Skocz do zawartości

Jak przekonać żonę do BMW


Adams16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nie wiem czy to odpowiedni temat na to forum, ale napiszę :)

Chciałbym kupić BMW F30, ale nie chce się na to zgodzić moja żona. Uważa że nie będzie jeździć takim samochodem bo to do niej nie pasuje i jedyne na jakie może się zgodzić to coś poza BMW/Audii/Mercedes, a oprócz marki nie odpowiada jej jeszcze to że taki samochód jest dla nas według niej za duży, najchętniej była by za nowym modelem Mazdy 3 lub czymś w tym rozmiarze (Golf, Auris). Agrumentem przemawiającym za Mazdą jest to, że teraz takim samochodem jeździmy. Stać nas na zakup BWM, a bariera jest głównie psychologiczna. Jak ją do tego przekonać? Dodatkowo uważa że na taki samochód jeszcze mamy czas i warto zacząć od czegoś mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zabierz żonę do salonu na jazdę próbną. Moja też jeździła tylko hatchbackami i nie chciała sedana bo za duży. A teraz Sama powtarza jak będziemy zmieniać auto to tylko BMW. Mazda jest fajna ale w środku taka nijaka. Jak zobaczy dotknie pojeździ BMW to się przekona to tak jak z facetami baby mają nie wszystko od razu :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musisłem przekonywać Żony do zakupu F30,w latach 2006-2010 mieliśmy E61 bezproblemo przejechalismy 115tyś. Km po czym zachciało nam się zmiany na nowe auto ,jak że na rynku była wtedy 3 e90 po lifcie moja żona"poleciała" na Insignie ,jasne auto przepiekne i na tym się kończą jakiekolwiek plusy,już nie mówie że po 3 latach sprzedałem

Ją 60tyś taniej niż kupiłem ,a 9 niewymuszonych wizyt w serwisie doprowadziło nas do stwierdzenia że jedyną słuszną marką na rynku jest Bmw Audi Mercedes i Lexus, później jest przepaść.

Jeżeli 3 jedt za duża kupuje się Bmw 1 5 drzwiowe, nowy model sporo urósł,byliście w salonie?

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z kosmosu ten dylemat wyboru pomiędzy autem za 70- 80 i za 180 tys... Odpowiednikiem wielkościowym Golfa i Mazdy 3 będzie BMW 1, tutaj też różnice cenowe będą nieco mniejsze i będzie sens prowadzić jakiekolwiek dyskusje i porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej62: Żona nie decyduje, to ma być wspólna decyzja.

@Konradex: Aż tak dobrze to nie ma niestety :(

 

Jeżeli chodzi o samochód to rzeczywiście są to dwie różne półki cenowe, więc dylemat sprowadza się raczej do czegoś innego tj. czy na pewno potrzebny jest nam taki duży samochód (w porównaniu do tych wcześniej wymienionych oczywiście). BMW1 też mi się podoba, ale nie tak jak 3, ale nie widziałem go w salonie. Musimy rozpocząć w takim razie od wizyty w salonie i kilu jazd próbnych :) Mam nadzieję, że jakoś się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali - najlepiej się przejechać. Moja żona też nie rozumiała, że auto RWD lepiej się prowadzi (jeździła tylko FWD) - wystarczyło się przejechać i nawet nie było dyskusji - "RWD to inna jazda" :mrgreen:

 

Co do kwestii wielkości - seria 1 sporo urosła i nie ma już takiej dużej różnicy do serii 3. Prawdę mówiąc oba auta prowadzą się bardzo podobnie a jednak w serii 3 dostajesz dużo większy bagażnik.

Na marginesie - pamiętam jak przekonywałem moją mamę, że warto wybrać Volvo S60 nad V40 bo wrażenie z prowadzenia ich jest bardzo podobne (tzn. nie czuć tego, że S60 jest większe, poza lepszym komfortem). Wystarczyła krótka jazda próbna i temat zniknął - mama jeździ S60 :8)

 

PS: Podsuń żonie serię 5 i wtedy sama stwierdzi, że "3" jest w sumie ok :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego Andrzej - nigdy nie mow nigdy bo zona zacznie wiecej od ciebie zarabiac i sam zwiniesz ogon i wsiadziesz do mazdy :)

 

W takiej sytuacji, tym bardziej powinna zmienić męża :cool2:

Co do mazdy, nowa 6 jest bardzo ciekawą propozycją zarówna technicznie jak i stylistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzej - nigdy nie mow nigdy bo zona zacznie wiecej od ciebie zarabiac i sam zwiniesz ogon i wsiadziesz do mazdy :)

 

W takiej sytuacji, tym bardziej powinna zmienić męża :cool2:

Co do mazdy, nowa 6 jest bardzo ciekawą propozycją zarówna technicznie jak i stylistycznie.

 

 

Następny piękny samochód po Insigni,znajomy ma Mazde 6 i Astre J i w Astrze jest w porównaniu do Mazdy cisza przy 140km/h,Mazda ma szyby i blachy z papieru a uszczelki drzwiowe od seicento,wystarczy zerknąć na forum jak ludzie narzekają http://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=658 ,już producent poleca przy zakupie auta wyciszenie za 11 tyś.zł.Teraz sobie odpowiedzcie co musi się dziać w Mazdzie 3 :)

Piszecie ze Bmw 1 a Golf VII to inna pólka cenowa ,tylko że za Golfa dobrze wyposażonego trzeb dać 80-85tyś.zł a BMW za 100-105tyś.zł już kupimy,Golfa za 5 lat sprzedamy za 30tyś.zł a BMW za 45tyś.zł,od taka różnica.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc BMW1 jakoś średnio mi się podoba, ale może jak obejrzę go w salonie to jeszcze zmienię zdanie. Jeżeli natomiast chodzi o Mazdę 6 to pierwsze słyszę, nie powiem ciekawe (szczególnie dlatego, że też się nad nią przez jakiś czas zastanawiałem...). Przeczytałem kilka postów z podlinkowanego forum i wydaje mi się, że jest to raczej subiektywne odczucie. Czy istnieje samochód, który przy prędkości powyżej 140km na godzinę byłby w środku zupełnie cichy?

 

Czy z salonu BMW można wziąć samochód na weekend czy raczej w grę wchodzi jedynie wypożyczalnia samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Czy z salonu BMW można wziąć samochód na weekend czy raczej w grę wchodzi jedynie wypożyczalnia samochodów?

Wszystko jest kwestia rozmowy ze sprzedawca. Pewnie od ręki nie dostaniesz ale przygotuj sobie dobre argumenty.

A co do porownania z golfem, to tu na forum ktos niedawno pisal ze jakość materiałów wnętrza jest lepsza w nowym vs bmw 1 przy tej cenie.

 

 

Tapnięte z Nexus 4

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc BMW1 jakoś średnio mi się podoba, ale może jak obejrzę go w salonie to jeszcze zmienię zdanie. Jeżeli natomiast chodzi o Mazdę 6 to pierwsze słyszę, nie powiem ciekawe (szczególnie dlatego, że też się nad nią przez jakiś czas zastanawiałem...). Przeczytałem kilka postów z podlinkowanego forum i wydaje mi się, że jest to raczej subiektywne odczucie. Czy istnieje samochód, który przy prędkości powyżej 140km na godzinę byłby w środku zupełnie cichy?

Jechałem nową Mazdą 6 i potwierdzam powyżej 140 km/h robi się nieprzyjemnie głośno, bardzo szumi w porównaniu do mojej 3er. Poza tym w środku ta nawigacja wygląda jakby ktoś o niej zapomniał i dołożyli na siłę w ogóle nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc BMW1 jakoś średnio mi się podoba, ale może jak obejrzę go w salonie to jeszcze zmienię zdanie. Jeżeli natomiast chodzi o Mazdę 6 to pierwsze słyszę, nie powiem ciekawe (szczególnie dlatego, że też się nad nią przez jakiś czas zastanawiałem...). Przeczytałem kilka postów z podlinkowanego forum i wydaje mi się, że jest to raczej subiektywne odczucie. Czy istnieje samochód, który przy prędkości powyżej 140km na godzinę byłby w środku zupełnie cichy?

 

Czy z salonu BMW można wziąć samochód na weekend czy raczej w grę wchodzi jedynie wypożyczalnia samochodów?

No to może BMW z serii 2 bardziej przypadnie do gustu? W salonie BMW da sie dostać auto na weekend. Ale zadko sie zdarza, aby takie auto dostał ktos "z ulicy".

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego jeszcze nie słyszałem ale swieta prawda :mrgreen: :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale Wy nie myślicie! Trzeba odwołać się do podstawowych instynktów Kobiety: zapewniać, że takie BMW (chociażby trójka) jest dużo bardziej bezpieczne niż jakaś Mazda czy Honda Civic (bo tak też z pewnością jest). Przecież będzie w tym samochodzie podróżować dziecko...itp. itd. To zawsze działa :D

 

Kobiety zwracają uwagę na inne rzeczy niż my (czyt. inaczej myślą), i nie ma dla nich NAJMNIEJSZEGO znaczenia chociażby 8-biegowa skrzynia ZF, która działa rewelacyjnie!

 

Niestety BMW w dalszym ciągu nie może poradzić sobie z kryzysem wizerunkowym w Polsce. U nas właściciel BMW jest postrzegany tak samo, jak właściciel Opla Manta/Calibra w Niemczech. Oczywiście nie ma co generalizować, ale sami wiecie...

No i ten "zły PR" powoduje takie a nie inne postrzeganie tej marki przez Kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.