Skocz do zawartości

Jak dbać o nasze BMW


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiscie mialem orginal, boshe i ngk w benzynie i nie stwierdzilem roznic.

Wazne aby wymieniac komplet co 100 tys lub mniej zanim jedna zostanie uszkodzona bo to niestety moze prowokowac kosztowne konsekwencje.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a irydowe stosował/stosuje ktoś?

 

warto?

 

Wkładać zalecane NGK albo BOSCH - nie poczujesz żadnej różnicy między tam a irydowymi.

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Osobiscie mialem orginal, boshe i ngk w benzynie i nie stwierdzilem roznic.

Wazne aby wymieniac komplet co 100 tys lub mniej zanim jedna zostanie uszkodzona bo to niestety moze prowokowac kosztowne konsekwencje.

 

Jakie konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudna swieca chocby nie rowna prace silnika na zimnym ktora moze zostac zle zdiagnozowana i kosztowac kilka nie potrzebnych wymian.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale objawy moga np przypominac niesprawny Valveronic... no nie nie wymieniam cewek co 160 tys km jak sie powinno ale to nie ten sam wydatek.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dodane : usterka kabla + prowadzaca do utraty zasilania.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Sorki za OT, przeglądałem części na RealOEM i się bardzo zdziwiłem kosztem koła Vanos do silnika N52, wydawało mi się że kiedyś kosztowało grubo powyżej 1000 PLN, a teraz kosztuje 450 PLN, http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7583208-zesp-regulacyjny-walka-rozzawwydech - czy ktoś się nie rypnął na naszą korzyść? RealOem pokazuje 328 USD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w N57N2 są klapki w kolektorze. Jeśli tak, to co ile km należałoby je wymienić zanim narobią bałaganu w motorze?

Z tego co wyczytałem usuwać ich nie polecacie.

Dzięki za odpowiedź.

Test spalania po modyfikacji oprogramowania silnika.

061fac0013ca14a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy w N57N2 są klapki w kolektorze. Jeśli tak, to co ile km należałoby je wymienić zanim narobią bałaganu w motorze?

Z tego co wyczytałem usuwać ich nie polecacie.

Dzięki za odpowiedź.

 

Jesli usuwasz musisz zrobic remap by uwzglednic ich brak

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Nigdzie wcześniej nie natknąłem się na taką informację.

W youtub-ie jest mnóstwo filmików ale o remapie żadnych informacji. Swoją drogą mógłbyś przybliżyć mi temat tego remapu?

Z góry dziękuję.

Test spalania po modyfikacji oprogramowania silnika.

061fac0013ca14a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam przymierzam sie do wymiany swiec zaplonowych i mam pytanie z jaka sila dokrecic swiece w silniku n52b25? Ma ktos wiarygodna tabele z wartosciami dokrecania swiec?

 

zobacz temat marvel.marv ma pdf calydosilnikasa tam wartosci dokrecania prawdopodobnie

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do wymiany swiec zaplonowych i mam pytanie z jaka sila dokrecic swiece w silniku n52b25? Ma ktos wiarygodna tabele z wartosciami dokrecania swiec?

 

zobacz temat marvel.marv ma pdf calydosilnikasa tam wartosci dokrecania prawdopodobnie

 

 

Tam nie znalazlem takiej tabelki ale na stronie producenta swiec ktore chce zamontowac (ngk) wyczytalem ze w przypadku glowic aluminiowych wartosc dokrecania wynosi 25-30 Nm. Ktos to potwierdzi?

 

https://youtu.be/PNTkFbTKDJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci wyżej co mówi instrucja bentely'a. To jest naprawdę dobre źródło informacji. Jakbym miał wybierać to bym dokręcał na mniejszy moment 23NM jak z mojego posta a nie 30NM ile wynosi granica którą napisałeś. Świeca to nie koło w samochodzie. Nie pracuje, szansa że się sama wykręci graniczy z cudem, a z kolei jak przykręcisz ze zbyt dużym momentem i coś urwiesz to będziesz miał poważny wydatek. Ja dokręcając kolektor popatrzyłem na złe wartości i zamiast 14 czy tam 15NM, dokręciłem na 22NM i w efekcie urwałem śrubę - jak widać, tolerancje są raczej małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem lekkie telepanie budą oraz falowanie obrotów silnika na biegu jałowym (E91 320d M47T2), obstawiam któryś z wtryskiwaczy. Na początek chciałbym spróbować przeczyścić wtryski którymś ze specyfików: LM Diesel System Reiniger 5156, Motul Diesel System Clean itp. Jak to wpływa na kondycję wtrysków i filtra DPF? nie powoduje to rozpuszczenia brudów w baku i następnie dostanie się tego do listwy CR? Czekam na opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam LM diesel spulung, warto podpiąć go przy filtrze paliwa i odciąć zbiornik, silnik pracuje na samym preparacie, wtedy są najlepsze efekty i odpada obawa o rozpuszczenie sufu z baku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.