Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

 

Rozważam zakup BMW F10 i mam parę pytań dotyczących owego modelu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc (to będzie moje pierwsze BMW):

 

- Jaki budżet należy przeznaczyć na zakup samochodu? Czy za 70 tyś zł można dostać zadbany i sensowny egzemplarz? Czy może trzeba wydać więcej?

- Jaki silnik wybrać? Trochę podróżuję i zależy mi na ekonomicznym dieslu. Na początku zwróciłem uwagę na 520d 184KM. Jak z awaryjnością tego silnika?

- Jakie są koszty eksploatacji i podstawowych podzespołów t.j. hamulce itp. jak również tych bardziej skomplikowanych (np. wtryski)

- Jak z żywotnością silnika w 520d? Ile km wytrzymuje bez poważniejszych napraw? 200? 250tyś?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje o tym modelu, również za te o które nie zapytałem, a są istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnice pomiędzy silnikami 523 a 528 i 530? ile program może wyciągnąć z 523?

 

Pytanie nie ile wyciągnie, tylko na ile km chcesz mieć sprawne auto :mrgreen:

 

Dlatego pytam o różnice w silniku, bo ciężko takie info w necie znaleźć, co innego jak są duże a co innego jak to tylko program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Rozważam zakup BMW F10 i mam parę pytań dotyczących owego modelu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc (to będzie moje pierwsze BMW):

 

- Jaki budżet należy przeznaczyć na zakup samochodu? Czy za 70 tyś zł można dostać zadbany i sensowny egzemplarz? Czy może trzeba wydać więcej?

- Jaki silnik wybrać? Trochę podróżuję i zależy mi na ekonomicznym dieslu. Na początku zwróciłem uwagę na 520d 184KM. Jak z awaryjnością tego silnika?

- Jakie są koszty eksploatacji i podstawowych podzespołów t.j. hamulce itp. jak również tych bardziej skomplikowanych (np. wtryski)

- Jak z żywotnością silnika w 520d? Ile km wytrzymuje bez poważniejszych napraw? 200? 250tyś?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje o tym modelu, również za te o które nie zapytałem, a są istotne.

 

Odpisałem dość szeroko w prywatnej wiadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Padl wybór na F10 ale mam jeszcze pytania; jaki jest sens kupowania F10 z 2010-2011 roku za 70tyś? Szukam 520d manual/automat i zalezy mi tylko na duzej navi reszta z wyposazenia obojetna.

Wiekszosc aut na otomoto oczywiscie ma 200tys przebiegu :). Wlacznie z Fkami z 2014 roku (tez 200:)). Jak to jest z tymi autami? Jaka jest ich rzeczywista wytrzymalosc? Mam 10k pln na pakiet startowy -rozrzad gdy bedzie glosno i cala reszta. Jakie moga byc jeszcze duze koszta ktore potencjalnie moze poniesc przyszly nabywca?

Czy automat generuje problemy?

 

Dodam ze aktualna 530d e60 z 2003roku ma 550 tys przebiegu i od kilku lat zero problemow a bog wie ile wczesniej miala. Automat robiony przy 400tys i pare innych pierdolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Padl wybór na F10 ale mam jeszcze pytania; jaki jest sens kupowania F10 z 2010-2011 roku za 70tyś? Szukam 520d manual/automat i zalezy mi tylko na duzej navi reszta z wyposazenia obojetna.

Wiekszosc aut na otomoto oczywiscie ma 200tys przebiegu :). Wlacznie z Fkami z 2014 roku (tez 200:)). Jak to jest z tymi autami? Jaka jest ich rzeczywista wytrzymalosc? Mam 10k pln na pakiet startowy -rozrzad gdy bedzie glosno i cala reszta. Jakie moga byc jeszcze duze koszta ktore potencjalnie moze poniesc przyszly nabywca?

Czy automat generuje problemy?

 

Dodam ze aktualna 530d e60 z 2003roku ma 550 tys przebiegu i od kilku lat zero problemow a bog wie ile wczesniej miala. Automat robiony przy 400tys i pare innych [bAD].

 

Sprzedawałem niedawno 530d 2010 r. 174k km nalotu byłem drugim właścicielem, auto było bardzo zadbane nieźle wyposażone ( webasto, duża nawi, bi xenon adaptacyjny, komforty, szyberdach, kierownica M pak nagłośnienie Hi Fi Pro tapicerka jasna dakota - wyglądała jak nowa) + ceramika na lakierze skóry pozabezpieczane natryskowo. Auto sprzedałem finalnie za 75k na UK-S. Na podjeździe stała już nowa X6 a ja wyjeżdżałem na święta także sporo zszedłem z ceny byleby zamknąć sprawę. W aucie jedynie do wymiany były klocki / tarcze, a ludzie jak dzwonili szukali cudów np: Panie tylko 174k km on powinien mieć z 40k / rok itp. Problem leży w tym że handlarze tak zepsuli rynek że wszyscy podejrzewają że każdy jest handlarzem / oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , nie wszystkie auta mają zaraz po 300 czy 400tys. kilometrów , moja jedynka z 2012 ma np. około 65tys. , ale już widzę te teksty przy sprzedaży :) , ale jakby co to na razie nie sprzedaję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem niedawno sprzedać swoje f11 525xd. Mam 91 tkm 2012 r i ilość głupich telefonów i komentarzy potencjalnych kupujących mnie załamuje. Postanowiłem uniknąć tych impertynencji i w przyszłym roku zamawiając nowe auto oddam stare w rozliczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą markę samochodu sprzedając należy być przygotowanym na grupę debili nie kupi, a sobie pogada, zadając przy okazji durne pytania. Zdecydowanie a nazwałbym to po imieniu poważniej można dopiero rozmawiać jak ktoś przyjedzie na miejsce, samochód obejrzeć. Nie jest to reguła ale pewnego rodzaju statystyczne prawdopodobieństwo, przyjeżdżający, potencjalny kupujący już nie jest anonimowy jak przez telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem niedawno sprzedać swoje f11 525xd. Mam 91 tkm 2012 r i ilość głupich telefonów i komentarzy potencjalnych kupujących mnie załamuje. Postanowiłem uniknąć tych impertynencji i w przyszłym roku zamawiając nowe auto oddam stare w rozliczeniu.

 

jaka konfiguracja? daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Warte jest tyle ile ktoś za nie da. Ja w listopadzie swoją F10 z 2010r, manual, 138 tys. km przebiegu cały czas serwisowana w Aso Bmw, bezwypadkowe, mała navi, fotele grzane sporty, czarna sprzedałem za 66 tys zł. Dzwonili, przyjeżdżali, marudzili ze mały przebieg wiec pewnie cofamy. Kwity z Aso nikogo nie interesowali a na przegląd w Aso Bmw nikt z potencjalnych kupujących się nie zdecydował. Za mały przebieg, niedobrze, ponad 200 tys.km tez źle. Masakra
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris1973 innego określenia jak thebile nie można użyć co za problem sprawdzić w aso historie albo zweryfikować książkę w dobie internetu telefonów i języka angielskiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można trafić na ładną sztuke z normalnym przebiegiem tylko ciężko jest odsiać na poziomie przeglądania otomoto która sztuka ma więcej a która mniej kilometrów. Szczerze powiedziawszy z F10 jest tak, że takie samo auto: 2010, automat, 2.0d, wyposażenie identyko, sedan potrafią kosztować albo 60 tyś albo 80 tyś. Te same przebiegi itd. Rozstrzał jest ogromny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto odstawię w kwietniu do ASO.

 

Szczegółowa lista wyposażenia poniżej.

Silnik N47D20T1 - 2,00l (160kW)

xDrive

Lakier metalic A52 – Kosmiczno-szary

Skóra Dakota LCSW - Czarny | czarny

Data produkcji 23.02.2012 Fabryka Dingolfing

-Auto Start Stop

-Odzysk energii hamowania

-Sportowa automatyczna skrzynia biegów

-Ogrzewanie kierownicy

-Przełącznik właściwości jezdnych oraz trybu ECO PRO

-Układ Dynamic Damper Control

-Sportowa skórzana kierownica

-Opony funkcją jazdy awaryjnej (RSC)

-Obręcze kół ze stopu lekkiego V Spoke 328, 18 cali

-Automatyczne otwieranie / zamykanie bagażnika

-Kamera cofania

-Relingi dachowe satynowe aluminium BMW Individual

-Obramowania satynowe aluminium BMW Individual

-Szklany dach panoramiczny

-Rolety przeciwsłoneczne

-Pakiet akcesoriów do bagażnika (regulowane oparcie kanapy)

-Dywaniki welurowe

-Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

-Lusterka zewnętrzne i wewnętrzne przyciemniane automatycznie

-Lusterko wewnętrzne przyciemniane automatycznie

-Pakiet dla palących

-Komfortowe fotele przednie, regulowane elektrycznie

-Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich

-Ogrzewanie foteli przednich

-Listwy ozdobne drewno szlachetne Fineline antracytowe

-Oświetlenie ambientowe

-Podświetlane listwy progowe

-Spryskiwacze reflektorów

-Czujniki parkowania (PDC), z przodu i z tyłu

-Reflektory biksenonowe z układem spryskiwaczy

-Reflektory adaptacyjne

-Klimatyzacja automatyczna o rozszerzonym zakresie

-Dodatkowe gniazda 12 V

-Asystent świateł drogowych

-Ostrzeganie przed zmianą pasa ruchu

-Ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu

-Aktywny tempomat ACC z funkcją Stop&Go

-System nawigacyjny Professional z wbudowanym dyskiem twardym

-Wyświetlacz BMW Head-Up

-BMW Assist

-Internet

-BMW Online Information

-BMW Online BMW Online

-Sterowanie głosowe

-Przygotowanie pod mobile phone, Business

-System nagłośnienia HiFi

-Area-Code 2 for DVD

-BMW TeleServices

-Control for Teleservices

-USB/Audio interface

-Music interface for Smartphone

-Apps Apps

-Control for Combox

-Tablica rozdzielcza o rozszerzonym zakresie funkcji

-Podsufitka BMW Individual w kolorze antracytowym

-Szyby przeciwsłoneczne BMW Individual

-Innovation Package II

-Navi Professional/Zestaw głośnomówiący ze złączem Bluetooth oraz interfejsem audio USB

-Wersja Kraj Niemcy

-Zintegrowana instrukcja obsługi samochodu

-Okresy między przeglądami olejowymi 30,000 km / 24 miesiące

-Telematyka kraju aktywacji

-Aktywna ochrona pieszych

-Ostrzeganie przed przekraczaniem ograniczenia prędkości SPEED LIMIT INFO

-Światła dzienne aktywowane w menu samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją F11 mam wystawioną na otomoto już 3miesiąc.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-f11-525d-218km-lift-naviprof-head-up-acc-kamery360-asystent-ID6z7QxR.html

Auto z prawdziwym przebiegiem z pełną historią w ASO.

 

Telefonów łącznie było chyba 5. W każdym przypadku rozmowa kończyła się na pytaniu ile Pan jest w stanie opuścić. Choć przepraszam- chyba jeden facet stwierdził, że cena jest atrakcyjna - Bo de facto jest. Większość aut z tym silnikiem i ten rocznik na allegro są wystawione 110-120tys

Co ciekawe nikt nie był na tyle zdecydowany aby wybrać się i auto obejrzeć.

 

Dziwi mnie strasznie podejście tych ludzi. Po co w ogóle dzwonić o wszystko wypytywać, brać VIN jak i tak nie chcą kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.