Skocz do zawartości

przesiadka z audi do bmw.


nicematii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak czytam o waszych spalaniach w benzyniakach to odechciewa mi się ich na zawsze .....

 

:) oj przestań ... ja ci tylko przypomnę że ty jeździsz luksusowym traktorem ...czarne bąki ...narąbane 2 razy więcej kilometrów to się równa 2 razy więcej kłopotów.

Rodowód tych wiejskich silników jest powszechnie znany: traktory, maszyny rolnicze, kutry, ciężarówki, okręty, itp.

Lepiej dolać 1.5l i jeździć jak człowiek, a nie jak ...rolnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mowicie to moze i warto zastanowic sie na tym 2,5 a jak ze spalaniem takiego silnika? 3.0 spala podobnie?

 

jeśli chodzi o spalanie 3.0 to powiem tak za 100zł przy cenie 5,60 przy jezdzie 70% miasto 30% trasa robię około 150km ale jadąc w trasie wychodzi około 230km.Jeśli planujesz coupe z manualem to spalanie może być sporo mniejsze zważając,że mam touringa za automatem i napędem 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dolać 1.5l i jeździć jak człowiek, a nie jak ...rolnik :)

 

Taka mała różnica pomiędzy PB a ON? Po co ja kupowałem traktorka;) Ale fakt faktem co nie włożysz w paliwo to w dieslu włożysz w mechanikę więc i tak wyjdzie na "zero" ;) Wiem bo posiadam i zawsze coś się znajdzie do wymiany;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dolać 1.5l i jeździć jak człowiek, a nie jak ...rolnik :)

 

Taka mała różnica pomiędzy PB a ON? Po co ja kupowałem traktorka;) Ale fakt faktem co nie włożysz w paliwo to w dieslu włożysz w mechanikę więc i tak wyjdzie na "zero" ;) Wiem bo posiadam i zawsze coś się znajdzie do wymiany;)

Mam diesla. Nie jestem jego fanem, ale już nie przesadzajmy, że jest taki awaryjny.

Przez dwa lata użytkowania = ok. 40 tyś. km w silnik włożyłem 135 PLN (elektrozawór EGR) + 80 PLn (naprawa sterownika świec żarowych).

Podczas pierwszego serwisu wymieniłem świece, wywaliłem klapki, wyczyściłem EGR + kolektor.

I to wszystko, co włożyłem w silnik (pomijam oczywiście oleje i filtry).

 

Samochód ma realny przebieg i nie jest to allegrowe 180 tysięcy.

 

Tak więc można powiedzieć, że silnik prawie bezobsługowy póki co.

 

Z drugiej strony, kupiłem teraz żonie A3 w PB. Silnik trochę nierówno pracuje i szarpie przy przyśpieszaniu.

Lista podejrzanych:

czujnik wałka rozrządu

czujnik wału korbowego

cewka

świecie

kable

nieszczelność w dolocie

nieszczelność w kolektorze

przepływomierz

(część już wyeliminowana, szukam dalej).

Lista całkiem spora, więc też nie jest tak różowo. Gdyby iść z tym do pierwszego lepszego mechanika to pół silnika wymieni zanim trafi, bo błędów na kompie brak.

 

Wszystko zależy jak dobry egzemplarz kupisz, czy to będzie diesel czy PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodowód tych wiejskich silników jest powszechnie znany: traktory, maszyny rolnicze, kutry, ciężarówki, okręty, itp.

Lepiej dolać 1.5l i jeździć jak człowiek, a nie jak ...rolnik :)

 

Dokładnie podobnie jak z takim Lamborghini, wiadomo że jego rodowód to traktory. Często widzę wystające z bagażnika widły do gnuju :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy sobie jeździ czym chce. Terroryści ekologiczni i euro komuniści tak skutecznie nam obrzydzają motoryzację jakimś down sizeingiem , silnikami z turbo i tego typu skomplikowanymi gadżetami , że nasze dzieci dźwięk v8 będą znały tylko z youtuba.

 

Biada, biada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy sobie jeździ czym chce. Terroryści ekologiczni i euro komuniści tak skutecznie nam obrzydzają motoryzację jakimś down sizeingiem , silnikami z turbo i tego typu skomplikowanymi gadżetami , że nasze dzieci dźwięk v8 będą znały tylko z youtuba.

Nawet w F1 zaczynają cudować i od przyszłego sezonu będą mieli zamontowane turbodoładowane pilarki "pod maską".

 

Ten świat schodzi na psy. Na ulicach homosie i jakieś inne dziwaczne stwory. Na portal społecznościowy strach wejść, żeby się nie zgorszyć treściami tam zawartymi. To jeszcze da się znieść ale zabijać motoryzację... Co jest piękniejszego od dźwięku wolnego ssaka V8? W starych amerykańskich autach facet wyglądał jak facet, a nie jak wymalowany pajac w turbodoładowanym 3 cylindrowcu ryczącym jak "boschka". Wiem, wiem jeżdżę dieslem a pruję się o jakieś V8. Nie stać mnie na takie auto, jednak lubię popatrzeć, posłuchać czegoś takiego na jakimś zlocie, czy w ostateczności na YT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rodowód tych wiejskich silników jest powszechnie znany: traktory, maszyny rolnicze, kutry, ciężarówki, okręty, itp.

A rodowód silników benzynowych zwłaszcza o takiej mocy jak Twój jest znany z : kosiarek do trawy ,pił motorowych ,agregatów itp. I teraz porównaj sobie przeznaczenie silnika diesla a benzyny .

Każdy diesel w bmw objedzie bez problemu Twoje e46 ,do tego spali mniej i wytrzyma dwa razy tyle kilometrów . A inna sprawa to taka ,że założę się że kultura r6 diesla jest o niebo lepsza od Twojej r4 ,więc nie wiem po co udzielasz się w tym temacie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed bmw mialem a4 b5 1.6 na lpg..:D Wyprzedzajac wyłączałem klime i ledwo ledwo ale nie ukrywam ze auto mialem calkowicie bez awaryjne....po audi nabylem 320d jak narazie jestem zadowolony, odpukac zadnych powaznych usterek a roznica w autach jest duza..;)
Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze krótkie nawiązanie do dźwięku:

 

Koło domu ciągle kręci mi się Audi SQ5 - silnik 3.0 BiTDI a dźwięk wydechu jak rasowa benzynowa fałósemka. Mam ciary na plecach jak startuje ze skrzyżowania przy osiedlu.

Nie wiem, jak to robią, ale dźwięk tego auta powala. Jak tak ma brzmieć w przyszłości diesel czy jakieś tam 3-cylindrowe 1.5 Triturbo beznyna, to mogę tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze krótkie nawiązanie do dźwięku:

 

Koło domu ciągle kręci mi się Audi SQ5 - silnik 3.0 BiTDI a dźwięk wydechu jak rasowa benzynowa fałósemka. Mam ciary na plecach jak startuje ze skrzyżowania przy osiedlu.

Nie wiem, jak to robią, ale dźwięk tego auta powala. Jak tak ma brzmieć w przyszłości diesel czy jakieś tam 3-cylindrowe 1.5 Triturbo beznyna, to mogę tym jeździć.

 

oj kolego zaskoczył bym cię mam też golfa vr6 na sportowych wałkach+wydech z programem jakbyś TO usłyszał to by ci ciary przeszły po całym ciele i nie słychać tego z tłumika tylko z silnika normalnie grom z jasnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze krótkie nawiązanie do dźwięku:

 

Koło domu ciągle kręci mi się Audi SQ5 - silnik 3.0 BiTDI a dźwięk wydechu jak rasowa benzynowa fałósemka. Mam ciary na plecach jak startuje ze skrzyżowania przy osiedlu.

Nie wiem, jak to robią, ale dźwięk tego auta powala. Jak tak ma brzmieć w przyszłości diesel czy jakieś tam 3-cylindrowe 1.5 Triturbo beznyna, to mogę tym jeździć.

 

oj kolego zaskoczył bym cię mam też golfa vr6 na sportowych wałkach+wydech z programem jakbyś TO usłyszał to by ci ciary przeszły po całym ciele i nie słychać tego z tłumika tylko z silnika normalnie grom z jasnego nieba

To raczej by mnie nie zaskoczyło. Znam te silniki.

Zakoczyło mnie to, że diesel może tak brzmieć. Że można tak "wystroić" wydech, żeby z V6 diesla zrobić V8 benzynę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperać trochę wystarczy...ten dźwięk jest sztuczny. Audi udaje benzynę...ma zamontowany głośnik w tłumiku.Swoją drogą dlaczego szlachetny diesel udaje zburaczałą benzynę? Kompleksy?

http://autokult.pl/2013/01/25/sztuczny-dzwiek-silnika-oszustwo-czy-technologia-w-sluzbie-kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A inna sprawa to taka ,że założę się że kultura r6 diesla jest o niebo lepsza od Twojej r4 ,więc nie wiem po co udzielasz się w tym temacie

 

no kultura jest taka że jak stoję na światłach w tym swoim R4 to gawiedź siedząca w moim aucie pyta się czy silnik mi zgasł ..a w R6(diesel) no niema szans żeby traktorka nie słyszeć

 

uuf :) no spodziewałem się, że moje zdanie na temat diesla nie spodoba się ...ale naprawdę Diesel to zamach na klimat BMW ....kolejny zamach na klimat BMW to BMW przednionapędowe

Edytowane przez Nest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.