Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Fungous

Te psy to w sumie 120kg czy po 120kg każdy ?

Istotne z pkt widzenia oceny spalania Twojego wozu z takim obciążeniem i na taaaaakim dystansie :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam coś od siebie

trasa Zielona Góra - Warszawa + trochę miasta, i trasa powrotna w podobną prędkością ok 155-170,z przewagą stałej prędkości 160 - w sumie ponad 1000km, a spalanie 8,8 l/100km.

auto 3.0 245ps automat bez x'a touring

generalnie chyba spalanie w normie, w końcu 3.0 nigdy nie spali tyle co 2,0, więc na 7l nie ma co liczyć :D

Edytowane przez polonez

sprzedam:

amortyzatory tył Bilstein B6 F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników i czytelników forum. Użytkuje F11 525d (bez x drive) LCI.

Średnie spalanie z 10 tys km to 8 ltr ON/100 km. Trasy 50% plus miasto (Łódź)50%.

Dodatkowe spostrzeżenia: Tempomat 130 km/h w trybie ECO = 6 ltr ON

Szybkie trasy( ekspresówki plus autostrady 160-180 w porywach więcek to około 7,5 -8 LTR, wolne trasy drogami krajowymi to okolice 6 LTR.

Koła 18' z oponami 245/45/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fungous pożyczysz psiaki na weekend ? Sprawdze jakie spalanie wyjdzie u mnie :|

Tylko że ja mam F10 i nie wiem czy lubią jeździć w bagażniku :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pożyczone na 5 dni F10 2011 2.0D 184PS manual.

Miasto (Poznań) 8-8,5

Trasa w nocy spokojnie bez szaleństw (średnia 64k/h) - 5,8L

Trasa szybka, autostrady (140-180), ekspresówki (przeważnie 150-160), krajowe (różnie jak ruch pozwalał i Państwowe Przenośne Zakłady Fotograficzne)- 7,2L

 

Ogólnie wielki szacun dla F :cool2: Wyposażenie egzemplarza którym jeździłem nie powala na kolana, taka sobie służbówka mojego przełożonego ale w zupełności wystarczające .Wiem już co zastąpi po nowym roku moje niezdarte e46, tylko że będzie to F11 ze skrzynią automatyczną. Spodziewałem się po 2.0d masakry ale ten silnik nawet w 5 daje radę zwłaszcza podczas jazdy autostradowej a do takiej głównie będę go używał. Może podczas wyprzedzania trochę więcej mocy by się przydało jednak wszystko rekompensuje spalanie no i zawsze można zrobić lekkiego wirusa. Chociaż na co dzień użytkuję 330i i służbową Insignię 160PS to F10 2.0d nie mogę nic zarzucić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Włoch pożyczonym f10 520d, łącznie 3500 km. Gdzie się dało 190km/h (powyżej jednak się ręce pocą na 17"), gdzie się nie dało to przepisowo :) Generalnie bez oszczędzania. Jedno mnie tylko dziwi, nie wiem po co w tym motorze jest kickdown jak po jego użyciu przyspiesza gorzej :duh:

Spalanie: 7.0l. (przed wjazdem do PL 6.8l.)

Dla porównanie ta sama trasa w moim wykonaniu f10 530i: 10.4l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Włoch pożyczonym f10 520d, łącznie 3500 km. Gdzie się dało 190km/h (powyżej jednak się ręce pocą na 17"), gdzie się nie dało to przepisowo :) Generalnie bez oszczędzania. Jedno mnie tylko dziwi, nie wiem po co w tym motorze jest kickdown jak po jego użyciu przyspiesza gorzej :duh:

 

Czyli na całej trasie ponad 600PLN do przodu :) A jak ogólne wrażenia po przesiadce z benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko dziwi, nie wiem po co w tym motorze jest kickdown jak po jego użyciu przyspiesza gorzej :duh:

 

Diesel ma inną charakterystykę, bo zakres użytecznych obrotów mocy max. jest wąski, szczególnie w 2.0d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek23

Wrażenia jak wsiadłem do 520d nie były takie złe, 520d daje radę, jedzie się nią... dostojnie.

Przyspieszenie jest takie sobie przy każdej prędkości, chodzi mi o to że powyżej 150km jest tak samo średnio jak przy 50km ale nie jest źle. 190 też można jechać i nie ma kompleksów, przeszkadzały mi tylko balony na 17".

Oczywiście, jak dla mnie, po wciśnięciu gazu jest ogromny strzał z Nm tylko, że dalej nie dzieje się nic :) Dobrze się zaczyna ale nic poza tym.

W porównaniu z moją benzyną jest mała turbo dziura, raz przy lewoskręcie się trochę przestraszyłem, ale na pewno można się przyzwyczaić.

Znaczek 520d prowokuje innych w mocniejszych autach do siadania na zderzaku mimo, że i tak później jadą wolniej. Z drugiej strony moją białą w m-pakiecie łatwiej zaprasza się innych na prawy pas (bardzo rzadko siadam na zderzaku czy strzelam długimi, przed białą sami zjeżdżają ;) ).

Niby 600zł to już coś, ale biorąc pod uwagę, że 530i mam na 275mm/20" (520d na 225/17"), 530i jedzie się trochę szybciej/dynamicznej i ogólny koszt podróży to już ta różnica nie jest taka duża.

Tryb eco pro nic nie daje.

Jak po 15 godzinach jazdy odebrałem swoją to przejechałem się jeszcze kilka km dla przyjemności :) Biorąc pod uwagę, że swoją kupiłem w cenie 520d to dalej uważam, że to był dobry wybór 4 lata temu, jestem dalej zadowolony. Ale obiektywnie nie powiedział bym, że 520d "nie jedzie". Oczywiście gdybym mógł to miałbym 535d lub 550i ;)

Fotele komfortowe to "must have" na taką podróż, w 520d są sporty i to się czuje już po 3h. Sporty są dobre ale do 4er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.