Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

O ja pierdziele......jakie lokowanie produktu. Jestem z Konina. Więc do Wrocka jest kawałek. Ale Sue tam wybrałem i tyle. Koszt tak jak na stronie- 1800 PLN. Pozdrawiam. P.S. Jakbyś chciał podjechać do Konina to nie ma problemu z porównaniem głośności. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie obraź się paper5, ale tak ładnie to napisałeś :D, że ja też odebrałem Twój post jako hmmm.... reklamę. Natomiast jako informacja, uważam że jest cenna dla forumowiczów, biorąc pod uwagę wiele narzekań na wyciszenie F30.

Nie chcę się wymądrzać w tym temacie bo moje F31 jeszcze do mnie nie dotarło, ale porównując podczas jazd testowych F10 i F31, to ogólny poziom wyciszenia w F10 był dla mnie jedyną poważna przewagą tego auta. Jeśli mogę to mieć za 1800 PLN, to chyba nie będę się długo zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie obraź się paper5, ale tak ładnie to napisałeś :D, że ja też odebrałem Twój post jako hmmm.... reklamę.

 

Nie przejmuj się. Ja to tak samo odebrałem, szczególnie, że specjalnie się kolega zarejestrował na forum, żeby to napisać. :)

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się w 2014 wtedy kiedy kupiłem f30. Faktycznie wcześniej nic nie pisałem. Ale fforum często przeglądam. Zwłaszcza tematy wyciszenia. Widziałem że ludzie głównie narzekają na wyciszenie ale nikt jeszcze nic nie zrobił. A mnie długo nie trzeba namawiać do wydatków na auto:) wiec ppostanowiłem to zrobić i nie żałuję. Może faktycznie mmogło to wyglądać na reklamę ale wcześniej o tym nie pomyślałem. Jeszcze raz piszę że byłem klientem tej firmy i nic mnie poza tym z nią nie łączy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna reklama. Sam poleciłem koledze tą firmę bo się sam nad nią zastanawiałem. A że jestem z Wrocka i kupowałem audio do auta kiedyś od tej firmy koope lat temu. Wiedząc że to robią od wielu lat i mają wiedzę. Sam się zastanawiałem ale chcę zrobić komplet audio plus wyciszenie. Dużo ludzi traktuje o cienkich szybach więc odpuściłem bo sam silnik mi nie przeszkadza. Szkoda ze Konin nie jest blisko... Chyba ze przy okazji odwiedzin Gdańska, w którym bywam...

Ostatnio wracałem znać morza i sobie przypomniałem jak A4 jednak dostawała pod tym względem od beemwu 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna reklama. Sam poleciłem koledze tą firmę bo się sam nad nią zastanawiałem. A że jestem z Wrocka i kupowałem audio do auta kiedyś od tej firmy koope lat temu. Wiedząc że to robią od wielu lat i mają wiedzę. Sam się zastanawiałem ale chcę zrobić komplet audio plus wyciszenie. Dużo ludzi traktuje o cienkich szybach więc odpuściłem bo sam silnik mi nie przeszkadza. Szkoda ze Konin nie jest blisko... Chyba ze przy okazji odwiedzin Gdańska, w którym bywam...

Ostatnio wracałem znać morza i sobie przypomniałem jak A4 jednak odstawała pod tym względem od beemwu 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie ciche auto- ppotwierdzili że za szumy odpowiadają cienkie szyby. W wakacje mają testować folie na szyby wygluszajace. Będzie wówczas informacja na stronie czy będą zakładać, jaki jest efekt i cena. Sam jestem bardzo ciekawy rezultatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może komuś się przyda: przed zakupem jechałem F30 320i z początku produkcji (koniec 2012). Pogodziłem się z głośnością - zwłaszcza szumem wiatru w okolicach przedniej szyby powyżej 120km/h.

Kiedy wsiadłem już do własnego F31 320i z 2016... duże zaskoczenie! Jest duużo ciszej! Gdyby jeszcze nie stukało mi 'coś' w desce rozdzielczej uznałbym, że jest idealnie cicho :lol: :wink:

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knurr

 

Jak silniczek - długo biłem się z myślami czy go wziąć

 

ps..

 

Ciekawy nick :-)

 

Dzięki (za docenienie nicka :8) )

 

Na razie silnik bardzo mi pasuje. Dyszla 320d odrzuciłem od razu - to zabawa nie na moje nerwy ;)

Jechałem (jak już pisałem) 320i N20. W porównaniu do niego, B48 jest nieco cichszy i dużo bardziej dynamiczny. Momentu na kołach jest odczuwalnie więcej więc przyśpiesza dużo 'lżej'. Wyważenie silnika, jak na czterocylindrówkę, bardzo dobre (wałki wyrównoważające robią swoje) i w zasadzie nie ma różnicy czy kręci się 2000 czy 5000 rpm ;) V i VI bieg są sporo dłuższe niż przy N20. Pewnie dzięki temu spalanie na autostradzie (jazda z lekkim naginaniem polskich przepisów) mieści się między 7.5 a 8l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jechałem (jak już pisałem) 320i N20. W porównaniu do niego, B48 jest nieco cichszy i dużo bardziej dynamiczny. Momentu na kołach jest odczuwalnie więcej więc przyśpiesza dużo 'lżej'.

 

W automacie oba silniki mają taki sam moment 270Nm więc nie powinno być różnicy... Tylko w manualu jest teraz 290Nm.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie oba silniki mają taki sam moment 270Nm więc nie powinno być różnicy... Tylko w manualu jest teraz 290Nm.

 

To są wartości maksymalne momentu, odpowiadające 100% otwarcia przepustnicy. Na drodze rzadko takie coś występuje ;) i większe znaczenie ma przebieg krzywej przy niepełnym otwarciu.

W każdym razie moje testowe N20 wypadło gorzej niż obecne B48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że można wyświetlić takie dwa zegary - jeden pokazuje chwilową moc, a drugi moment. Jeśli wartości są prawdziwe to dość łatwo porównać auta z obydwoma silnikami :)

 

Musiałbym tylko jechać dwoma samochodami jednocześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę się wypowiedzieć po doświadczeniach z moim F31, przejechałem do tej pory 1000 km i uważam, że do 130 km/h poziom hałasu od silnika i aerodynamiczny jest na bardzo dobrym (niskim) poziomie. Jedynie może irytować pogwizdywanie w okolicach przedniej szyby. Natomiast na zewnątrz terkotanie czterocylindrowego diesla jest żenujące. Dobrze, że nie muszę tego słuchać zbyt często. Nie miałem jeszcze okazji pogonić auta nieco szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trochę odpowiedziałeś nie na temat. Tutaj nie mówimy raczej na temat klekotu diesla na postoju, który był i będzie (podczas jechania przecież nie słychać klekotu). Z tego co ludzie pisali to, w środku go aż tak bardzo nie słychać, chociaż mogę się mylić i o serii 5 tak się wypowiadali. Bardziej chodzi o jazdę, do 130km/h na pewno jest w miarę ok, niestety powyżej moim zdaniem kiepsko. W moim starym E87 dieslu było ciszej przy prędkościach > 130km/h. Głównie mi chodzi o hałas od opon, powietrze w szybę nie jest aż tak uciążliwe, ale to pewnie zależy też od warunków pogodowych. Jeśli chodzi o hałas od kół to ponoć w Fxx nie ma żadnych wygłuszeń na nadkolach, tak czy siak ja chyba zahaczę o jakąś firmę żeby to zrobić, bo czuje niesmak po E87.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac jesli ktos twierdzi ze wyciszenie F30 jest dobre to jest to duza przesada moim zdaniem :) byc moze tak jest jesli porownujemy to auto do innych aut segmentu non premimum, a i tu sa wyjatki np. Passat B8. W porownaniu do aut segmentu premium niestety trojka plasuje sie na ostatnim miejscu w tej kategorii..ogolny halas powyzej 110 km/h jest nieco zenujacy jak na auto tej klasy :)

 

Na plus jest natomiast wyciszenie slinika ( beznyna LCI ) , przy wysokich obrotach silnik mniej "wchodzi" do kabiny niz np w C200 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy f30 i pochodnych:

 

Czy przy ok 140km zaczyna być słyszalne takie jakby wycie i czy bardziej je słychać jadąc pod wiatr i prawie w ogóle jadąc z wiatrem.

U mnie jest tak, że mijając ciężarówkę na autostracie wycie zanika i po jej minięciu znowu się pojawia.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.