Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

trzymanie oleju 2 lata w silniku nie sluzy mu...

 

A trzymanie 2 lata w opakowaniu? Komu nie służy silnikowi czy olejowi?

 

jesli nie widzisz roznicy trzymania oleju w opakowaniu a w silniku... to lepiej nie zawracaj sobie tym glowy tylko oddaj sie w rece warszatu. Olej w silniku pracuje w ciezkich warunkach - wysoka temperatura pracy ( o ile jezdzi sie w trasach gdzie silnik uzyskuje optymalna temperature pracy...ja w zime jezdzac na krotkich odcinkach w miescie do pracy silnik nie uzyskuje optymalnej temperatury) do tego dochodza warunki atmosferyczne i zimy jakie mamy w polsce gdzie zdazaja sie wysokie mrozy... po takiej zimie olej mocno po dupie dostaje i traci duzo z swoich wlasciwosci. To taka zasadnicza roznica od lezenia na polce w opakowaniu :cool2:

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że mam po 6000-7000km robić przegląd? Stron w książce mi braknie :D Mechanik stwierdził, że w moim przypadku wymiana co roku, to gruba przesada.

nie mowie przeglad tylko wymiana oleju i filtra nie jest to jakis masakryczny wydatek ... jak chcesz przedluzyc dobra kondycje silnika to niestety ale dobrze by bylo. Nie wiem jak uzytkujesz samochod ale po oleju widac w jakim jest stanie... chocby a bagnecie jak jest swierzy a jak jest uzywany robi sie coraz bardziej czarny.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trzymanie oleju 2 lata w silniku nie sluzy mu...

 

A trzymanie 2 lata w opakowaniu? Komu nie służy silnikowi czy olejowi?

 

jesli nie widzisz roznicy trzymania oleju w opakowaniu a w silniku... to lepiej nie zawracaj sobie tym glowy tylko oddaj sie w rece warszatu.

 

W TRZYMANIU NIE WIDZĘ ŻADNEJ chyba, że sugerujesz, że olej jak mleko jak go przelejesz z opakowania do szklanki i będzie stał to się zepsuje? Bo w/g mnie praca zużywa olej, a silnik zła kondycja oleju szczególnie zimą. Tyle, że zużywanie się oleju u kogoś kto mało jeździ i rzadko odpala silnik będzie wielokrotnie mniejsza niż u kogoś kto dziennie odpala zimny silnik po kilka razy i robi po naście km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że mam po 6000-7000km robić przegląd? Stron w książce mi braknie :D Mechanik stwierdził, że w moim przypadku wymiana co roku, to gruba przesada.

nie mowie przeglad tylko wymiana oleju i filtra nie jest to jakis masakryczny wydatek ... jak chcesz przedluzyc dobra kondycje silnika to niestety ale dobrze by bylo. Nie wiem jak uzytkujesz samochod ale po oleju widac w jakim jest stanie... chocby a bagnecie jak jest swierzy a jak jest uzywany robi sie coraz bardziej czarny.

 

Generalnie masz rację, ale mój przypadek jest "patologiczny". Mało jeżdżę, samochód w ciepłym garażu i a jak jadę, to minimum 120 km. Olej na bagnecie czysty. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej na bagnecie czysty. :norty:

 

Ale to raczej bardziej źle niż bardziej dobrze. ;) Każdy olej, w każdym aucie robi się z czasem czarny bo takie min. jego zadanie, ma "myć" silnik od środka i zapobiegać osiadaniu nagaru. Zmiana barwy oleju świadczy o tym, że spełnia swoją rolę czyli "pracuje". To, że masz czysty olej sugeruje teoretycznie, że silnik od środka jest czysty jak nowy, a to raczej ma niewiele wspólnego z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej na bagnecie czysty. :norty:

 

Ale to raczej bardziej źle niż bardziej dobrze. ;) Każdy olej, w każdym aucie robi się z czasem czarny bo takie min. jego zadanie, ma "myć" silnik od środka i zapobiegać osiadaniu nagaru. Zmiana barwy oleju świadczy o tym, że spełnia swoją rolę czyli "pracuje". To, że masz czysty olej sugeruje teoretycznie, że silnik od środka jest czysty jak nowy, a to raczej ma niewiele wspólnego z prawdą.

 

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, miałem na myśli efekt masła, podejrzane gluty pod korkiem i na "klawiaturze" czy na bagnecie, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sorry zle cie zrozumiałem myślałem ze masz taki problem. a co do oleju to tam gdzie pracuje mam warsztat i rozmawiałem z chlopakami i tak zalecają robic rok lub przebieg zależy co będzie pierwsze
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów

Tematów o oleju na tym forum założono multum ale ja zdecydowałem założyć się nowy wątek bo widzę,że panuje wiele różnych opinii-może dzięki temu postowi uda nam się rozwiązać pewne kwestie raz na zawsze.

Mam delikatny wyciek oleju-biorę się za niego,ale przy okazji zmienię też olej.Obecnie jeżdżę na castrolu full syntetyk 5w40-zastanawiam się czy zostać przy nim czy może zmienić....Jedni mówią,że można zmienić na półsyntetyk(bo auto nie nowe-chociaż ja sam do tego sceptycznie podchodzę) inni,że zmieniać na 5w30 jeszcze inni,że w ogole powinno się zrezygnować z castrola i np zmanic na olej valvoline.

Jakie są opnie Kolegów na ten temat?

I jeszcze jedna sprawa:jaki w ogóle olej BMW zalecało lać do M43TU?-bo tej sprawdzonej informacji nie mogę znaleźć nigdzie.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 5w30?...to chyba będzie to:http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-40-ORYGINALNY-OLEJ-BMW-5W-30-1L.googleshoppingpl.html?gclid=CMLt0O-J77wCFWjKtAodWXkAbg

pytanie tylko jak z tym olejem jest?czy to castrol tylko ze zminioną etykietką że niby oryginalne bmw ?Bo BMW tez od kogos ten olej brac musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje motula 5w30 ale inne auta w rodzinie smigaja na valvoline i zlego slowa nie powiem tez dobry olej.

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście wszyscy o Shell Helix Ultra Extra 5W30.

Pełen syntetyk, norma BMW LL04

I najlepsza cena ze wszystkich - Shell ma promocję od jakiegoś roku i bańkę 4 litry można kupić za ok. 90 PLN

Stosuję go w wielu pojazdach i jest OK.

Co do Castrola to się zgadzam - za dużo podróbek i jest ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.