Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

F11 525xd (4-cyl., LCI)

Autostrada (bez ograniczeń prędkości), trasa o długości 180 km ciągiem (bez bramek, postojów na tankowanie, etc.)

Prędkość pomiędzy 180 a 220 km/h, jazda mocno dynamiczna.

80% tryb Comfort (czyli z wykorzystaniem 8 biegu), 20% tryb Sport.

Średnie spalanie (wg. komputera) z ww. odcinka... 12.1 l/100km... :mrgreen:

 

Przy okazji stwierdzam, że to auto jest doskonale wytłumione dla takich prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F11 520d (LCI) - jazda baz pasażerów z lekkim bagażem. Sprawdzałem wskazania komputera pokładowego ze spalaniem z "dystrybutora" i prawie zawsze się pokrywało.

 

Wrocław - Poznań - najpierw S8 (prędkości 120-140) a później przez okolice Kalisza do Poznania raczej spokojnie (kilkanaście dynamicznych wyprzedań).

8364af415c83c7afmed.jpg

 

 

Warszawa - Łódź - A2 było bardzo ciepło a jechałem na zimówkach, wiec tempomat na 130. Droga powrotna jeszcze oszczędniej bo 5,7 przy dokładnie takiej samej prędkości.

aafd7864ef269622med.jpg

 

 

Autostrada, odcinek "typu" Warszawa - Wrocław - tempomat na 155 (czasami delikatnie powyżej 160 i kilka razy trzeba było zwolnić za TIRem do 100)

011dcd454402ffe0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci chyba za dużo pali albo masz więcej cylindrów niż w dowodzie ...

 

Musze dokładnie policzyć gary. Liczę, liczę i cały czas 4 :mrgreen:

 

czytam, ze niektórzy potrafią mieć spalanie rzędu 6-7l jadąc 150km/h na autostradzie, to pytam jak to kuzwa możliwe?!

 

Widocznie są cuda o których nie śniło się fizjologom :mrgreen:

Ja nie mogę na jednym baku dojechać z Wrocka do Monachium (ok. 700 km) tempomat na 150 czyli realnie ok 140.

Mój to F11 z czerwca 2016, 2.0 diesel 190KM. Po 20 tys przebiegu mam średnią 10.2 pomiar z pompy a nie kompa.

Można? Można :clap:

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 520d xDrive b47 F10 i też nie mogę zejść do 6-7l/100km przy 140 km/h. Przy takiej prędkości mam spalanie 8-8.5l/100km pokazywane na komputerze.

 

tutaj jest podobnie jak u mnie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raz, że auto więcej waży (dokładnie +100...105kg, w zależności od wersji silnikowej), dwa że xDrive stanowi większe opory dla silnika.

 

F11 525xd przy 140 km/h na tempomacie komputer z reguły pokazuje mi spalanie z zakresu 7...7.5 l/100km.

Pod warunkiem, że faktycznie jest to w miarę stała prędkość i droga jest w miarę równa (nie ma podjazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F11 525xd (4-cyl., LCI)

Autostrada (bez ograniczeń prędkości), trasa o długości 180 km ciągiem (bez bramek, postojów na tankowanie, etc.)

Prędkość pomiędzy 180 a 220 km/h, jazda mocno dynamiczna.

80% tryb Comfort (czyli z wykorzystaniem 8 biegu), 20% tryb Sport.

Średnie spalanie (wg. komputera) z ww. odcinka... 12.1 l/100km... :mrgreen:

 

Przy okazji stwierdzam, że to auto jest doskonale wytłumione dla takich prędkości.

Mam wrazenie, ze jako jeden z niewielu tutaj, nie piszesz bajek. :twisted:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może i tak,

ale jak już wcześniej kilkukrotnie pisałem na "co dzień", w czasie normalnej jazdy, to auto spala mi średnio 8.5 l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

535i (306KM, 400Nm)

 

- Sedan

- RWD

- koła: Lato 19" (przód 245/45; tył 275/35) Runflat. Zima R18/245/45 Runflat.

- automat

 

Średnie spalanie od ostatnich 10.000 km: 11,8l

Spalanie w trasie po Austrii/Szwajcarii/Niemczech: 9,5l

Spalanie po polskich autostradach, na których nie ma fotoradarów :twisted: : 11l

Spalanie w mieście: 13l

 

Charakterystyka:

Adaptive drive: 30% SPORT, 20% Comfort, 50% normal.

Zważanie na obroty silnika przed osiągnięciem właściwej temp.

 

Styl jest raczej dynamiczny, ale z rozsądkiem i pokorą do +300KM.

 

 

Osiągnięcie spalania typu 16l i utrzymania go nie jest problemem. Ale to byłaby jazda na Sebixa, który upala swojego pierwszego golfa od świateł do swiateł :duh:.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
535i (306KM, 400Nm)

 

Osiągnięcie spalania typu 16l i utrzymania go nie jest problemem. Ale to byłaby jazda na Sebixa, który upala swojego pierwszego golfa od świateł do swiateł :duh:.....

 

Nieprawda. Wystarczy jeździć krótkie odcinki po 4-5km :) Wtedy nawet jak jeździsz "na emeryta" to spalanie oscyluje koło 15-17L/100km. Ale za to jak się już motor rozgrzeje to rzeczywiście nawet przy dość dynamicznej jeździe 12-13L/100km w mieście da się osiągnąć. Jak dla mnie to żadne spalanie przy tej mocy, masie i komforcie jakie zapewnia to auto. Zauważcie, że dzisiaj byle benzyna 1.0 w mieście na krótkich odcinkach pali po 7-8L/100km, więc ile ma palić prawie 2-tonowe BMW z motorem 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

730d lci

lubin - wrocław od 60-120kmh

http://i68.tinypic.com/2vltf9v.jpg

 

 

 

 

 

wrocław - split ( przez czechy-austrie- wegry) na jednym baku :D

od 80-180kmh... sporo swojaków na drodze a wyprzedzaly glownie bawarki :D

 

http://i68.tinypic.com/idsp43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730d lci

lubin - wrocław od 60-120kmh

 

wrocław - split ( przez czechy-austrie- wegry) na jednym baku :D

 

http://i68.tinypic.com/idsp43.jpg

 

Świetny silnik, żałuję że nie mam takiego pod moją maską. Ech... gdyby nie ta akcyza... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Po raz pierwszy po wymianie pompy i wtryskiwaczy zrobiłem szybką trasę do Warszawy (Coldplay :8) ) i z powrotem.

Inny świat: zamiast dotychczasowego średniego spalania przekraczającego 10 mam 7 (jechały 4 osoby) a było raczej ostro poza korkiem przed Warszawą.

Silnik cichutko pracuje, w końcu skończyło się wkurzające charkotanie na małych obrotach.

Pomiar spalania z lejka, muszę zgłosić kompa do kalibracji bo teraz zawyża o 0.5 - 0.6.

Wiem że to niepoprawne politycznie ale ASO spisało się na medal i to bez boksowania się :mrgreen:

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 D 245 KM Nachulane 240 tysi.(mam nadzieję :roll: )

Zeszłego roku Chorwacja 1660 km prędkość jak większość w porywach nieco szybciej,spalanie 6.0

Aplikacja:Kalkulator spalania.Zbierane od dłuższego czasu--40 tankowań 8,3 co najmniej 90% miasto (jazda spokojna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.