Skocz do zawartości

Jak dbać o nasze BMW


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sorki z góry za głupie pytanie, ale nie posiadam lewarka, chciałem wymienić koła na letnie ale ku mojemu zdziwieniu ukazały się gniazda których w żadnych aucie nigdy nie widziałem. Nie chciałbym ich uszkodzić, jak podnieść auto za pomocą zwykłej żabki w takim wypadku?, pozostaje mi tylko zakup OEM lewarka?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko się zgadza tyle ze ja nie mam lewarka a zwykła żabę :P, są jakieś reduktory, przejściówki pozwalające na użycie innego podnośnika?

A o czym ja? pisze o zabie, uzywam takiego czegos http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-garazowe/urzadzenia-podnosnikowe/podnosniki/nakladka-na-podnosnik-329010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze
Zastosowanie tej gumy z linka powyżej bezpośrednio na te plastiki w podłodze auta spowoduje w krótkim czasie zgilotynowanie tej gumy przez podnośnik. U siebie stosuję pomiędzy docięty kawałek twardego klocka który wchodzi w ten plastik w podłodze auta i wypełnia go na równo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam, zakupiłem ostatnio E91 LCI 330xd z 2008 roku (silnik N57). Na liczniku już 175 000 km powiedzcie mi proszę co powinienem w niej zrobić jako pakiet startowy? Oleje filtry i amortyzatory tył zrobiłem. Zastanawiam się nad rozrządem i olejem w skrzyni biegów (automat).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej i miska z filtrem skrzyni biegow automat jak najbardziej !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozrząd do osłuchania, bo zdarzają się przypadki zerwania również w 3.0d niestety.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie rzadziej zdarzają się przypadki problemu z rozrządem w 3.0d. Zaleca się wymianę płynów w przekładniach, jak wpiszesz swój model na jakiejś stronie z doborem oleju to znajdziesz informację jaki konkretnie gdzie ma być zastosowany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do xdrive to do skrzyni rozdzielczej oryginalny płyn bmw,a co do mostów to castrol 75w90. Znajdziesz np. na czescidobmw.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

We wnęce przedniego prawego koła zauważyłem otwór, który we wnęce koła przedniego lewego jest zaślepiony.

Na obrazku z linka jest to nr 10. Czy u was też nie ma tej zaślepki z lewej strony? BMW e91 LCI 330 xd.

https://img.laximo.net/BMW201605/source/360163.gif?s=252361748&k=4bb6037ff13aada385abbc8e98f406e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jak dbać, sprawa prosta wyprzedzać fakty. Mowa o silniku 335i N54. Wymieniać olej co 15 tyś. świece co 50 tys. czyszczenie komór dolotowych i zaworów co 60 tyś

Cewki wymienić po 100 tyś . pompę wody elektryczna wymienić po 100 tyś. termostat wymienić po 100 tys

akumulator typ AGE wymienić po 9 latach

plecionkę minusa rozrusznika wymienić po 8 latach

pompę paliwa wysokiego ciśnienia wymienić po 150 tyś. turbiny zregenerować po 150 tyć

łancuch rozrządu wymienić po 200 tyś

lub czekać na awarie tych elementów i korzystać z lawety. Oczywiście awarie mogą wystapić wcześniej ale to już pech.

ja jestem po wymianie cewek pierwsza padła po 60 tyś. druga po 80 tyś teraz nie czekałem na dalsze pojedyncze wymieniłem komplet przy 115 tys

pompa wodna padła przy 115 wymieniłem na nową łacznie z termostatem. Akumulator zaczął tracić pojemnosć przy 105 tyś wymieniłem przy przy 115 tyś służył 10 lat.

przewód minusowy rozrusznika wymieniłem po 10 latach był już zielony ale nie uszkodzony co mnie zdziwiło.

pozdrawaim Waldek3

ps. oczywiście filtr powietrza, kabinowe, oleju itd przy każdej wymianie oleju. Ogumienie. tarcze. klocki to zależy od stylu jazdy i jest wynikowe. Elementy zawieszenia w zalezności od dróg ja mieszkam w Krakowie i po 115 tyś jest wszystko ok ( co roku na przeglądzie proszę o dokładne sprawdzenie czy zawieszanie nie ma usterek jak na razie nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz auto z 2012 z jakim przebiegiem i jaką pompa wody ?

Ja mam auto z 2008 i pompy wody elektryczne padają w przedziale od 100 do 130 tyśiecy przebiegu. Nie jest to przyjemne jak nagle przychodzi informacja na wyświetlaczu przegrzałeś silnik i silnik zaczyna pracować w trybie awaryjnym. Ja to przeżyłem i nikomu nie życzę dlatego ja co 100-110 tyśiecy pompę wymienię a przy okazji termostat. Koszty oczywiście są pompa 1400 + termostat 400 ( łącznie z obudową) + robocizna wymiany od 450 do 1300 zł w servise.

OczywiScie decyzja właśćieciela. Kolega ostatnio kupił 3 z 2014 z silnikiem 2.0 już na jednej turbinie z przebiegiem 130 tyś km i poprzedni własciciel wymieniał pompę wody ( elektryczna ) przy 80 tyś km( auto kupione w polsce w lizingu serwisowane tylko w serwisie BMW ). Śmiałem się bo poprzedni właściciel koledze mówił że ją wymienił bo tak doradzili w serwisie BMW a ja myślę ze po prostu padła i zagrzał silnik.

pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pompa wody jaka? A skąd mam wiedzieć :D ori, to, co szło na pierwszy montaż. Przebieg aktualnie 113k km.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.