztaty.


"Premium Motors zakończyło działalność z dniem 31 grudnia 2018...

ALE...

Część pracowników zebrało się razem - i z dniem 02.01.2019 roku otworzyliśmy nową firmę - BM MOTORS w Roszkowie ( koło Pruszcza Gdańskiego )

Profil działalności taki sam - pełen serwis BMW , sprzedaż części, naprawy bieżące , elektronika itd.

serdecznie zapraszamy


BM MOTORS

Warszawska 11

Roszkowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak pisałem kilka stron wcześniej


Polecam Kwiatkowskiego w LUZINIE cena za wymianę w X3 2.0d X-drive 4000PLN brutto (robione rok temu)

Auto trzeba zostawić na ok 3 dni ale pełen profesjonalizm


do tego FV / paragon - więc i jest gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Panowie, gdzie w stolicy lub okolicy najlepiej robić rozrząd?

 

Po co robić to w warszawie?

320 km od Warszawy masz najlepszych specjalistów od silników BMW. Bukowie pod wrocławiem. Bracia Fąfara.

Masz bardzo dobrą drogę do nich. Rozrząd zrobią Ci na miejscu w kilka godzin, dostaniesz gwarancje i zaplacisz mniej niż w warszawie.

Wiele osób ze stolicy do nich jeździ.

Tutaj masz opinie

https://dobrymechanik.pl/mechanicy/bukowie/fafara.html


tel. 793 027 444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego genialny pomysł, jechac prawie 700km zeby zrobić rozrząd i zaoszczędzić kilka stówek. Do tego nie tylko stracić czas na dojazd ale jeszcze kilkanascie godzin zanim to zrobią :duh:
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, jest to bardzo dobry pomysł ponieważ:

- wymiana rozrządu odbędzie się u najlepszych speców od bmw

- dzieki temu bede miał pewność, ze będzie to zrobione jak należy

- wymiana odbędzie się bez wyjmowania silnika

- wymiana potrwa nie kilkanaście a kilka godzin, dla napędu RWD pewnie 3-4h. Przykładowo jesteś u nich na 8 a o 12 wyjeżdzasz już autem z nowym rozrządem

- dlatego, że mogę być przy wymianie, na wszystko mogę patrzeć i wszystko mi jest tłumaczone łącznie z dalszym użytkowaniem po wymianie

- otrzymuje gwarancje

- otrzymuej bardzo dobrą cenę na wymiane

- z warszawy jest bardzo dobra droga a jazda bmw to przyjemność z jazdy ;)


Słuchaj, ludzie jeżdżą do nich i po tyś km i nie marudzą tylko są zachwyceni o czym świadczą opinie, z którymi powinieneś się zapoznać zanim napiszesz kolejną głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.