Skocz do zawartości

F15 X5 Czas realizacji zamówienia


dawid2525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłm zamówić do produkcji nowe X5 M50d do produkcji i wszystko było na dobrej drodze, ale po otrzymaniu umowy od dealera okazało się, że zgodnie z jej zapisami mogę czekać na auto bez jakiegokolwiek wpływu na termin odbioru do końca września.

 

Podano mi termin odbioru na 30/05/2014 , jednak nie jest on wiążący, ponieważ mają s 6 tygodni na wydanie pojazdu. Wtedy dopiero mogę wysłać im wezwanie do wydania pojazdu listem poleconym i wydania pojazdu w terminie nie krótszym, niż 2 miesiące od otrzymania tego wezwania. Dopiero wtedy mogę zacząć naliczać karę za zwłokę w wysokości 0,03% za dzień, jednak w sumie nie może to przekroczyć 4% ceny pojazdu. Przy takich warunkach żadnemu dealerowi nie będzie zależało na realizacji zamówienia nim jesień nastanie. Oczywiście zaliczka to rzecz święta i musi leżeć na ich koncie.

 

Delikatnie ujmując są to bandyckie warunki. Oczywiście może to być tylko wersja standardowa dla idiotów, którzy nie czytają warunków umowy, a po negocjacjach zostanie to urealnione.

 

Jakie są wasze doświadczenia z terminowością realizacji zamówień? Może bezpieczniej wypatrywać na rynku aut gotowych do odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Pytanie jest takie - czy maja alokacje na produkcje tego samochodu (z tym obecnie jest generalnie krucho) czy zawarli umowe na sprzedaz samochodu mamiac klienta terminem majowym? Jesli maja alokacje, to nie widze powodu, aby "wydanie" samochodu mialo sie wydluzac. Moze licza na to, ze w miedzyczasie znajda klienta, ktore bedzie chcial dokonac zakupu, tobie powiedza, ze samochod jeszcze niedostepny i zamowia nastepny.

 

Czasem wydanie samochodu wydluza sie, kiedy niedokonczone sa sprawy homologacyjne (co chyba w przypadku F15 nie mam miejsca), albo kiedy naprawiaja uszkodzenia transportowe.

 

Zapytaj czy maja alokacje, kiedy samochod wchodzi do produkcji i kiedy dostaniesz VIN.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wczoraj zamowilem X5 w UK. Termin niestety podobnie. Na umowie termin odbioru 20.06, ale... Maja 42 dni od tej daty na dostarczenie auta, potem po otrzymaniu pisma ode mnie kolejne 14 dni i wtedy moge rozwiazac umowe. Czyli jak sie upra moga auto dostarczyc po 6 miesiacach.

Najsmieszniejszy jest ich argument ze to przez wyposazenie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Najsmieszniejszy jest ich argument ze to przez wyposazenie dodatkowe.

 

wyposażenie to IMO taka dobra wymówka - są na pewno przejściowe problemy z niektórymi podzespołami, ale ..............

zamówiłem w poniedziałek 27.01 auto z bogatym wyposażeniem i we wtorek zostało zablokowane do produkcji na następny tydzień ( dealer miał alokację na ten termin )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje F13 50d zamówiłem 01.08.2013 , dotarła do Dilera 15.11.2013. Ostatnią zmianę konfiguracji można było wprowadzić ok ok 15.09.2013. Czyli całość trwała ok 17 tygodni od wpłaty zaliczki/ zamówienia auta. Datę produkcji ma w dowodzie 10.2013. Może to da Tobie jakiś pogląd :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dzisiaj na forach w USA, ze występują duże opóźnienia w dostawach F15, z powodu braku komponentów do produkcji. Czy może ktoś się orientuje gdzie mozna sprawdzić stan zamówienia bo podobno istnieje taka możliwość. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Termin miną i samochodu nie ma. Ciekawe jakie będzie opóźnienie ?

 

 

a dealer nie wie ?

przecież ma stały wgląd na jakim etapie jest realizacja !

najgorzej jest jak jest na statku, bo trwa ok. 3-4 tygodni i status się nie zmienia, ale każdy inny etap ma swój kod w systemie ..........

 

mój dealer zawsze był w stanie powiedzieć czy produkcja, transport, czy załadunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio pytalem o czas realizacji - terminy odbioru na listopad ! :evil:

 

 

warto zawsze spróbować u różnych dealerów jaką maja wolną alokację - z góry rezerwują produkcję na dany okres i czekają na klienta ........lub nie zdążą i mają auto skonfigurowane przez siebie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer ściemnia a ja myślę że samochod miał szkodę transportową. Jak dojedzie wyślę rzeczoznawcę przed odbiorem. Ogólnie poziom informacji i zaangażowania dealera raczej oceniam negatywnie. W zeszłym roku kupowałem BMW w Niemczech i uważam ze nasi dealerzy muszą się jeszcze bardzo dużo uczyć. :-x :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer ściemnia a ja myślę że samochod miał szkodę transportową. Jak dojedzie wyślę rzeczoznawcę przed odbiorem. Ogólnie poziom informacji i zaangażowania dealera raczej oceniam negatywnie. W zeszłym roku kupowałem BMW w Niemczech i uważam ze nasi dealerzy muszą się jeszcze bardzo dużo uczyć. :-x :(

Można bez problemu zamówić tam auto i wziąć na leasing w Polsce? W Monachium brałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowaliśmy samochod w Monachium u dielera BMW - 535 jednoroczne z przebiegiem 11 000 km. Sprzedawca okazało się jest synem Polki i trochę mówił po polsku. Ale przyjechał po nas na lotnisko, samochod dostaliśmy na 2 godziny do jazdy, załatwił wszystkie formalności łącznie z ubezpieczeniem. Niestety nie można szybko załatwić leasingu. Trzeba brać leasing zwrotny lub poświęcić naprawdę dużo czasu na załatwienie wszystkich formalności. Sprzedawca był super profesjonalny. Najpierw wysłał nam ze 20 ofert. Po wytypowania 3 samochodow porobił i wysłał zdięcia doradził. Na odpowiedz na e-maila nie czekaliśmy dłużej niż godzinę. Naprawdę mamy jeszcze dużo do nadrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.

Wracam do sedna sprawy: auto zamówione 7 kwietnia, termin realizacji 20 września - wychodzi okres oczekiwania 5 m-cy - trudno. Wg ostatniej informacji termin został przesunięty na styczeń 2015 !!! - totalne załamanie. To prawie tak jak za komuny, chyba wraca lepsze, a mówią że lepiej to już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.