Skocz do zawartości

F15 X5 Czas realizacji zamówienia


dawid2525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
No wreszcie nadszedł czas odbioru, niestety funt podskoczył w grudniu i moja cena urosła o 10%. Zamówiłem w kwietniu, najpierw odbiór miał byś we wrześniu, ale został przesunięty na luty 2015. Możliwy był odbiór w grudniu, ale rocznik 2014, więc zdecydowałem się jeszcze poczekać. Oczekiwanie 10 miesięcy, myślę, że to rekord.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie nadszedł czas odbioru, niestety funt podskoczył w grudniu i moja cena urosła o 10%. Zamówiłem w kwietniu, najpierw odbiór miał byś we wrześniu, ale został przesunięty na luty 2015. Możliwy był odbiór w grudniu, ale rocznik 2014, więc zdecydowałem się jeszcze poczekać. Oczekiwanie 10 miesięcy, myślę, że to rekord.

 

to ile w sumie taniej wyszło Ci poprzez brokera ?

i dobrze że nie we frakach szwajcarskich, bo byś pewne zapłacił więcej niż w salonie w PL :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładana różnica 45 zamalała do 26 tys zł. Dokładniej to funt zdrożał w tym czasie ~ 8%. Jednoznacznie się wypowiem, jak będzie po wszystkim, mam nadzieję że nie wyskoczą jakieś "kwiatki".

 

a w procentach jak to wygląda ?

bo wydaje się, że sporo poniżej 10 %, a tyle to można dostać w salonie w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wyjdzie finalnie , ktoś tutaj kiedyś pisał na forum

iż opłacalność zakupu u brokerów jest przy funcie 5 zł. i niżej.

Jak jeszcze przy ewentualnym leasingu bank policzy po cenie sprzedaży funta

to może wyjść różnie.

Przy tak długim czasie oczekiwania najlepiej wynegocjować stałą cenę w PLN

i spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wyjdzie finalnie , ktoś tutaj kiedyś pisał na forum

iż opłacalność zakupu u brokerów jest przy funcie 5 zł. i niżej.

Jak jeszcze przy ewentualnym leasingu bank policzy po cenie sprzedaży funta

to może wyjść różnie.

Przy tak długim czasie oczekiwania najlepiej wynegocjować stałą cenę w PLN

i spać spokojnie.

 

Teoretycznie wychodzi 10-11%, a więc gra nie była warta świeczki.

Auto kupuję i sprzedaję bankowi, następnie biorę to auto w leasing. Trochę taniej to wychodzi.

Takie operacje to tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing zwrotny ?

Zastanawiałem się nad tym ale są problemy z US odnośnie VATu

Z tego co pamiętam to trzeba naliczyć cały VAT przy sprzedaży bankowi

a odliczyć można tylko połowę, chyba że jesteś "profesjonalnym sprzedawcą samochodów"

W necie można znaleźć kilka zapytań Firm które robiły leasing zwrotny samochodów z bankiem ,

odliczały cały vat a potem US to kwestionował mimo iż miały wpisane w działalność handel samochodami

ale de facto nimi nie handlowały.

Wiadomo iż wyjdzie to tylko w razie jakiejś kontroli ale z moim szczęściem nie chciałem ryzykować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odebrałem auto, ustanawiając swoisty rekord: zamówione 7.04.2014 odebrane 19.03.2015. Zrobiłem błąd, powinienem jeszcze 3 tygodnie poczekać i byłby okrągły roczek.

Tak na szybko, abstrahując od czasu realizacji - jeździ się tym fajnie, tylko żona martwi się, bo nie zauważyła u mnie szału radości z nowego nabytku. Podejrzewa, że się co jest nie tak, tylko nie może dojść czy dotyczy to mnie czy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto, ustanawiając swoisty rekord: zamówione 7.04.2014 odebrane 19.03.2015. Zrobiłem błąd, powinienem jeszcze 3 tygodnie poczekać i byłby okrągły roczek.

Tak na szybko, abstrahując od czasu realizacji - jeździ się tym fajnie, tylko żona martwi się, bo nie zauważyła u mnie szału radości z nowego nabytku. Podejrzewa, że się co jest nie tak, tylko nie może dojść czy dotyczy to mnie czy samochodu.

Czyli mówisz, warto było przez brokera? :D :lol:

A ostateczna oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 19%, ostatecznie wyszło mi 10%. W kwietniu 2014 to był to max upust(~ 10%), jaki oferowali dealerzy i gdyby kursy walut nie poleciały w grudniu to zakup u brokera byłby korzystny. Na wiosnę ubiegłego roku okresy oczekiwania były nienormalne ze względu wzmożony popyt związany z odświerzeniem modelu, ale dealerzy mieli alokacje i załatwiali sprawę w kilka miesięcy.

Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - zakup w salonie to nieporównywalnie większy komfort (chodzi mi głównie o psychiczny)- wart kilka %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zawsze czułem się trochę jak idiota, że przepłacam w salonie, ale w sumie jak widzę jak to się kończy u brokera, to jestem szczęśliwy, że tak a nie inaczej jednak zrobiłem. Zwłaszcza, że zawsze powyżej 10% dostaję upustu na każdy model który brałem, bo dochodzi jeszcze bonus za kupienie auta w ciągu mniej niż roku od ostatniego :P

 

I zgodzę się z tym, że u brokera dyskomfort to co najmniej parę % wartości, w końcu z auta masz się cieszyć.

Ja za to przy następnym aucie rozważałbym już leasing zagraniczny, zdaje się w EU to nie takie trudne do załatwienia, wtedy akcyzy nie płacisz, dopiero po skończeniu leasingu jeśli chcesz polskie blachy, to już od 2x mniejszej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wow, dobry czas. Kiedy dokladnie samochod byl wyprodukowany?

 

Ja chyba mialem inny rekord. Zamowienie 30 grudnia 2014. Odbior 25luty 2015

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no i jeszcze fabryka jest zamknieta w okresie swiateczno-noworocznym... jesli taki byl "timing" to pewnie jeden z najlepszych czasu dostawy. Zaraz po zamowieniu musial wejsc do produkcji i szybko na statek.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze fabryka jest zamknieta w okresie swiateczno-noworocznym... jesli taki byl "timing" to pewnie jeden z najlepszych czasu dostawy. Zaraz po zamowieniu musial wejsc do produkcji i szybko na statek.

 

konfiguracja jest zamykana na tydzień przed produkcją,

kilka dni produkcji,

transport do portu,

statek,

transport z portu,

papierologia w PL

 

taki czas mógł byc przy naprawdę sprzyjających okolicznościach, ale jest to możliwe, bo ja zamawiałem ok. 25 stycznia i u dealera był pod koniec marca, oczywiście korzystając z wolnej alokacji dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla porownania, transport ze wschodniego na zachodnie wybrzeze to 3-4 tygodnie (pociag + laweta). Moj X5 byl wyprodukowany 1 kwietnia, do odbioru 23 kwietnia.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.