Skocz do zawartości

318IS nie pokazuje wiecej jak 180km/h


Boyler1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich!!

Od kliku miesięy jestem posiadaczem 318IS/coupe z 93 roku. Autko jest rewelacja - dla mnie pierwsza klasa. Nia mam z autem żadncyh problemów tylko jeden mały problem. Dotyczy on prędkości maksymalnej. Dziś postanowiłem ją zbadać - 180km/h i dalej szła nie za bardzo :(:(. Jestem załamany i nie wiem co sie dzieje. słyszałem opinie że powyzej 200km/h powinna śmigac a tu troszke mniej. Znajomy powiedział ze to wina Felg i opon - teraz autko ma zalożone felgi 17 o szerokośći 225. Podobno na 15 bedzie miała wekszego kopa a licznik nie bedzie oszukiwał. Czy to normalne?? że felgi potrafia zmienic parametry??

Przy domniemanych 180km/h miała ok 5400obr/min. Dzieki za jakiekolwiek info!!

Pozdrowienia dla wszytkich Forumowiczów.

Edytowane przez Boyler1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o inny dyfer to nie wiem - sam nic nie zmianiałem, moze właściciel przedemna! Oczywiscie istnieje taka mozliwość - wiec sprawdze to przy najblizszej wizycie u mechanika.

Narazie jednak coraz bardziej jestem skłonny sądzic ze to wina opon z felgami. :)

Czy może ktos ma inne sugestie?? MOże ktos ma podobny problem?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez Isa e36 opony 205/60/15 i na autostradzie w niemczech licznikowe 220km/h tyle że obrotomierz na czerwonym polu już był.. tyle widziałem.. dokładnie nie wiem ile ale jeszcze nie było odcięcia, może te 225 to troche za szerokie.. sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popros kogos z G-techem albo z nawigacja GPS, zeby sprawdzil, jaka jest rzeczywista predkosc Twojego samochodu. Kola masz zdecydowanie za duze i za szerokie, jak na IS-a - mysle, ze odbieraja Ci sporo osiagow.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła do V-max nic nie mają, ja byłym IS leciałem katalogowe 213km/h i nie chciał ani kilometra wiecej na kapciu 225/45/17, nie pisałeś czy maszs gaz, bo jesli tak to może to być wina zwężki

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boyler:

Wydaje mi się że obroty masz dobre przy tej prędkości, bo licząc z proporcji przy 200 masz 6tys. a przy 210 - 6300, a jeśli nie chce iść więcej niż 180 to sprawa albo małej mocy albo zwiększonych oporów toczenia(np, przez te koła).

Pamiętam, że przy 215 wchodzi u mnie w iesie E36 na czerwone pole a koła i dyfer mam standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boyler1 ... mysle ze samochodzik jest sprawny ... jesli masz zalozone duzo wieksze koła wiec jesli na zegarze bedzie 180 hm/h to tak naprawde bedziesz leciec ok. 210 km/h to mozna latwo policzyc ... moze sie myle jesli tak to poprawcie :) bo mzoe jest jakis inny sposob obliczania predkosci chwilowej w bmw niz stosunek obwodou kola do czasu zrobienia pelnego obrotu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki za odpowiedzi troche mnie uspokoiły ! Przypomniałem sobie że na zimówkach (15felgi) troszke inaczej sie rozkładały wartosci obrotomierz/predkościomierz :P. Dziś dodatkowo to sprawdze - tylko na zimówkach boje sie kręcić wiecej jak 180km/h. Ale potem można proporcjonalnie obliczyć według obrotów ile poleci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boyler:

Jakie byś koła nie założył to nie zmienią się wskazania obrotomierza w stosunku do prędkościomierza. No bo z jakiej okazji.

Zmieni się tylko prędkość rzeczywista auta.

Na mniejszych kołach niż przewiduje producent osiągniesz szybciej licznikowe 200, ale to wcale nie znaczy, że tyle jedziesz. Może być np. 185.

I na odwrót- założysz większe koła, przyspieszenie będziesz mierzył kalendarzem a nie stoperem a auto niekoniecznie więcej pojedzie, bo po prostu braknie mocy, żeby wkręcić silnik pod obciążeniem na te same obroty przy 200 km/h co na małych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Ponownie.

Przeczytałem w innym poście że wina może lezec po straonie startego sprzęgła. To tak jak by na 5 biegu auto wykrecalo swoje obroty a prędkosci nie pokazywało. Może rzeczywiscie sprzegło sie kreci i nie dociska przy wiekszych prędkosciach. Koleaga IS-ą na 4 biegu wykreca 190km/h - ja przy 160 miałem ok 6000obr/min.

Proszę o opinie jeszcze w tej kewsti.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro rozmowa tutaj toczy sie na temat szybkosci, mam takie zapytanie zeby nie otweirac nowego teamtu, jak to jest z szybkoscia maksymalna w 316...mam compacta i silnik M43, i ile wam sie udalo nim wydusic...bo chcialbym troche zweryfikowac...hyh czy u mnie wszyskto gra :P...wczoraj bez problwmu lecialem 175...i jestem ciekwa czy jeszcze moja mala pojdzie mocniej :) :twisted2:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

no1wojtek - ile ty swoja leciałęś?

 

xylometazolin - pytasz czemu chce wiedzieć ile moja IS-a poleci? Zapytam Ciebie - dlaczego swoja pomykałeś 230km/h (jezeli tak było).? Chciałbym wiedzieć z ciekawosci - jak mam takie auto to czemu nie przetestowac.

Wielu sie ze mną chyba zgodz - nie kupiłem BMW aby swiecić kluczykami przy laskach ale po to by miec przyjemność z jazdy - szybkosc to też przyjemność :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu sie ze mną chyba zgodz - nie kupiłem BMW aby swiecić kluczykami przy laskach ale po to by miec przyjemność z jazdy - szybkosc to też przyjemność :).

Będziesz miał przyjemność jak się kiedy wpakujesz w drzewo (oby nie w inny samochód) przy tej prędkości. Czego Ci nie życzę oczywiście.

Ludzie opamiętajcie się z tymi prędkościami !! W Polsce nie ma dróg aby takie prędkości rozwijać, wielu juz było takich co "ja tylko sprawdzałem v-max" i co ? Teraz na wózkach inwalidzkich jeżdżą albo już ich nie ma. Najgorsze jest to, że giną przy tym całkiem przypadkowe osoby.

 

Załóżcie sobie rozmiary opon jakie były standardowo montowane i wtedy rozmawiajcie, w przeciwnym razie są zbyt duże przekłamania licznika.

http://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 318i i na 195/65/14 przy 5200obr mialem 190km/h podejrzewam ze jakbym jechal tak na benzynie to krecil by sie wyzej jednak mi to wystarczy.

Dodam ze bralem sie na trasie Plock -Warszawa z 320 E36 a ja mam E30 318i i nie mogla mnei objechac wiec jestem dumny ze swoich umiejetnosci i osiagow samochodu. :twisted2:

. . . zero kierunkowy , jestem kajtek . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro rozmowa tutaj toczy sie na temat szybkosci, mam takie zapytanie zeby nie otweirac nowego teamtu, jak to jest z szybkoscia maksymalna w 316...mam compacta i silnik M43, i ile wam sie udalo nim wydusic...bo chcialbym troche zweryfikowac...hyh czy u mnie wszyskto gra ...wczoraj bez problwmu lecialem 175...i jestem ciekwa czy jeszcze moja mala pojdzie mocniej

 

ooo polecisz 210 i jak ci ktos powie ze nie to go wysmiej kiedys był nawet filmik na forum jak kolesie 316 na zwyklej drodze jechali 200 ja na autostradzi do katowic miałem 210 ale to juz maxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja puntem 60 konnym z dwoma pasazerami jadac do krakowa na autostradzzie katowickiej zamknalem licznik (w mojej wersji mam tylko do 180) i wskazowka poszla znacznie dalej. Ale co z tego jesli bylo z gory i pewnie z wiatrem. Producent podal predkosc mojej wersji na 155 i na plaskim leci licznikowo okolo 160-170. To co pokazuje licznik a jak jest naprawde to dwie rozne rzeczy - na tym samym odcinku (taka dluga gora przed krakowem) sejakami tez zamykaja licznikowe 180... Jesli producent cos podal to nie zaniza sobie wynikow bo ma taki kaprys tylko podaje realne i rzeczywiste osiagi samochodu - czyli zdrowe auto, droga rowna i okreslone warunki pogodowe. Wiadomo z gory i z wiatrem auto pojedzie znacznie szybciej a uwzgledniajac przeklamania licznikowe naprawde potrafi znacznie wiecej pojechac... Jak przesiadam sie w betke naprawde widze roznice bo ona licznikowe 200 ma na stosunkowo krotkim odcinku i odczowam roznice miedzy tamtymi okolo 200 w puncie a tymi tutaj ;p (niestety mam chwilowo oponki z indeksem h wiec nie sprawdzilem jeszcze czy nim tez zamkne licznik ;p).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.