Skocz do zawartości

jakie średnie spalanie i ile km na baku e60 520d 163km?


tomekmax1

Rekomendowane odpowiedzi

jakie macie średnie spalanie i ile km robicie na baku e60 520d 163km? U mnie srednie wychodzi 7,5 l dojazdy do pracy 25 km w jedna strone jadac prawie caly czas 100kmh na tempomacie czy to duzo? Po miescie nie jezdze ile robicie km na baku
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie średnie spalanie i ile km robicie na baku e60 520d 163km? U mnie srednie wychodzi 7,5 l dojazdy do pracy 25 km w jedna strone jadac prawie caly czas 100kmh na tempomacie czy to duzo? Po miescie nie jezdze ile robicie km na baku

To ja mam w swoim 530D jadac autostrada 120-130 km/h na tempomacie spalanie ok 7l/100km

Chyba cos masz nie tak

moze ci sie nie dogrzewa??

Ja jak mialem uwalone termostaty to jadac z tempomatem 130km/h mialem spalanie ok 8l/100km wiec litre wiecej niz teraz

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie spalanie to chyba nie tragedia,mi E87 120d z tym samym silnikiem i automatem w trasie paliło około 8L a w mieście 10-11L,jazda raczej dynamiczna,z tego co tu na forum piszą użytkownicy wynika że 3,0d pali tyle samo,albo nawet trochę mniej.

a z resztą,nie jeździ się bmw żeby oszczędzać paliwo, :D

no chyba że to spalanie nagle Ci jakoś podskoczyło..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie jestem po dokładnych testach spalania.

Zrobiłem 500km w trasie, ale po dość zatłoczonej drodze, częste hamowania i przyspieszanie, gdy było pusto to prędkość była 120-140km/h, raz zobaczyłem 200km/h i spalanie przy takiej jeździe wyszło mi 6,5l na setkę. Po mieście zrobiłem 200km, ale moje miasto, czy moja jazda, to dystanse od 1km do 6km. Czyli rano córcia do przedszkola (1km), później trasa do biura 5km, później 3km do sklepu, 3km na spotkanie z klientem i znowu 5km do domu, także non stop jazda na niedogrzanym silniku i tu wyszło mi 10l na setkę.

Zrobiłem też niedawno inny test, przejechałem Warszawę z północy na południe i z powrotem (63km) kompletnie emerycką jazdą, zgodnie z przepisami, środek dnia w niedzielę, luźno na drogach, w ukrytych opcjach kompa pokazało, że po tej trasie zniknęło mi tylko 3l ropki, także wszystko zleży od jazdy kierowcy.

 

Mam trochę więcej niż 163KM i wyrzucony DPF, skrzynia manual. Normalnie jeżdżę dość żwawo :mrgreen: takie są moje punkty odniesienia.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak do 10km to dopiero silnik się rozgrzewa. Skasuj średnie spalanie po 10km i przejedzie resztę trasy. Mi w trasie na rozgrzanym silniku przy 130-140 km/h pali 5.5-5.6l przy 100km/h pewnie 5l wiedz Twój M47 powinien palić 5.5

 

Przeplywke wymieniłaś?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może ale to raczej min. odchylenia są. Najlepiej się sprawdza po 100km tankujac.

Ekonomista pokazuje różne wartości bo raz jedziesz pod górkę a innym razem z górki w obu przypadkach inne obciążenia wiedz tym bym się nie przejmował bo to całkiem normalne.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A przeplywomierz już wymieniłaś?

Zatankuj do pełna, przejedz 100km i Zatankuj znowu do pełna. Będziesz wiedział ile pali i tą wartością się sugeruje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

u mnie spalanie

jazda miejska, krótkie dystansy około 7,5-8 l/100 km

 

jazda autostradowa tak około 7l-8l/100 ale zależy jak jedziesz 10l też spali przy 160+ i niżej nie miałem nie wierzę w spalanie 5,5 l/100 !!!!

 

auto 520d E61, 2006 180000 automat,

 

w mojej ocenie 520d do 530d nie jest jakoś szczególnie oszczędne co innego silnik N47 tam spalanie na poziomie poniżej 6l/100 jest do osiągnięcia przy delikatnej jedzie

 

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale tu się rozchodzi o spalanie przy 100 km/h, ja za bardzo nie mogę powiedzieć bo nie mam waszego silnika ale nie wierzę żeby spalanie było wyższy jak 6L

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale tu się rozchodzi o spalanie przy 100 km/h, ja za bardzo nie mogę powiedzieć bo nie mam waszego silnika ale nie wierzę żeby spalanie było wyższy jak 6L

Silnik M47 spala odczówalnie więcej od N47. Nie wiem dokładnie o ile ale z tego co zdążyłem zaobserwować myślę że jest to co najmniej 0,5l . Moje średnie spalanie z roku jak nie więcej to 5,5l ,sprawdzane zarówno z kompa jak i z baku. Zawalidrogą na pewno nie jestem :wink: natomiast potrafię jechać płynnie (ekonomicznie) na ile pozwalają nasze drogi i inni kierowcy . Wynik raczej nie do osiągnięcia w M47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.