Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy, że zrobisz fotki jak zamieniasz wełny na skóry dla fanaberii....

No jest to jakieś wyjście..

 

ale teraz na zimę wolę pozostać przy materiałach, bo co jak co ale pierwszy kontakt tyłka z wychłodzoną skórą nie jest miły...

Jak się nie sprzeda to pomyślę o tym na wiosnę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Cena mega wysoka jak na to wyposażenie a raczej jego brak, szczerze wolałbym dołożyć z te 20 tys i kupić nawet z tego samego roku ale auto z chociażby podstawowymi elementami. Dobrze wyposażonym samochodem jeździ się całkiem inaczej ;)

Brak navi professional, manual, fotele w szmacie, w sumie to trochę rodzynek ;)

Modele z M-pakietem to na dzień dobry było grubo ponad 20 tys różnicy... Auto z nim wygląda 100 razy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena mega wysoka jak na to wyposażenie a raczej jego brak, szczerze wolałbym dołożyć z te 20 tys i kupić nawet z tego samego roku ale auto z chociażby podstawowymi elementami. Dobrze wyposażonym samochodem jeździ się całkiem inaczej ;)

Brak navi professional, manual, fotele w szmacie, w sumie to trochę rodzynek ;)

Modele z M-pakietem to na dzień dobry było grubo ponad 20 tys różnicy... Auto z nim wygląda 100 razy lepiej.

Jesteś wspaniały :cry2: :cry2:

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Modele z M-pakietem to na dzień dobry było grubo ponad 20 tys różnicy... Auto z nim wygląda 100 razy lepiej.

 

Ja np. osobiście kompletnie nie kumam płacenia 20 tys więcej za M-pakiet. :duh: Wcale aż tak lepiej auto nie wygląda, a przede wszystkim wyglądem się nie jeździ. Polacy mają jakąś fobię M-pakietu, z czego zdają sobie sprawę handlarze, wpychając w opisie "M pakiet" do każdego samochodu. Za te 20 tys. złotych lepiej kupić nowszy samochód albo dużo lepiej wyposażony, niż kilka inaczej przetłoczonych plastików, które do niczego nam nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja np. osobiście kompletnie nie kumam płacenia 20 tys więcej za M-pakiet. :duh: Wcale aż tak lepiej auto nie wygląda, a przede wszystkim wyglądem się nie jeździ. Polacy mają jakąś fobię M-pakietu, z czego zdają sobie sprawę handlarze, wpychając w opisie "M pakiet" do każdego samochodu. Za te 20 tys. złotych lepiej kupić nowszy samochód albo dużo lepiej wyposażony, niż kilka inaczej przetłoczonych plastików, które do niczego nam nie są potrzebne.

:cool2:Też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

M-pakiet przy konfiguracji nowego auta to nie tylko kilka przetloczen, ale całkiem inne zderzaki, inne fotele-sportowe minimum ze skóra Dakota, kierownica fajniejsza, zawieszenie sztywniejsze i obniżone o 1cm, grubsze stabilizatory itp.

Zresztą akurat F10 wygląda w tej chwili słabo bez m-pakietu, widać że to auto ma swoje lata.

M-pakiet znacząco odmładza.

Jeśli mielibyśmy wybór między samym M-pakietem w używanym aucie to fakt, 20tys nie warte ale jeśli do tego dochodzą jeszcze opcje typu navi professional itp. To warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świadomie szukałem auta w mpakiecie, standardowa kierownica to niestety dla mnie porażka w tym aucie. Mpakiet dodaje temu autu pazura którego potrzebuje żeby wyróżnić sie z tłumu 520d na biksenonach - te auta wyglądają poprostu staro :( zgadzam sie z przedmówca ze mpakiet odmładza ten samochód, do tego obowiązkowo ledy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Modele z M-pakietem to na dzień dobry było grubo ponad 20 tys różnicy... Auto z nim wygląda 100 razy lepiej.

 

Ja np. osobiście kompletnie nie kumam płacenia 20 tys więcej za M-pakiet. :duh: Wcale aż tak lepiej auto nie wygląda, a przede wszystkim wyglądem się nie jeździ. Polacy mają jakąś fobię M-pakietu, z czego zdają sobie sprawę handlarze, wpychając w opisie "M pakiet" do każdego samochodu. Za te 20 tys. złotych lepiej kupić nowszy samochód albo dużo lepiej wyposażony, niż kilka inaczej przetłoczonych plastików, które do niczego nam nie są potrzebne.

:cool2: są w życiu inne priorytety.

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie M pakiet w 2.0d to troche jak tuning golfa3 na wsi auto ma jeździć lampy maja swiecic sprawnie a nie maja byc ladne kto przy 200kmh przyglada sie czy masz ledy. :D

Głupoty piszesz. Jakie znaczenie ma w przypadku m-pakietu silnik ? w 3.0d M-pakiet będzie ok a 2.0d nie?

Dla mnie to zupełnie normalne i akceptowalne.

Tak samo przecież Audi robi s-line do każdego silnika jak i merc pakiet AMG.

Porównanie z Golfem 3 jest co najmniej nie na miejscu.

 

Lampy to inna para kaloszy ale nie będę rozwijał tematu bo masz zupełnie inne podejście do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No ma trochę racji, bo M pakiet powinien być powiązany z mocną wersją, przynajmniej mi się tak kojarzy. Podobnie jak AMG i S w Audi. Np. w USA jest to w ten sposób powiązane. Nie spotkasz 528i w M pakiecie, za to 550i praktycznie każda go ma, nawet nie wiem czy to nie jest standard przy tym silniku. Pakowanie pełnego M pakietu do 520d jest jak kupowanie do nauki jazdy na nartach, najdroższego sprzętu najwyższej klasy, czyli przerost formy nad treścią. ;) Litera M powinna coś oznaczać, ale nie tylko udawanie, że samochód jest mocny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wszystkim ludziom potrzebny jest mocny silnik o fajnych osiągach. Dla rzeszy ludzi silnik jest drugorzędny przy zamawianiu. Bardziej liczą się inne rzeczy- jak wyposażenie czy właśnie wygląd - czyli M-pakiet.

A koncerny właśnie na tym zarabiają - bo ludzie chcą mieć prawie M5 za połowę ceny M5 :mrgreen: i z punktu widzenia stricte ekonomicznego to strzał w dziesiątkę.

Tak w BMW, Audi, MB czy nawet Oplu bądź Volkswagenie z pakietem R-Line

 

Mnie osobiście denerwują jedynie te znaczki M na błotnikach które wprowadzili w F10 LCI. W Audi jest s-line i S. A tu M masz i w 520d i w M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat jestem fanem mocy ;) i mimo że przymierzam się do Mpakietu bo nie zaprzecze że dodaje uroku to wole NM pod pedałem gazu. Zwłaszcza jak moje 525 jest obecnie po pogramie ;) ale fanem estetki nigdy nie byłem czy pięknego audio ;) wole jak to jedzie...

Jak to się mówi- jeden woli córkę drugi teściową :wink:

 

Każdy ma swoje priorytety i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu piątka to po prostu dynamiczne, ale nie sportowe auto do podróżowania. Nie neguję w nim mocnych silników, bo to jest też fajne zestawienie, niemniej uważam, że zwykłe 520d może być dobrym wyborem - 180 czy 200 na tempomacie też pojedzie, mało kosztuje, mało pali. Osobiście 5er 2.0d używam do jazdy na trasie i w wersji 25d już nic mi nie brakuje. Oczywiście, moc nigdy nie zaszkodzi, ale jest to wystarczające auto na trasy. Do dynamicznej jazdy zdecydowanie wolę coś pokroju 1 lub 2 coupe z RWD i sportowym zawieszeniem :wink: Kwestię Mpakietu w 5er również rozważam raczej czysto estetycznie i podoba mi się i nie widzę w tym nic strasznego, jak ktoś ma takowy w 2.0d. Tak jak zostało wyżej wspomniane, każdy ma inną wizję swojego auta i co innego cieszy danego kierowce. Jeden nie wyobraża sobie życia bez V8, drugi musi mieć wentylowaną skórę individual, trzeci duże felgi i pakiet M. Myślę, że takie możliwości konfiguracji, jakie są, zrodziły po prostu potrzeby rynku :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie czy takie cos jest oryginalne? F10 535 a wyglada jak 550 takie cos mozna bylo zamowic czy to sobie ktos zrobil juz pozniej.

http://www.vaartland.nl/m/occasion/114343-bmw-5-serie-535i-high-exe-aut-m550d-navi-xenon-schuifdak-leder-hud-stoelkoeling.html

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.