Skocz do zawartości

F10 ogrzewanie lusterek


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Z instrukcji F10:

 

Automatyczne ogrzewanie

Oba lusterka zewnętrzne są automatycznie podgrzewane, jeśli pracuje silnik.

 

 

U mnie z obserwacji subiektywnych tylko tyle, że dość wolno się nagrzewają względem innych aut. Czasem nawet 3-4 km zanim odpuści rosa/szron.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka wysychają praktycznie natychmiast. Gorzej/wolniej tylna szyba :cry:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he...

 

Właśnie padły i lusterka, i szyba (LCI). Wciskanie przycisku ogrzewania nic nie daje, poza zapaleniem się właściwej diodki na tymże przycisku :|

Jednocześnie poddał się pilot do ogrzewania postojowego, żeby nie było za łatwo... Zapala się zielona dioda... i dalej już nic. Na całe szczęście działa opcja 'na Androida' (BMW Remote), bo bez tego to chyba by tylko już peryskop został :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Mam problem z grzaniem lusterek,problem pojawił się po tym jak miałem bliskie spotkanie z innym pojazdem lusterkami i wypadło całe lusterko po wymianie na nowe przestały grzać lusterka i teraz mam pytanie 

Czy jest jakiś bezpiecznik od lusterek bo szukałem na schemacie bezpieczników i nic nie znalazłem ,czy może jakiś przekaźnik mógł się uszkodzić 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A wszystko inne w aucie CI dziala prawidlowo? Bezpieczniki w JBE, które zasila grzanie lusterek, obsluguja wiele rzeczy na raz, wiec raczej bys zauwazyl brak niektorych funkcji. Na wszelki wypadek sprawdz bezpieczniku nr 7, 8, 9, 14 i 15, chociaz wg mnie pod 8mym to jest. Nie mial bys m.in. klaksonu wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę, że F8.

F7 i F9 to podnoszenie (tylnych?) szyb

F14 i F15 to chyba centralny zamek

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2023 o 20:50, mmw napisał(a):

A wszystko inne w aucie CI dziala prawidlowo? Bezpieczniki w JBE, które zasila grzanie lusterek, obsluguja wiele rzeczy na raz, wiec raczej bys zauwazyl brak niektorych funkcji. Na wszelki wypadek sprawdz bezpieczniku nr 7, 8, 9, 14 i 15, chociaz wg mnie pod 8mym to jest. Nie mial bys m.in. klaksonu wtedy.

Sygnał działa 😟 chyba muszę sprawdzić wszystkie bezpieczniki 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 21:18, mmw napisał(a):

No dobrze, ale na jakiej podstawie uwazasz, ze Ci nie grzeja lusterka? Wiesz, ze w BMW to auto decyduje kiedy beda grzaly?

Na takiej podstawie ze samochód mam już 8 lat i wiem kiedy grzały lusterka a teraz wcale nie grzeją 🤔 A jak mówisz ze BMW decyduje kiedy ma grzać to wychodzi ze moj zrobił się strasznie leniwy może z starości i dlatego nie chce mu się grzać lusterek 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ISTA o ile dobrze pamiętam to można wymusić ogrzewanie lusterek. Najlepiej tak sprawdzić.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, marko1166 napisał(a):

Na takiej podstawie ze samochód mam już 8 lat i wiem kiedy grzały lusterka a teraz wcale nie grzeją 🤔 A jak mówisz ze BMW decyduje kiedy ma grzać to wychodzi ze moj zrobił się strasznie leniwy może z starości i dlatego nie chce mu się grzać lusterek 😂

Zapytalem tylko, bo czasami jest tak, ze ktos ma auto swiezo i pomyslalem ze moze po tej kolizji np. wcisnales przycisk od grzania szyby liczac, ze zaczna grzac tez lusterka, a jest cieplo wiec moga sie nie wlaczac. Jak masz auto dlugo, no to nie ma tematu.

Najprosciej wywolac funkcje grzania z ISTA i sprawdzic czy jest napiecie na przewodach. Jak nie ma to szukac dalej. Kable ida osobno z modulu wiec jak wklady sa ok i nie dziala, to znaczy ze modul z jakiejs przyczyny nie daje napiecia. Wywolanie grzania z ISTA wykluczy taka sytuacje, ze modul nie puszcza grzania, bo jakis parametr mu na to nie pozwala. Wiec trzeba zaczac od sprawdzenia czy dochodzi prad do wkladow, a potem patrzec dalej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.